bugün

çok sağlam rifflere sahip bir iron maiden şarkısı. sözleri de şöyle;

You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back.

The bugle sounds and the charge begins
But on this battlefield no one wins
The smell of acrid smoke and horses breath
As I plunge on into certain death.

The horse he sweats with fear we break to run
The mighty roar of the Russian guns
And as we race towards the human wall
The screams of pain as my comrades fall

We hurdle bodies that lay on the ground
And the Russians fire another round
We get so near yet so far away
We won't live to fight another day.

We get so close near enough to fight
When a Russian gets me in his sights
He pulls the trigger and I feel the blow
A burst of rounds take my horse below.

And as I lay there gazing at the sky
My body's numb and my throat is dry
And as I lay forgotten and alone
Without a tear I draw my parting groan
1983 tarihli iron maiden albümü piece of mind'dan steve harris imzalı,savaş alanını ve orada yaşanan adrenalini en iyi anlatan parçalardan, -en çok bilinen- maiden klasiklerinden biridir..
tarz ötesi müthiş şarkı...
children of bodom coverını daha çok beğendiğim dream theater tarafından da coverlanmış iron maidenin gaz parçalarından biri
ayrıca sentenced'ın yaptığı cover da apayrı öte bir şeydir.

edit: beyin büzüşmesi
sentenced tarafından da çok güzel coverlanan enfes iron maiden şarkısı.
83 te bestelenen sarkı yüzünden ıron maıden ın militarist olduğuna dair eleştiriler yapılmıstır.Ruslar ve ingilizler arasındaki savasın anlatıldığı sarkının sonunda ingiliz süvari savasın saçmalıktan ibaret olduğunu düsünerek ölüyordu.Şarkının sözleri steve haris tarafından yazılmıstır
klibinde de savaş sahneleri ve cephe görüntüleri yer almaktadır. şarkının nakaratını söylemek epey zordur, 2 (veya 3) vokalistin aynı anda senkronize söylemesi gereklidir. iron maiden'ın kısa ve öz çalışmaları arasında en iyilerdendir.
metallica tarafındanda bi konserde yarım calmış oldugu ıron maiden eseri.
children of bodom tarafından yapılan coverı en süperidir.
Haftalar önce makinada çaldıgını duydugum şarkıdır kendisi.Gayet lezizdir
an itibari ile makina da yine çalınmış olan iron maiden parçası.
sum 41'in alaya aldığı şarkı.
http://www.youtube.com/watch?v=Wovr4VZ9m6I
iron maiden'ın bir başka gaz parçasıdır..
coverlarının hiç biri maiden tadını verememiştir! ama DT coverı gerçekten çok iyidir,bruce dickonson vokaliyle eşlik etmiştir çünkü!
şarkının 1915 yılında Çanakkale'ye niye geldiğini bilmeyen anzak askerlerine yazıldığı rivayet edilir.. (bkz: steve harris röportajlari)
sözlerinin anlamı kadar melodisiyle ve riffleriyle de mükemmel olan bu parçayı bütün heavy metal grupları çalmaya çalışır..
amatör her insanın çalmak isteyeceği bir bass riffi vardır..
at ritmi dediğimiz steve harris özel ritmiyle çalınmaktadır.. (bkz: steve harris at koşması)
yapılan en iyi cover bana göre de iced earth ve drean theater'a aittir..ama maiden klasiği olduğu için kimsenin girişteki the trooopeeeeeerr kısmını bile tutturamadığı aşikar olan bir şarkıdır..
sağlam bir iron maiden şarkısıdır. pentagram'ın konserinde şebnem ferah da bağıra çağıra söylemiştir şarkıyı, iyi de etmiştir. en azından söyleyebileceği en güzel şekilde söylemiştir.
alınan duyumlara göre bazı yazarların ofislerinde single'ının bayrağı olan parçadır.
children of bodom'ın dehşet hızlı çaldığı bir iron maiden parçası.. süper rifflere sahiptir..
Ullevi'deki canslı performansının dinlenmesini şiddetle tavsiye ettiğim iron maiden parçası. adrian smith, dave murray ve janick gers 3'lüsü beraber çaldığından tadından yanına yaklaşılmıyor.
''bu şarkıysa diğerleri ne ulaaannnn'' dedirten, fevkalade bir iron maiden parçası.
bir kez dinlemeye başlayınca, arkasından bu şarkı üzerine başka bir şarkıyı dinlemeyi yakıştıramadığınız için en az 10 defa dinlenen süper bir iron maiden parçası.
en iyi coverlayanın dream theater olduğu süper ötesi bir iron maiden holding ürünü.
children of bodom'un cover'ı diğer tüm cover'larını döver.
birçok grup tarafından coverlanmış sağlam rifflere sahip iron maiden şarkısı. ayrıca en iyi coverı dream theater yapmıştır bana göre.
Canimi alacaksin ama ben de alacagim seninkini
Atesleyeceksin tüfegini ama ben de ezip geçecegim seni
Bu yüzden bir sonraki saldiriyi beklediginde
Ayakta dursan iyi olur dönüs yok artik geriye

Boru çaliyor ve hücüm basliyor
Ama bu savas meydaninda kimse kazanmiyor
Dumanin keskin kokusu ve atlarin nefesleri
Ben atilirken kesin ölüme
At korkuyla terliyor ayriliyoruz kosmak için
Güçlü sesleri Rus tüfeklerinin
Ve yaris ederken yönelerek o insan duvarina
Düsen arkadaslarim haykiriyorlar aciyla
Atliyoruz yerde duran cesetlerin üzerinden
Ve ruslar atese basliyor yeniden
Çok yaklasiyoruz ama çok uzagiz yine de
Yasamayacagiz savasmak için bir baska günde.
Artik döbvüsecek kadar yakiniz onlara
Bir Rus gözüne kestiriyor beni o sirada
Tetigi çekiyor ve hissediyorum darbeyi
Atimi alasagi ediyor bir yaylim atesi
Ve orada yatip gökyüzüne bakarken
Bedenim hissiz ve bogazim kuru
Ve unutulmus ve yalniz orada yatarken
Gözyasi dökmeden veriyorum son solugumu
Kırım'daki ingiliz rus savaşını anlatan parçadır. Gazdır, delikanlı adam parçasıdır, Kahramanlık mefhumu bir batılıda anlatacak en iyi kişilerin 80lerin Rockerları olduğu gerçeğini göz önüne serer ki günümüzdeki MTV rockerlarına baktıkça nereden nereyeeee dedirtir adama.
sololarına bayıldığım iron maien şarkısıdır.