bugün

tuhaf, sorunlu adam karakterlerinin hakkını veren yegane insan. *
forrest gump filmi ile oyunculuğuna aşık olduğum aktör... the green mile 'ı saymıyorum bile...
forrest gump ile hiç istisnasız oyunculuğun koyu dehlizlerine inmiştir.

bir moron insana hayatı öğretir. oğlunun kendisine benzemesini istemeyen bir baba ah ne acı.
çok tatlı aktör. ölse bir tane daha tom hanks yok dedirtecek derecede de harika bir adam. sevilesi..
yaşı ilerledikçe daha bir keyifle izlenen aktör. Her zaman yaşından genç gösterdiği de ayrı bir konu.
castaway filminde, gerçekçi olması için sakallarının uzaması 6 ay beklenen iyi oyuncu.
hayatımın aşkı..yakışıklı değil yeteneği çekiyor herhalde insanı ama ayrı bir yaratık. Forrest gump'la evlenme isteğim doğmuştu bu adam yüzünden.
--spoiler--
castaway filminde adada kendisine arkadaş olarak seçtiği wilson'ın* denizde peşinden gittiği ve yetişemediği sahne çok trajiktir gerçekten
--spoiler--
romantik komedi ile kariyerine başlamış ancak sağlam bir oyuncu olduğunu yaptığı dramatik filmlerle ıspatlamış, düzgün bir aile hayatı olan amerikalı aktördür.
yeşil yol filminde oynarken 43 yaşında olduğunu öğrenince ağzımın 2 metre açık kaldığı oyuncu *.
ismini görünce sinemaya dalınması gereken star.her filmi ayrı güzel.
(bkz: you have got a mail). mag ryan la bir klasiktir.
adamın hası.
hangi filmde hangi rolde oynarsa oynasın hakkını vericek olan usta oyuncu.

da vinci şifresi kitabını okuduğumda bu kitabın filmi çekilmeli ve robert langdon u mutlaka tom hanks oynamalı diye düşünmüştüm. biraz sesli düşündüm sanırım ki birileri sesimi duymuş olmalı. birkaç sene sonra da film çekildi. gerçi film kitap kadar başarılı değildi ama olsundu, hiçbir şey için değilse de bile tom hanks için izlenirdi. öyle de oldu.
oynadığı karaktere çok iyi bürünen, adını çoktan efsaneler arasına yazdırmış büyük oyuncu. hangi duyguyu yansıtması gerekiyorsa onu yansıtır eksiği fazlası olmadan.
melekler ve şeytanlar ve da vinci şifresi filimlerinde robert longdon karakteri ile hayranlarını bir kez daha kendine hayran bırakmış oyuncu. ( bu ne biçim cümle oldu lan ? )

the lost symbol'ün çekimlerinden aldığımız haberlere göre yine kendisi robert karakterini oyanaycakmış. aferin iyi düşünmüşsün.
(bkz: no thanks)*
bütün filmlerinde aynı oyunculuğu yapan adam. yani ben hepsinde en sevdiğim film olan forrest gump'ı görüyorum. hep gerizekalı gibi geliyor tom hanks bana, bence cidden gerizekalı o.
forrest gumpdaki oyunculuğuyla bi insana gerizekalılık bu kadar mı yakışır dedirttirmiştir. nadir kötü filmi bulunur kendilerinin.
hangi filmde kötü oynamış ki bu adam aklıma gelen her filminde harika.

(bkz: forrest gump)
(bkz: the da vinci code)
(bkz: angels and demons)
(bkz: you ve got mail)
(bkz: the green mile)
Ataları kesin bizim topraklardandır. ryan filmi ile gözümde en iyi erkek oyuncu olmuştur.
koşulsuz evlenileceğini düşündüğüm oyuncu.
gelmiş geçmiş en iyi aktördür. özellikle yeşil yol daki oyunculuğuyla hayran bırakmıştır.
birbirinden tamamen zıt ve farklı rolleri aynı ustalıkla canlandıran mükemmel aktör. sinema tarihinin en iyi oyuncularından biridir. yaşayan efsanedir.
fatih sultan mehmet'i oynayacak oyuncudur.
kerem kabadayı, katıldığı bir programda "hollywood'un içişleri bakanı gibi neredeyse" demiştir hanks için. hakikaten de öyle. demirbaş oldu artık.