bugün

türkiye karalama kampanyasının baş sorumluları tarafından yeni yeni duyulan ve anında bok atılma işlemine başlanmış olan benzerlerinden daha yetenekli daha farklı müzik grubu.
ilk bu grubu 'söyle ruhum' adlı şarkısıyla tanıdım, doğruyu söylemek gerekirse çok da beğenmemiştim o parçayı ta ki insanı kıpır kıpır eden 'dans et' şarkılarını duyana kadar. bu beğeni 'yine yazı bekleriz'i dinlememle zirve yapmıştır ki çoğu insanın aksine şarkıyı çok sevmemin aşk tesadüfleri sever filmiyle bi alakası yok.
(bkz: ilk dinleyişte aşık olunan şarkılar)
bugün yapılan bir söyleşilerine katıldığım pek şukela bir grup.
öncelikle oldukça sempatikler ( hatta caner bununla dalga geçti sempatik ama yakışıklı değil diye * ), böyle karşımızda gerilen, burnu havada tipler bekliyorken gayet eğlendik. gerçi aşk tesadüfleri severden sonra kısmi bir değişim olmuş bu yadırganamaz.
meraklısına notlar:
- caner ve basri balık burcu, onur yay burcu imiş. caner'in yükseleni ikizlermiş. diğerlerininkini duyamadım malesef.
-yakında değişik bir akustik proje yapacaklarmış. bununla ilgili bir konser 22 nisan'da ankara'da olacakmış.
-caner incisözlüğü okuyormuş arada. panpa sözcüğünü oradan öğrenmiş.
- yalnız yaşıyorlarmış. yani grubun hepsi aynı evde değil.
-grup popüler olduktan sonra kızlarla ilişkileriniz nasıl oldu gibisinden bi soru geldi. basri ve onur çok büyük değişiklik olduğundan bahsettiler. arz talep bağlamındaymış tabi. basri aşk bağlamında değil gibisinden bişiler dedi. caner benim açımdan bir değişiklik yok dedi. ya uzun süreli bir ilişkisi olduğundan ya da aşka bakış açısı farklı olduğundan böyle dedi onu şimdi bilemiyorum
- biri söyle ruhum'u söylemesini istedi. caner konserimize gelip dinleyin dedi. hak da verdim yani.
- sınırsız bütçeniz olsa hangi grupların türkiye'de konser vermesini istersiniz diye sordular. imogen heap, radiohead dedi basri, caner de yanni dedi.
- onur'a neden sessizsin diye soruldu. onur sorusuna göre konuşurum deyip bi güzel lafı yapıştırdı. takdir ettim.
- caner sık sık büyük bir metallica hayranı olduğunu belirtti. hatta lise yıllarında metal müzik yapıyorlarmış.
-3'ü de hala okuyorlarmış. okulları bitmemiş. eğitilemeyen cinsteniz gibi bir şey söyledi caner. caner ve basri bilkent'te, onur gazi üniversitesinde imiş.
- caner şarkı sözlerini yazarken illa birini düşünerek yazmadığını, hayal gücünü kullandığını; yeri geldiğinde doğaya, yaşadığı bir olaya ya da gördüğü bir insana göre de yazabildiğini belirtti. sıra bizde şarkısı doğaya yazılmış, eski adı da çınarmış hatta.
- caner bir reklam projesi olabileceğinden bahsetti. popülist olmadığımızı söyleyemeyiz dedi, ancak olabildiğince az olmaya çalışıyoruz diye ekledi. kişisel görüşüme göre reklam projesi gerçekse eğer o yola giriliyordur sanki her neyse.
- eurovision onlara göre değilmiş, düşünmüyorlarmış. pek bir getirisi olduğunu düşünmüyorlarmış.
- caner'e twitter hesabının kendisinin olup olmadığı soruldu. onunmuş. çok az yazdığı için sitem ettiler biraz, caner de daha geçen gün yazdım dedi bunun üzerine. neden mentionlara cevap vermiyorsunuz sorusunu ise yanıtlamadı, güldü sadece.
- sahnede şarkı sözlerini unutuyormuş caner sık sık. ezberlemekte sorun yaşıyormuş.

aklımda kalanlar bunlar, dinleyin, gidin konserlerine çok eğlenceliler. sempatik adamlar.

edit: 3'ü de beşiktaşlıymış ayrıca.
9 Mayıs Pazartesi saat 19:00'da Atatürk Anadolu Lisesi'nin bahçesinde sahne alacak gruptur...

Evet liselere kadar düşmüşler...
bursa atatürk anadolu lisesi gençlik festivali kapsamında saat 19.00'da konser verecek olan gruptur. biletler 15 tl olarak belirlenip, pazartesi günü satışa çıkacaktır. ayrıntılar için;
edit: http://www.facebook.com/e...t.php?eid=212732242077753
konserlerine katılım oranını sallamaksızın dinleyenlerini coşturan gruptur.
7 mayıs cumartesi günü bursa resimli bar'da sahne alacak grup.
ankara odtü konserindeyken konseri izleyen herkesin şarkıyı geniş geniş, bağıra bağıra söylemesinden dolayı vokalin sesini duyamayıp acayip sinirlenmiştim. bütün şarkılar bok olmuştu abartısız. sesi güzel olmayanlar söylemesin arkadaşım-`hatta güzel olanlar da söylemesin TNK grubunu izlemeye gidiyoruz konsere sizi değil-. önümde ergen bir erkek şarkı söylüyodu, tamam söylesinde allahın belasının sürekli sesi çatallaşıyodu. gıdıkladığınızda köpekten çıkan ses gibiydi.
isimlerini çok hoş bulduğum grup.
aslında şarkılarını da çok hoş buldum.
hacettepe konserlerinin tadı damağımda kalmıştır.yalnızca yarım saat söyleyip sahneyi şebnem ferah'a bırakmışlardır.oysa ben kendilerini ve şarkılarını çok sevmiştim....
hoş şarkıları olan grup. özellikle solistinin sesi çok hoşuma gitti. zaten buz dan da ses seda çıkmıyor. iyi bir alternatif oldu.
ytü 2011 bahar şenliklerinde saat tam 20:00'da sahneye çıkıp tam 20:45 de sahneden inen traş grup. normalde 21:30 a kadar sahnede kalmaları lazımdı. olan duman dinlemeye gelenlere oldu. adamların kuliste canları sıkıldı normalden 1 saat önce sahneye çıktılar.
38. altın kelebek ödül töreninde en iyi çıkış yapan grup ödülünü aldılar. Ertuğrul özkök'ün grubu anons ederken tank demesi bunun üzerine ayşe arman'ın tınk diye düzeltmesi ve son olarak beyaz'ın olaya müdahale ederek doğru telafuzu söylemesi gecenin ilginç anlarından biri olmuştur.
candır can... öyle böyle değil. apayrıdır yeri bi de bende.
"yine yazı bekleriz" gece 3 sigarasıyla dinlendiğinde etkisini arttırma kudretine sahiptir.
--spoiler--
belki denize ulaşır içimizdeki nehirler bir gün
--spoiler--

eğer deniz isminde birini seviyorsanız bu sözler sizi mahvetmeye yetiyor, kalbiniz eriyor çok özlüyor ve ağlıyorsunuz.
özellikle son albümlerinde beğenmediğim tek şarkıları bile olmayan, müzik kalitesi ve vokali kalburüstü sağlam grup.
iliklere kadar işleyen şarkıların sahibi genç bir gruptur. sağlamdırlar çok.

Başarılarının devamını dileriz efenim.
ergenliğimin grubudur. myspacete keşfettiğim ve kayboldum adlı şarkısını hala severek dinlediğim gruptur.
kolpa dandik yeni gruplardan değildir. dinlendikçe dinlenir.
söyle ruhum
an itibariyle öğrendim ki show tv'de pis yedili dizisinin müziğini yapmışlar, ben sevdim valla. *
http://www.youtube.com/watch?v=H6g6FnQRyDE
Buradaki konserine gidemediğim için üzüldüğüm tek grup.
Acayip bir şekilde muse'a benzettiğim grup.Mesela yine yazı benzeriz klibi ile love is forever acayip benziyor.Undisclosed desires ile dans et.Tamam hadi hepsini geçtim kara delikler diye şarkı yapılır mı abi?Bide kırmızı pantolon giyiyor.Tamam ünlü gruplardan etkilenmek güzel bir şey onlardan ilham almak ama aynısını yapma çabasına girmek yanlış.*
dün geceki konserinde yalnız başına şarkılarını söyleyen emeğinin karşılığını alamamış dinlenmemiş konser alanının çeyreğini bile doldurmayan şarkılarına eşlik edemeyen bir topluluğa herşeye rağmen yine de şarkı söylemeye çalışan severek dinlediğim dün geceden sonra haline çok üzüldüğüm grup.
ilk dinlediğim andan itibaren şarkılarının bağımlısı olduğum gruptur.
hayatımda büyük yeri olan bu grubun en beğendiğim şarkıları yine yazı bekleriz,zehirli sarmaşık,dans et ve söyle ruhumdur.
yeni albümlerini sabırsızlıkla beklediğimiz grup.