bugün

tess gerritsen'ın "cerrah" ve "çırak" tan sonraki 3. jane rizzoli kitabı.

--spoiler--
aslen ruhsuz ,erkek düşmanı ve kendini kadın olarak kanıtlamaya çalışan jane rizzoli'nin değişiminin doruğudur bu kitap, çünkü rizzoli hamiledir. hamile hamile de bir cinayeti daha çözüme kavuşturur kızcağız. ve sonra da hayallerinin adamı yakışıklı gabriel dean'le evlenir.
--spoiler--

güzel ve okunması gereken bir cinayet serisidir.
kuvvetle muhtemel bazı kısımlarda suratınızı ekşiterek okursunuz.
seri arasında boşluk olmasın diye okunabilecek kitap.
içinde bir adet ilber ortaylı bir adet de jon snow barındıran polisiye mini dizi. yanlış bilmiyorsam ikinci sezonu olmayacak. çünkü ne demiştik mini dizi.

ben ilk dört bölümünü izledim. şimdilik iyi gidiyor. umarım sonraları bozmuyordur. başrolünde jessica biel mevcut.
http://www.imdb.com/title/tt6048596/?ref_=nv_sr_1

şöyle bir de psikopat soundtrack sahibi:

https://www.youtube.com/watch?v=Zg8-AbXqv4M
evet gizemli, merak uyandırıcı, güzel bir dizi.. fakat güzel başlayıp, güzel devam edip, finali hayal kırıklığı yaratan diziler kervanına girer.. evet bütün soru işaretleri tek tek çözüldü ama bu diziyi klişelikten kurtaramıyor malesef.. bu tarz konulu filmler çok izledim, çok var, o yüzden bu dizide daha farklı bir tat, daha değişik bir final bekledim ama olmadı.. işin özeti finalde çuvallamışlar.. 2. sezon gelecek mi bilmiyorum umarım devam ettirmezler her şeyi tadında bırakmak güzeldir..
Jessica biel’ in mükemmel oynadığı 8 bölüm tek sezonluk mini netflix dizisi. Sürekli merak uyandıran, izleyiciyi düşünmeye kurgulamaya yönlendiren , dalga dalga gerilim yayan bir dizi. Genel olarak polisiye- gerilim dizisi olsa da dram kısımları ince ince işlenip seyirciye başarılı bir şekilde aktarılmış. 2. Sezonu çekilecek sanırım ve dedektif ambrose yeni maceralara atılacakmış en çok merak ettiğim de bu adamın canlandırdığı karakterdi , hikayesinin detaylarını 2. Sezonda göreceğiz gibi.
2. sezon güzeldi ama sanki 1. sezonun biraz gerisinde kalmış.. bu dizinin sezon finallerini zaten hiç beğenmiyorum.. 1. sezonunda, 2. sezonunda sezon finalleri kötüydü.. allah aşkına gizemli bir dizi yapıyorsunuz ama finalinde çuvallıyorsunuz o kadar basit o kadar klişe final yapıyorlar ki anlatamam.. gizem dolu diziye böyle finaller yakışmıyor.. beni şaşırtan, ağzımı açık bırakan, ters köşe yapan finallerle gelin çok rica ediyorum.. ama yok bu diziden bir cacık olmaz.
jessica biel ve bill pullman'ın oyunculuğu ile süslediği,

dizinin girişinde "n'oluyoruz amk" ile başlayan sürükleyiciliği güzel izlenebilir netflix mini dizisi.
görsel

USA Network kanalının dizilerinden The Sinner'ın üçüncü sezonundan yeni bir tanıtım geldi. Matt Bomer'ın ve Chris Messina'nın başrolünde yer aldığı sezon 2020'de USA Network'te ekrana gelecek.

Antoloji özelliğindeki suç dramasının ilk iki sezonunda Dedektif Harry Ambrose karakterini canlandıran Bill Pullman gelecek sezonda da rol alacak. Yeni sezonda bir trafik kazasını araştırmak için rutin bir araştırmaya girişen Ambrose, kendisini kariyerinin en tehlikeli ve rahatsız edici davasının içinde bulacak. 

Sezonun hikayesi New York'ta geçecek. Bomer, kazanın yaşandığı bölgede yaşayan ve kaza sonrası desteği Ambrose'da arayan Jamie adında bir babayı oynayacak. Messina ise Jamie'in üniversiteden arkadaşı Nick Haas'ı canlandıracak. Sürpriz bir ziyaret ikisinin hayatını da değiştirecek. Yayınlanan tanıtım videosu Nick-Jamie arasındaki yüzleşme üzerine kurulu.

The Sinner'ın kadrosunda Jessica Hecht (Special), Parisa Fitz-Henley (Jessica Jones) ve Eddie Martinez (Orange Is the New Black) gibi isimler de yer alıyor. Hecht, yaşadığı yerde araba kazası olunca Ambrose ile tanışan ve Dorchester'da izole hayat yaşayan ressam Sonya'yı; Fitz-Henley Jamie'nin Dorchester'da butik işleten eşi Leela Burns'ü; Martinez ise Dorchester PD'de Ambrose ile çalışan Vic Soto'yu canlandırıyor.

ilk sezonunda Jessica Biel'ın ikincisinde Carrie Coon'un başrolünde yer aldığı The Sinner'ın üçüncü sezonunda Derek Simonds showrunner, Biel ise yürütücü yapımcı olarak yer almaya devam etti. 

Kaynak: raninitv.
Güzel bir netflix dizisi...

Ne izlesem acaba diyenlere mutlak suretle öneririm...

Sürekli sizi merak halinde tutuyor, hiç sıkılmıyorsun.
netflix dizisi değildir, netflix'de olan bir dizidir. ikinci sezonu çekildikten yaklaşık 1 yıl sonra netflix'e gelebilmiştir.

bu arada ilk sezon daha iyiydi kesinlikle açık ve net.
Mükemmel bir dizi. Psikolojik detaylar, hafıza, cinayet, aile baskısı vb gibi konular çok güzel yedirilmiş hikayeye.
Jessica Biel”in performans muazzam.

—spoiler—

Neden bilmiyorum dizide en çok etkilendiğim sahne, Cora’nın onu hapiste ziyaretine gelen ve hala yargılayan/kınayan gözlerle bakan annesine “biliyor musun şu dört duvar arasında bile seninle olduğumdan daha özgür hissediyorum” dediği sahne oldu...
görsel

The Sinner, 4. sezonuyla 13 Ekim'de ekrana dönüyor ve yeni sezonun ilk tanıtımı yayınlandı.

Bir yıl önce yaşananların izlerini hala taşıyan ve emekliye ayrılan Harry Ambrose (Bill Pullman), kız arkadaşı Sonya (Jessica Hecht) ile Hanover Island'a tatile gider. Adanın önde gelen ailelerinden birisinin kızı olan Percu Muldoon'un (Alice Kremelberg) da dahil olduğu beklenmedik bir trajedi yaşanınca Ambrose olayı araştırması için görevlendirilir. Sonrasında olanlar hem sakin turist adasını hem de Ambrose'un hayatını alt üst eder.

http://www.ranini.tv/habe...-13-ekimde-ekrana-donuyor
Tüm sezonları taze bitirdim geldim. Her sezon farklı bir olayın işlendiği polisiye dizi. Daha çok gizem ağırlıklı. Benim puanım 7.