bugün

dan brown'un üçüncü kitabı.
başladığım anan itibaren yaklaşı 350 sayfa boyunca elimden bırakamadığım daha sonra ihtiyaç nedeniyle bi süre bırakıp sonra bitirene kadar okuduğum harika eser.
kitap, katolik klisesi ve illuminati tarikatı hakkında verdiği bilgiler ve bu iki kuruluş çervesinde çizdiği olay örgüsü ile gerçekten dört dörtlük bi işe imza atmış.
peki kitabın sonu mu? tamamiyle bir şok....
kitabın başından sonuna kadar "mükemmel" denilebilinir.hiç kitap okuma alışkanlığı olmayan insanların bile * kısa bir sürede * sonuna kadar geldiğine bakılırsa herkezin okuması gereken bir kitaptır.
sonuna herkez tamamiyle bir şok dediği bu romanın "bundan daha fazla ne kadar şok olacak ki?" sorusunu akıllara getiriyor.
(bkz: melekler ve şeytanlar)
dan brown un vatikan oyunlarına yer verdiği kitabı. dünyada büyük yankı uyandırmıştır. ilerleyen günlerde sinema filmi de çekilecektir.
acilen filmleştirilmesini istediğim, bu eylem gerçekleştirilirken de vatikanın kapılarının sonuna kadar açılmasını arzu ettiğim dan brown kitabi.. tasvirleriyle şiddetli bir görme arzusu uyandırdığı sistine chapeli başta olmak üzee bütün kiliselerin ayrınıtılı gösteriminin olduğu bir film olması tercihimdir.
iyide şeytan da bir melektir unutmamak lazım.
kanımca serinin en güzel kitabıdır.
Kitaptaki Angels and Demons yazısını ters çevirip okunduğunda yine Angels and Demons okunmaktadır.

görsel
kitapta kullanılan ambigramlar john langdon adlı bir sanatçıya aittir.

http://www.johnlangdon.com
başladıktan sonra yemeden içmeden kesilmeyi sağlayan bir nevi bitkisel hayatta gibi elde kitap donmuş vaziyette durmayı sağlayan kitap. deception point ile karakterlerin sonu açısından benzerlik taşır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.