bugün

Bilip bilmeden her konu hakkında yorum yapan kişiye bir çeşit isyan cümlesi.
kendini otorite zanneden insanların genel olarak kendisi gibi düşünmeyen insanlar için sarfettiği aşağılama cümlesi.
bir ankaralı turgut sarkısı.
Ayrıca bir reklam cümlesiydi.BP reklamlarıydı.
yurdumuzda herkesin şair,politikacı,ressam,başbakan,general oLduğunu varsayarsak dooru bir önermedir...yurdum insanı ya...türkiyeyi seviyorum...*
(bkz: burası türkiye)
eski bi reklamda geçen bir sözdü. bayağı popüler olmuştu.
(bkz: ne diyorsak o)
sözlüktede geçerli olan söz.
(bkz: angelina jolie)*
(bkz: parmağı olan yazıyor)
(bkz: kulağı olan duyuyor)
(bkz: dili olan yalıyor)
(bkz: ayağı olan yuruyor)
sözlükteki versiyonu eli olan yazıyor
-ah ulan ah be ağzı olan konuşuyor şu memlekette
-e başka neresiyle konuşsun hilmi ağabeyyyy
-???? ne bilim ulan ben ?
söz gümüşse sükut altındır atasözünün akla geldiği başlık
klasik türk insanının davranış biçimlerinden biri.
herseye konuşmayı bildiğimiz halde hiçbir icraat yapamamız sadece konuşmakla yetindiğimizin göstergesidir
(bkz: klavyesi olan entry giriyor)
(bkz: konuşmayalim da susalim mi)
bakın agzı olan konusuyor:
"efendim tabii ki agzı olan konusacak. afedersin kıcı olan konusacak degil ya. allah baba bize agzımızı niye vermis? konusalım anlasalım diye. ne demis ata buyuklerimiz? insanlar konusa konusa, hayvanlar koklasa koklasa sey yaparlarmıs. ne yaparlarmıs? bak aklıma gelmedi simdi. gecen gun de aklıma gelmemisti. anneme sordum, agzına acı biber surerim senin dedi. aha bi tavımda buna. acı olmayan biber mi olur allahsen? uff canım cok sıkıldı. zaten 'agzı olan konusuyor' insanın kendine yakısanı giymesidir."

bilmem anlatabildim mi derdimi?
eski bir reklam filminde, kamyon şoförü ahmet mümtaz taylan' ın dillere dolanan repliği.
alın size bir ornek.

+ sigara icilmez yazıyor gormedin mi?
- gordum
+ niye iciyorsun o halde?
- abi napim kulluk koymuslar iciyorum
+ kazayla klozet koysak vay halimize
konuşmak için önce beyin gerektiğini anlatan, favori sözlerden biridir.
(bkz: ağzı kokan konuşuyor)
bp reklamındaki kamyon şoförünün ağzından düşürmediği söz. bir döneme damgasını vurmuştu.

izlemek için;

http://www.atcw.com/

siteye girdikten sonra izlemeyezseniz özel msj atın.
-neyin var rüstem?
+boşver abi .biraz canım sıkkın.
-söle be abi.
+ya berber mesut'un yeğeni ali arkamdan konuşuyormuş orda burda.
-aman be abi boşver. ağzı olan konuşuyor işte.
+çuval hariç de.
-nasıl?
+çuval hariç.
-abi iyi misin?
+apartmandan çıkarken düştüydüm. kafam trabzana çarptı.
-bi hastaneye gitseydik.
+aktı ki pekmezim.
(bkz: ağız)
Son zamanlarda hemem hemen her konuda herkesin bir fikir beyan etmesi sonucu tekrar depreşen söz öbeği. Bilimum yarışma programlarında, tartışma programlarında, haber bültenlerinde, suratına mikrofon tutulan herkesin konuyla alakalı alakasız konuşması ve demeç vermesi durumu. Bilgi sahibi olmadan karşısına çıkan soruyu yorumlamaya çalışan ve bir mantık silsilesi ile sonuç arayan yarışmacıların yarıştırıldığı yarışmalarla, birbirini dinlemeden saatlerce konuşan ve aslında sonunda "tamam, işte ben de aynı şeyi diyorum" diye biten tartışma programlarıyla, iki lafı bir araya getirmekten aciz uzun bacaklı ve bol makyajlı dişi kişilerin önüne mikrofon koyup fikirlerini gençlerle paylaşmasını sağlayan talk showlarla daha bir anlam kazanan cümlecik.

Sıkıntılı olan durum; bunların ekranlara, gazete köşelerine taşınması ve her fırsatta insanların gözüne sokulmasıdır. Herkesin görüş bildirmesinde bir sorun yoktur; fakat hangisinin ekranda ne süre ile gösterileceği birilerinin elindedir. Demokratik olmaktan bahsedenler herkese eşit davranmadıkları; ekranları, gazeteleri gereksiz ve anlamsız gündemlerle doldurmaktan vazgeçmedikleri sürece bu keşmekeş devam edecektir. Gerçi hak vermek lazım ki, insanlar hiç birşey bilmiyorlarsa gördüklerine ve duyduklarına inanacaklardır. Siz insanları cahil bırakıp sadece kendiniz konuşursanız, insanlar sizi peygamber bile ilan edebilir Allah korusun!
akp'li siyasiler için söylenmiş sözdür.