bugün

grubun ismi solist caner karamukluoğlu'nun babasının ''bu nasıl müzik teneke gibi.'' demesi üzerine ilk olarak ''teneke'' sonrasında ise sesli harfleri atıp ''tnk'' olarak devam etmesiyle konulmuştur. müthiş gruptur, şarkıları sözleri enfestir.
Mükemmel, farklı bir şarkı grubu.*

“Belki de” isimli şarkıları güzel ve farklı şarkılarından biridir.*
Yeni albümleri (bkz: kanatlarımdan tutma) dün gece dinleyicisiyle buluşmuş.

Biraz üşengeç biri olduğum için şarkıların hepsini eklemeyeceğim.

Hastalıklı bir şekilde kendini anlatan takıntı isimli şarkı aşkı harcamanın 80 yolu gibi. Dinlemesi de söylemesi de keyifli olacaktır.

Bir de yaylılı kemanlı arabeskli beni artık düşünme isminde bir şarkı var. Bu ikisi, albüme ismini veren şarkıya kıyasla daha çok parlamış.

Hayırlı uğurlu olsun.
yine yazı bekleriz isimli parçaları favorim olan gruptur. caner karamukluoğlu' nun sesini de ayrıca çok beğeniyorum.
ayrıca yeni albümü melankoli yi 5 mart (doğum günümde) yayımlayacak olmaları da beni ekstra mutlu etmiştir.
Yeni albüm merakla bekleniyor. Hadi bakalım bekliyoruz...
Yeni albümün haberini vermişler. Çok Yakında çıkacakmış.

rock müzik yapan sağlam grup.
"belki de saklarız onu
kalbimizde bir delik açar gibi
- yine yazı bekleriz
tekrar duyduğumda, kaybettiğim bir şeyi yeniden bulmuş hissi uyandırmıştı bende
muhtemelen küçükken dinlediğim şarkılardandı
sözleri kalbime, müziği ruhuma dokunuyor
abartılıcak yanı yok diyorlar lakin,
hissettirdiği abartılacak nitelikte.
Epey bir süredir piyasada yoklar. Umarız iyi bir sebebi vardır.
kış aylarında dükkan kapatan gruptur.
16 yaşımda, tüm gün powertürk izlediğim zamanlarda denk gelmiştim ilk defa bu gruba. Fanta gençlik festivaliyle alakalı bir şeylerin içindeydiler. Müzik zevkim de daha yeni yeni oturmaya başlamış ya iki tıngırtıya kapılıyorum hemen ahaha bunları da görüp aaa ne muhteşem grup ne harika grup diye kendimce keşifler yapıp dinlemeye başlamıştım. Caner karamukluoğlu'nun sesine vurulmuşum aslında sadece ama nerden bilcem. tüm yaz bunları dinleyip powertürk'te klipleri yayınlansın diye SMS göndermiştim ahahaha ulan pis ergenlik. Arada açıp kalpsiz'i, yine yazı bekleriz'i, dans et'i falan dinliyorum da güzel şarkılarmış onlar. Biliyormuşum yine ağzımın tadını ya, durumlar fena değilmiş. Aferin bana.

Tnk dinledikçe 2010 yazına dönüyorum, zaten o seneden sonra bütün yazlarım huzursuzluktu, o güzel günler şimdi nasıl da çabuk geçti bilmem ne diye saçmalayasım geliyor bak.* ergenlik falan diyince melankoliye takıldım kaldım sanırım. dans et dinleyip dans etmeye çalışiim ben en iyisi. Yoksa entry boka saracak heheh.

Sarmadı.
ruhum boğaziçi şarkısı efsane olmuş dediğim grup.
bazı yerlerde "teneke" kelimesinin kısaltması.
Belki de unuturuz onu, tum kasimdan kalma cicekler gibi..
(bkz: Yine yazı bekleriz)
Gelişmiş hali green day bunların diyordum bir zamanlar sonradan sictilar tabi.
Zehirli sarmaşık şarkısıni hep eglenceli bulmusumdur. Zehirli sarmaşık bu kaçık sana aşık, aklım çok karmaşık heey sarmaşık. Hey bayan sarmasık bu garip sana aşık, aklım çok açık saçık heeyy blabalabala..
Askeri yazışma esaslarında tank sözcüğünün kısaltmasıdır.
Aşkı harcamanın 80 yolu şarkısını şuan keşfettim ve çok hoşuma gitti. Tnk Kaliteli bir grup.
Şarkı sözleri;

köşesinde bir ayrılık var
Ağaçlara asılmış dilekler gibi aşklar
Ne gel, ne git, ne gerçek, ne mit
Ne var, ne yok, onda varsa bende yok
Bir yakınlaş, bir uzaklaş, kovala sonra da kaç
Gitgide aptallaş, ne saçma bir savaş
Aşkı harcamanın 80 yolu
Bir… Ölümüne sevenler
Durmadan denerler
inatla kaybederler
iki… Yapış yapış sevenler
Mesafeler girince
Nedense vazgeçerler
Üç… Plantonik sevenler
Hüzünlü şarkılar sever
Hayatta kaybederler
Dört… Sevmeden sevenler
Seviyormuş gibiler
Daha çok küçükler.
Ben aglamazdim senden once!
Soyle ruhum adli parcalari istisnasiz turk muzik tarihinin en iyi sarkisidir.

Aksini iddia eden loser degildir.
Belki de saklarız onu tüm Kasım'dan kalma çiçekler gibi..
Yine Yazı Bekleriz.
başlığı sol framede görmemle yine yazı bekleriz şarkısını dinleme isteği peyda olan grup.
belki unuturuz onu..
https://www.youtube.com/watch?v=xtLxFsMeHYk
muazzam gruptur.aşk tesadüfleri sever de çalmışlardır ve oynamışlardır.
kafa ağrıtmayan sakin güzel müzik yapan grup. evet.
Standart bir türkçe rock grubu. Türkçe rock ile rock çok farkıdır onu da ayıralım öncelikle.
Türkçe rock gitarlı ve davullu arabesk demektir.