bugün

inception filmi oyuncularından biri.
black hawk down, layer cake ve rocknrolla'da rol almis, 1977 dogumlu ingiliz aktor. son olarak inception filminde is bitirici, ucan tekmeci eames rolu ile arzi endam eylemistir kendileri. dunya ahiret kardesim hardy, ben de sastim bu lafa ama, seni cok sevdim sut oglan. babani tanimazdim ama tanisaydim eminim onu da severdim. dilimi esek arisi soksun lakin, fekat yine de soyleyecegim; yildizin parlasin.

edit: itiraflarina gore biseksueldir. kendi tabiriyle hayatin tum karanlik koselerini ziyaret etmek istemis; uyusturucu kullanmis, ruhsatsiz silah tasimis, araba calmistir. dogru kadini bulunca evlenmis sonra da bosanmistir ama oncesinde niyet etmis, denemistir. yani kimi kesimin yorumuna gore bildigin seks bagimlisidir. odur, budur, sudur; nihayetinde 'onemli olan hatice degil netice' insanidir. evet, evet, aynisindan: bu sefer guldurmedi.
(bkz: eames)
(bkz: the forger)
christopher nolan'ın son gözdelerindendir kendisi. inception'daki eames performansı beğenilip yeni batman projesine dahil edilmiştir.
ablamın şu pozunu görerek --> http://galeri.uludagsozluk.com/r/tom-hardy-134799/

"aa kim bu, güzelmiş"

ve şu pozunu görüp --> http://galeri.uludagsozluk.com/r/tom-hardy-134800/

"bu o adam mı? ama bu çirkin."

dediği yetenekli oyuncu. bence her haliyle mükemmel olan über yetenekli ve cool ingiliz oyuncu. *
bronson filmi ile hafızalarımıza kaznmış . warrior filmi ile kendini ne kadar geliştirdiğini gördüğümüz harika yetenek . en azılı hayranlarından biri olarak söyleyebilirim ki The Dark Knight Rises ta ki performansını merakla beklemekteyim .
Ilk olarak rock'n'rolla'da dikkatimi ceken, inception'da en baba karakteri oynayan, warrior'daki oyunculugu, vücudu ve dövüsmesiyle oha cektiren, tinker tailor soldier spy'da "vay anasini, herif rolden role giriyo!" dedirten basarili aktör. Simdiye dek sectigi rollerde ve filmlerde cok basarili. Eger durduk yere romantik komedi islerine girmezse cok daha basarili olup a sinifi aktörlere dahil edilebilir.

Önümüzdeki aylarda The Dark Knight rises'da izleyecegiz. Eminim orada da güzel is cikaracaktir.

Simdiye dek Brad Pitt ve Leonardo Dicaprio ne yaparsa izletiyor ve oynayacaklari filmleri özene bezene seciyorlardi. Her filmleri de (1-2 film haric) gercekten güzel ve insanin aklina kazinan yapimlardi. Eger tom hardy böyle devam ederse o klasmana rahat girebilir. Severek takip ediYoruz...
zamanında black hawk down'da oynamış çiçeği burnunda banemiz'dir.
ilk olarak colditz filmiyle tanıdığım ve daha sonra minotaur, inception, Tinker Tailor Soldier Spy, warrior ve son olarakta This Means War filmlerini hayranlıkla izlediğim, tanıdıktan sonra da en beğendiğim aktör olan johny deep in kalbimde ki yerini alan yakışıklı, yetenekli, ingiliz bir oyuncudur kendileri.

ve 'Tinker Tailor Soldier Spy' filminin çekimleri için de istanbula gelmiştir.ve bir cümle de türkçe konuşmuştur.

'stuart a life backwards' filminide şiddetle tavsiye ederim.
yeni nesil aktörler arasından en başarılılarından en iyi çıkış yakalayanlarından. the dark knight rises'ı heyecanla bekleme sebeplerinden.
this means war da o bağğyan kılıklı koca kaşlı, gözümüze sokarcasına mavi gözlü abimiz chris pinea misilleme yaparcasına erkek nedir ve nasıl olunur dersi vermiştir. evet beyler türk kızı şöyle türk kızı böyle diye sallamayı bırakıp barfix falan çekin bi aksan falan edinin.
son yıllarda oynadığı başarılı filmlerde mükemmel işlere imza atan olan aktör.

kendisi oynadığı rolün hakkını sonunu kadar veren başarılı aktördür.

oynadığı bazı filmler;

(bkz: the dark knight rises)
(bkz: inception)
(bkz: warrior)
(bkz: rocknrolla)
gay aktörlerden.
sağlam vucut var piçde. warrior da gorduk.
Lawless'da üç vurup tek saymış, aksan konusunda da brad pitt'in gypsy efsanesinden sonra baya takdirimi kazanmıştır, cok da zikindeydi. Herifin ağır ingiliz olması bunda baya bi etkili oldu tabi.
omuzlari yerde gezen yetenekli adam. hirkalarina vatka falan takin vallahi. hem dar hem dusuk, gitti guzelim surat. kas yapayim derken omuz cikartmis. omuzsuz olacagina kassiz olaymis.
tinker tailor soldier spy filminden;

--spoiler--
hasan abii, tilofunu kullanabilii miyim?
--spoiler--
çok sertçedir.
lawless filmindeki performansı izlenilmeli kesinlikle, takdir edilesidir.
Warrior, lawless gibi filmlerde başrol oynamış nam-ı diğer "bane". önümüzdeki 10 yıla damgasını vuracağına inandığım aktör. christopher nolan adamdaki ışığı bende önce gördü kabul ediyorum.
oynadığı tüm filmleri izlemiş biri olarak söylüyorum bu adam gerçek bir oyuncudur nazarımda. oyunculuğunun nirvanasını warrior filmindeki tommy rolüyle yaşamıştır. ha daha iyileri olur mu tabi ki olur.
christopher nolan tarafından parlatılmıştır. iyi de olmuştur sanki...
Yakışıklılık, karizma ve oyunculuk özellikleri aynı anda kimde toplanmıştır sorusunun en muazzam cevabıdır.
abartıldığı kadar yakışıklı ve yetenekli olmayan aktör. the dark knight rises'dakinden başka akıllarda kalıcı bir rolü yoktur ki orada da yüzü görünmüyordu. sonradan anladım lan kim olduğunu. sonra bu adam o kadar iri miydi diye düşünmedim değil. warrior'da da iriydi tamam ama batman'de abartmışlar herifi. o ne lan öyle. tam anlamıyla bir kutup ayısı.
boyu kısa olmasına rağmen vücudu sağlam olan aktör. en az o kadar da kaliteli sesi vardır.