bugün

entry'ler (160)

hayvancılık gezegene zarar veriyor

(bkz: Cowspiracy)

Doğru bir tespittir. Sera etkisi ve su tüketimi nedeniyle özellikle büyük baş hayvan yetiştiriciliği gezegeni tehdit ediyor.

tr de yaşamanın nasıl bir nimet olduğunu biliyorum

3 çocuk annesi, evine ekmek getirecek bir işi yok, eşi de işsiz. Kira, fatura ve bakkal borcu var, yakında icra kapısına dayanacak.

Adı nimet, öyle bir nimet işte Türkiye'de yaşamak.

derya yanık ın adnan oktar ile çekilmiş fotoğrafı

Bu kadını Habertürk, CNN gibi programlarda yorumcu olarak çok dinledim. Akp türü hukukun tam bir avukatıdır kendisi. Kaldı ki aile gibi çok önemli bir yapıya avukat birinin atanması aşırı gülünç ve liyakat rezilliğidir. O makama öğretmen, psikolog ya da hiç olmadı sosyolog birinin atanması gerekir. Bu kadının tek vasfı boşanma davasında aile yapısını yıkmak, kadının kocasından, kocasının karısından ayrılırken nasıl daha az zararla kurtulacağını düşünmektir. Alanını düşünmüyorum bile.

Fotoğraf ise memlekette peydah olan yükseleyim de kimin eliyle olursa olsunun fotosu. Yarın kimin hain ilan edileceğini, içeri gireceğini hesaba katamıyorlar, en büyük zayıf noktaları da bu.

Son olarak, kendisinin konuşma tarzı bile tepeden bakan, otoriter bir uslupladır. Kabine cidden kabileye döndü. Çok üzülüyorum bu tarz atamalara.

miami beach teyim dönerci var mı lan burda

Genelde Amerika'da dönerci Türkler gyros adı altında dükkan açarlar. Çünkü Yunan mutfağı çok daha seksapelli gelir mal Amerikalılara.

O yüzden dönerci bulamazsanız gyros diye aratın, mutlaka bir Türk dönercisi bulursunuz.

anın görüntüsü

Mavi deniz.

görsel

zeynep özal ın trajikomik açıklamaları

Milletin adamları'nın kızlarının da dibine düştüğünün kanıtı olan açıklama. Kafa aynı kafa. Sümeyye ile iyi anlaşır hanım efendi.

Babasının Türkiye'nin en büyük şirketlerinden birine annesi semra özal'ı ortak ettiği iddialarını biliyor mu acaba, gerçi konu diktatörlük, pardon.*

gecenin şarkısı

Ruhum şopar resmen. Şoparlıktan aldığım tadı hiçbir şeyden almıyorum, belki Blues, Ama yok ya şoparlık daha güzel.

Asfalt tango.

https://youtu.be/8R6lEytvMLo

köpek gibi olan kedi

Çok net bir şekilde söyleyebilirim ki bu tanıma uyan tek kedi türü Siyam kedisidir. Miyavlamaz, tek bir kişiye aşık olur ve onunla bir köpek gibi ilgilenir.

Çok sevdiğim kediler, olsa da yesek.

ecrin in hatim partisi

iyi ki doğdun Ebubekir Sıddık'dan sonra bana kahkaha attıran ikinci sosyetik müslüman etkinliği.

Ecrin, Allah'ın hediyesi anlamına geliyormuş. Ne kadar iddialı isimler arkadaş bunlar. Çocuğum olursa adını banal/monoton koyacağım, standart standart takılsın etrafta.*

almanyaya gönderilen 45 kişiden 43 ünün gelmemesi

Yavaş yavaş gidiyorlar. iyi bir gelişme bence. Akp bitince, imkanı olan kacacak tuttuğu yüküyle. imkanı olmayan makarnacılar ise "agape kahrolsun, ben oy virmedim virene de lahnet ossugn" diyeceklerdir.

Gitsinler. Hep biz mi vasıfsız ithal edeceğiz. Biraz da eu düşünsün.

empati kuramamak

Bir tür eksiklik değil bir tür bozukluktur. Bu insanlar yardım almayı asla kabul etmez, karşı tarafı suçlar genelde. Kadın veya erkek farketmez.

(bkz: narsisistik kişilik bozukluğu)

Bunun kurnaz olanına denk gelirseniz, yani hep mağdur-hep haklı, hep bencil ve bonus özellik olarak gerektiğinde ajitasyon
yapan versiyonu, Koşarak kaçın. Sizin ilginizi, sevginizi sömürebilmek için yaşar.

Öyle yüzsüz olabilirler ki; başkasıyla yatakta bassanız "kapıyı niye vurmuyorsun, zile niye basmıyorsun" diyebilirler o derece değişik delilerdir.*
(bkz: Düşman götüne)

tc kimlik no ezberleme şekli ve zeka türleri

Hayatımda gördüğüm en dangalakça çıkarım.

3-3-3-2 kullanıyorum ama benim 2 tane üçlü bildiğin ardışık. Kolayıma böyle geldiğinden bu şekilde kullanıyorum. Ne müzikalim ne dilbilimselim(bu ne demekse).

Fala inanan, rüya tabirlerine bakan insanlar hedefleniyor sanırım.*

cehennem odunu deyince akla ilk gelen kişi

Siyasal islamcıların hepsi. Hiçbirini diğerinden ayırmıyorum. Sübyancılık, yolsuzluk, mandacılık ne kadar adilik varsa din örtüsünün altından yürütüyorlar.

islam düşmanı türkçü

Dine inanmayan birinin örf ve adetlere saygı göstermesi tutarlı bence. Sonuçta anaerkil ve son derece ahlaklı bir geçmişe sahip türk ırkının Araplaştırılarak din ile uyuşturulması çok yazık gerçekten.

Göğe de tapsa, ateşe de tapsa bana göre bu Arap bedevilerinden yine daha iyi insandır gözümde.

Son olarak gafil olanlar sübyancı piç kurularıdır. Ve bunların mecliste iktidar tarafından aklandığını da unutmayalım.

gördüğünüz en sert defans oyuncusu

(bkz: Nemanja vidic)

https://youtu.be/mCQc3xnBiXQ

https://youtu.be/zDAkykwIOzo

hayatın anlamı

Hayat yalnızlıktır. Bunu iyice anlayın önce. Biriyle olmak demek sonuna kadar ölene kadar birlikte olunacak anlamına gelmez. En mutlu çiftler bile boşanabiliyor bu devirde.

Biri değil, bir kişi ile yaşanır bu hayat; o da kendiniz. Hayata canlı bir meta ile anlam yükleyecekseniz o da üzgünüm sadece ve sadece kendinizsiniz.

Sartre okuyun iyi gelir.

2021 asgari ücret tahmini

Muhalefetin önerdiği şekilde olmayacağını düşünüyorum. Olsa olsa 2750 olur net olarak. vergi muafiyetiyle 3000 küsür yapılması halinde asgari ücretin üstünde maaş veren her iş veren çalışanlarını asgari maaşa geçirip üstünü elden verir. Yani 10 milyonsa asgari ücret alan çalışan sayısı 1 ayda 15 milyon olur.

Koyduğu kanunları takip etmeyen devletimiz yüzünden bu ahlaksız iş verenlere ödül olur, devlet zarar eder.

günün karikatürü

üstad nereye yorarsan yor çizmiş işte, hem çocuklar için hem virüs için.

(img:#2107052)

kızıl saç beyaz ten mavi göz

Allah'ın abazalarının dikkat etmesi gereken kombo. Götünüzü kesebilecek kişi de olabilir.

görsel

kuraklığın sebebi chp dir

(bkz: beyler susun deli konuşuyor konuş deli)