bugün

guillermo del toro ve chuck hogan'ın beraber yazdığı vampir üçlemesinin ilk kitabı.

türkçeye ölümcül tür adıyla çevrilmiştir.

üçlemenin ikinci kitabı olan the fall da eylül 2010'da piyasaya sürülmüştür. üçüncü kitap ise the night eternal adını taşıyacak ve 2011'de çıkacakmış.
Önümüzdeki sezon diziye uyarlanacak olan guillermo del toro & chuck hogan kitabı.
trailerları yayınlanmış. heyecanla beklemedeyiz.
az sonra fx de ilk bolumu yayinlanacak dizi. risörvid.
edit: butun gece kabus gordum lan.
efsane olma potansiyeli taşıyan dizi.
wampir dizisi ya deyip de izlememezlik etmeyin ilk bölümü harbiden umut vericidir.
wampir meselesine gelince yaratıklar olması konusunda wampire diaries veya teen wolf değil de daha çok the walking dead veya supernaturel ayarında ve de scientific bi altyapısı da var. dizi arıyodum ki daha yeni bir dizi şuan izlemeye başlasanız her hafta 1 bölüm takip edersiniz.
arkadaşlarınıza falan başlatın her hafta o ses çocuklar muhabbeti değil böyle güzel dizilerin muhabbetini yaparsınız.

bi de öyle çok korkunç değil lan.
Ben beğendim güzel dizi.
Dizi hakkında güzel bir yazı için; http://www.sanatatak.com/view/The-Strain/1001
ilk bölüm için söylenecek tek cümle;

hot prospect for the future

izleyin keyiflidir.
bilim kurgu ve gotik vampirizm ile zombi konseptini bir araya getiren ilginç dizi. guillermo del toro yine renk paletini lunapark gibi kullanmış.
hayvan gibi sağlam yeni vampir dizisi.

eleştirenlerin twilight ya da true blood görmemiş olması lazım.
o true blood dışkısını beğenip gelip şu diziye nasıl bok atılabilir anlamış değilim.

öncelikle dizi alemindeki en karizmatik yahudiye sahiptir.
o vampirle camekan arkasından yaptığı görüşme gerim gerim germedi mi hepimizi?
hele o yavşak yavşak gülen vampirin arkadaşının dilimlenip denize atıldığını öğrendikten soraki tepkisi hoştu.

kısacası en önemli şeyi yani kötü taraftan nefret ettirmeyi başarmıştır.

büyük vampirin ise ne kadar sıfatsız olduğunu az çok tahmin edebiliyoruz.

benim anlamadığım yegane nokta neden havaalanında o elemanı öldürüp kafasını patlttı? tahminim orada beslenmek istemiyordu ama mecbur kaldı. cesette planlanandan önce canlanmasın diye işini bitirdi.
film uzunluğunda ve merak uyandırıcı bir ilk bölümü yayınlanmış olan dizidir. vampir deyince dibi düşen, ağzının suyu akan kızlar beğenmez ama bu diziyi.

(bkz: gerçek vampir bu)
Breaking bad'de açılan baba dizi boşluğunu doldurması kuvvetle muhtemel dizi. Işleniş olarak konuyu boka sardırmaz, walking dead'in yediği boku yemezlerse gerçekten çok sağlam bir yapım olacağa benziyor.
vampir dönüşüm sürecini an ve an anlatarak iyi bir oha çektiren dizi.

--spoiler--
adamın penisi düştü lan... ve daha da garibi o seks manyağı olan herifin umrunda bile olmadı.
vampirin seksle meksle ne işi olur? arzuları, duyguları istekleri tamamen değişti elemanın.

--spoiler--
dünya sinema tarihinin en sağlam yahudisini barındıran yapım.

--spoiler--
o yahudi dede ve kılıç yeteneklerini gördük bu hafta. adam karizmanın kitabını yazmış.
--spoiler--
1 küsur saatlik pilot bölümünü izledikten sonra diyebilirim ki; şu yaz aylarındaki dizi kıtlığında ilaç gibi gelmiş olabilir.
dün keşfedip bugün 5 bölümünü arka arkaya izleyerek gözlerime, beynime ve bilinçaltıma harakiri yaptım. ilginç bir dizi ve giderek daha da ilginç olacak sanki.
ayrıca o yahudi amca benim dedem olsa ya! o nasıl bir karizmadır öyle.
4 veya 5 sezon olarak öngörülen ve 9 Ağustos 'ta 2. sezon çekimlerine Kasım ortasında başlanacağı duyurulan dehşetengiz dizi. 7 bölüm sonu itibarıyla sen de kimsin?
Son bölümünün sonu fena. ipucu yok.
(bkz: abraham setrakian)
(bkz: the andromeda strain)
7. bölümü canavar gibi olmuş dizi. yeni favorim ve tavsiyemdir.
--spoiler--
ephraim: yani efendiyi öldürürsek bu salgın duracak mı diyorsun?
yahudi: evet.
ephraim: bunun hiç bi biyolojik mantığı yok olmaz. ünlür hayla ünsün üldürmüyülüm bik bik.
--spoiler--

ulan orospu çocuğu! bi çeşit zombiye dönüşmüş ağızlarından yaratığımsı bişey çıkartıp insanların kanlarını emen vampirler gördün hala daha neyin biyolojik açıklaması diyon. erkeğin kezbanı amk.

bu arada o fare avcısı çok daşşaklı valla.

edit: bi de o hacker kız.. lan neyse bişey demiyorum.
Füzyon tarzda ilerleyen (vampir, zombi, aksiyon, bilim-kurgu) ve bu füzyonu şimdilik çok iyi sağlamış, kasvetli yapısıyla insanı saran muhteşem dizidir.
Strigoi ler tarafından yerle bir edilmek üzere olan güzel film.
güncel Önemli Başlıklar