bugün

novartis ilaç firmasına ait bir ağrı kesici, ateş düşürücü bir ilaç. en önemliği özelliği uyku getirir.
soğuk algınlığına birebir, harika bir ilaç. onun gibisi dünyaya bir daha zor gelir. hiç unutmuyorum, türkiye'nin avusturya'yı 5-0 yendiği maçtan önce kullandım bu ilacı ve maçın ilk yarısının sonlarına doğru sızmıştım. sabah bir uyandım, maç 5-0 bitmiş.*
grip ve soguk algınlıgının semptomatik tedavisinde kullanılan ilaç. parasetamol, fenilefrin hidroklorür, klorfeniramin maleat içerisindeki aktif maddelerdir.**içtikten en fazla bir saat sonra mışıl mışıl uyursunuz.
hastalığın 1 gün sonrasında ayağa kaldırıp 31 çekicek kıvama getirir. çok etkili bir ilaçtır.
parasetamol içeren daha başka ilaçlarala birlikte kullanılmaması gerekir. hayatımda geçirdiğim en ağır gribi 1 günde normal gribe çevirmiştir. yarın da iyileşmeyi umuyorum.
bir işe yaramayan ilaçtır.Anca uyku getirip uyku düzenini bozar kullanıcının ayriyetten dünyanın bir cok ülkesinde yasaklanmıstır.
koşarken uyumaya sebep olan, sanırsam kişinin sinirlerini de bozan bir ilaçtır kendisi.

kendi üzerimde yaptığım deneylere dayanarak söylüyorum bunu efenim, bir yan etki ya da genel bir yargı falan yok, yazmıyor etmiyor. ama benim hastalıktan geberirken bile anormal sayılamayacak ruh halim, bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra "skerim ha!" oluverdi. mesela normalde uysal, sakin bir insanımdır. "hacı yapma yav" derim önce insan gibi. bugün bi' olay oldu, "skerim çatını bacanı sktir git lan!" diye haykırdım, üzüldü adamcağız. "küfrün süperdi yoksa döverdim ha" dedi. sonra "çok ha diyoz ha" dedim.

şaka maka, beni rammstein'a sövebilecek kadar sinir sahibi yaptı bu ilaç, nasıl becerdi bilmiyorum ama daima affedersin yarrak üstünde gibi hissediyorum. sikindirik bir grip için de bu ilacın günde 3 kere alınması gerektiğine inanmıyorum. 1 değil 2 değil lan allahsızlar, hiç mi düşünmezsiniz nasıl ayakta durur bu garibanlar 5 çeşit ilaçla şurupla iğneyle, nasıl sinirlerine hakim olurlar deyü? la hadi sinirimi siktir et, kavgayı ayırırken "hop gtünü skerim!" deyip önüne gelene geçiren hacı misali, günde 20 hapla neyi iyileştireceksin lan? ühühü, tedavinizi sikeyim ühühü...
bunun yaptığı uykuyu, uyku ilacı bile yapamaz.
şu an itibariyle 20 film tableti 3.11 tl olan ilaç.
dışarı çıkmadan önce içilmemesi gereken ilaç.

kaynak: götüm.

edit: iyiliğiniz için söylüyorum. hep eksi hep eksi. insan biraz merak eder, neden der. neden? çünkü bankta uyuyakalırsın yavrucuğun. saygılar.
Uyku getirmesi bünyeye göre değişiyor olsa gerek ki bende hiç uyku yapmayan ilaçtır. 2 güne ayağa kaldırdığı görülmüştür.
grip ilaçla 1 haftada geçer, ilaçsız 7 günde sözüne inanan biri olarak yanından bile geçmeyeceğim ilaç.
Nezle,grip olunca veya olacağını hissettiğin anda bir tane atıp iyileşilebilen.
bende kafa yapan, kontrolsuz bir bilinc akisi, uyku ve asabiyete, uykuda ya da uyanik sayiklamalara neden olan grip ilaci.
bir zamanların efsane nezle grip ilacı. sağlık bakanlığı toplatalım demiş.
(bkz: içmeden sarhoş olmak)
beyin kanamasina yol actigi gerekcesiyle abd'de yasaklanan ilac.
(bkz: Theraflu forte)
öğleyin nurofen içip akşama bunu içince başka dünyadanmışın hissi veren ilaç. ama gece ölü gibi uyuyor insan. eve giren hırsız yatak dahil her şeyi çalıp götürse ruhunuz duymaz. o kaa yani.
Uyku konusunda ağır psikiyatri ilacları kadar etkilidir.
2gündür grip olduğum için kullandığım ilaç. Yan etkilerini bilmiyodum bir baygınlık sersemlik hali var üzerimde. Meğerse bundanmış. Bildiğin uyuşturucu. Ama uykuya dalmadan güzel oluyo nasıl uyuduğunu bilmiyosun.
Uykudan başka bir halta yarayıp yaramadığını çözemediğim ilaç. Yarıyorsa da uyanınca geçiyor etkisi.

Edit: sinir yapıyor. Zaten hastalanınca gerginleşen bir insanım bu ilaç sayesinde gelene gidene trip atıp azarlar oldum. Bunu yaparken hiç mi düşünmediniz allahsızlar. Allammm ölüyorumm ühü.
terletir, soğuk algınlığı ve nezleye iyi gelir ama bir nurofen cold değildir daye.
halüsinasyonların içinde zıplamak istiyorsanız almanız gereken ilaç. gösterdiği rüyaların haddi hesabı yoktur.
therapy ve flu sözcüklerinin birleşiminden oluşmaktadır:
therapy: tedavi
flu: grip
türkçesi için:
(bkz: griptedavisi)