bugün

No more story..And we're still here..The fire's still burning..It's still snowing.

The wind's still blowing.Nothing is changed.Come on, cheer up..

I've freed you from all this ridiculous nonsense..Have fun.

Learn for language or..go on cruise..
eski sevgilim memnun olsun diye izlemeye çalıştığım film. ama çok fazla rol yapamamış olmam gerek ki kendi talebi doğrultusunda kapatıp sevişmeye gittik. hiç unutmam.
görsel
bok gibi bi film. sikeyim böyle siktirboktan hikayeleri. digitürkteki hediye verilen bütün filmler bok gibi.
Kadroyla beklentiyi çok yukarı çeken, 10 dakika sonra da sizi yere çarpan bir adet film.
kadroda johnny depp'i görünce ben de hemen "aha tim burton" şeklinde atlayıp heyecanlanmış idim. insan düşünmeden edemiyor abi şu kadroyu tim burton alacaktı of be diye.

heath ledger'ın yarım kalmış filmi olarak bence ne kadar sıkıntılı olursa olsun gördüğü ilgiden daha fazlasını hak ediyordu. kaldı ki, sıkıntılı falan da değildi. ilk 15-20 dakikadan sonrası son derece akıcı ve eğlenceli gitti.

rahmetli heath'ın yerine kadroya ve filme ortadan dahil edilen 3 dev oyuncumuz kesinlikle performanslarıyla değerlendirilmemeli benim fikrimce. burada dikkat edilmesi gereken johnny jude ve colin'in heath'ın anısına bir araya gelmiş olması,niyetleri.

yine üçünün filmden elde ettikleri tüm geliri olduğu gibi heath'ın değerli kızına aktarmış olmaları,filmin tüm açıklarını kökten kapatıyor zaten.

üstelik johnny depp de, jude law da, colin farrell da rollerine son derece adapte olmuşlar, kalitelerini ortaya koymuşlar. gayet başarılı bir iş çıkarmışlar. tom waits abi zaten almış götürmüş.

bence kadroda oyunculuğu tartışılacak tek kişi lily cole hanımefendi olmuş. karı resmen zayıf halka,sığır gibi bi oyunculuk sergilemiş.

bu caanım filmi de eleştirip benim canımı sıkmayın.
sahneler güzel, diyaloglar güzel, konu güzel, oyuncular güzel, müzikler güzel.

ama film olmamış, gerçekten olmamış.

bana göre heath ledger ve johnny depp tek başlarına yeterlerdi tony karakteri için diğer iki oyuncu sırıtmış.

ya da colin farrell ve jude law'ı sevmediğimden bana öyle geldi.

christopher plummer harika bir oyunculuk çıkartmış, tom waits'de öyle.

sırf oyunculuklar için izlenebilecek bir film, ama beklentinizi yüksek tutmayın.
merakıma mucip bir film olmasındna mütevellit dvd'sini alıp izlediğim filmdir. daha önce hiç terry gilliam filmi izlememiş olmakla birlikte filmin henüz başında kendimi tim burton filmi * * * izleyecekmişim hissine kapıldım. bu bakımdan terry gilliam, tim burton'ın hayal dünyasını yakalamaktan geri durmamış doğrusu. fantastik öğelerle gerçek hayatı güzel bir şekilde harmanlamış ve izleyiciye sunmuş.

oyuncu seçimleri isabetli olmuş. heath ledger'ın son filmi olması bakımından ilgiyi hak eden bir film. hele hele johnny depp, rolüne cuk oturmuş. buna ek olarak colin farrell ve jude law çok fazla sırıtmış.
inanılmaz bir yapım , olağanüstü bir eser.

tam bir tim burton filmi gibi duruyor ama tim burton un alakası yokmuş filmle... inanmıyorum kesin el attı bir yerde...

filmde pek çok yeri anlamadım , fakat buna rağmen gerek müzikleri gerek karakterler ve olay akışları beni kendine resmen bağladı.
--spoiler--
-flüt yutarak asılmaktan kurtulma olayı süperdi.
-bu eleman belli ki sadece 1 kere asılmamış.
-kafadaki sembolleri anlayamadım.
-bu eleman (tony) filmin sonunda doğruyu söylüyordu. şeytan kazanamamıştı, ama gerizekalı olan dr parnassus şeytanı daha güvenilir bulup tony nin son kez daha asılmasına neden oldu.
öldü mü şimdi bu adam? yazık la harbi üzüldüm...
-valentina tam olarak müthiş... her kıyafet yakışıyor yaf...
-seyyar tiyatro türvevi birşey olan bu karavan nasıl iş yapmaz lan?! böyle bir yapımı izleyebilmek için (büyüden falan bahsetmiyorum bildiğin tiyatroyu izlicem) değil para vermek götümü bile satarım lan!
-dr parnassus saftirik olmanın kurbanı oldu her daim. tony yi asmanın cezasının valentina yı kaybederek ödedi.
--spoiler--
heath ledger anısına ve uğruna seyretmeye karar verdiğim ama pişman olduğum yapım. sebebi gerçekten çok içim sızladı, inanılmaz üzüldüm. niye öldüki bu adam demekten kendimi alamadım, isyan etmek gerekir bazen. şuan o modtayım. adaletsizlik...
lily cole uğruna evde boş bir zamanda izlenebilecek, sıkıcı bir yapım.
siyonizmin simgeleri ve temel mantık felsefelerini ucundan yansıtan film.

parnasus'un yalancı cennetine karşı, şeytanın hınzır oyunları.

meraklısı varsa özelden bilgilendirebilirim.
gerçekten kötü film.
toktur parnassus'u bugün izledim. sinemada izlemediğime pişman oldum bu bir. olmayanı hayal edebilme gücüne şaşırdım kaldım, kep çıkardım bu iki.

bir gün her şeyimi kaybetsem de "sidiret lan, hayal gücün var senin" diye self-telkin edebilirim kendimi. ancak bu ve buna benzer filmleri izledikten sonra sanırım hayal gücüm konusunda biraz daha temkinli olmamda faide var.
Şu filme kötü diyeni veya aşağılayarak yorum yapanı allah çarpar. Dayanamadım lan Cahil cühela velet takımının aşağılamalarınıa orada burada sözlüklerde. Tamam film tam olmamış, eksiklikler var ki filmin çoğu bitmeden Başrol oyuncun çotank diye kendini öldürürse film boka sarar tabi.

Ayrıca "Filmin kadrosu kurtarmamış filmi" tam aksine o geniş kadronun filme eklenmesine neden olan koşullar filmi bok etmiş koşullardır. (kaldı ki milletin kadronun kurtarıcı kısmı diye gördüğü Colin farrel veya jude law kim allah aşkına?, joni abi başka) Daha bu kadar basit bir düşünme yöntemi bile olmayan kişilerin birilerin emeğine özellikle de Ledger'in son filmine bu kadar acımasızca yaklaşacak halde olmaları pek de garip değil haliyle.

Ha ama diyorum film olmamış , keşke Ledger ölmeseydi de film kötü çekilseydi işte o zaman olmamış diye acımasızca eleştirseydik.

Bunun yanında da onlarca güzel yanı var filmin. Bunlar da görülemediyse ne diyeyim artık.

ek: ha ben filmi izlemeden önce baştan aşağı veya çoğunlukla imaginarium bekliyordum beni hayalkırıklığına uğratan o oldu. Olsun Tom Waits abimiz yeter.
Hikaye tam anlamıyla berbat. sadece hayalden oluşan bir kurgusu var.. Çocuk filmi olarak da kabul edilemez çünkü temadan çıkarılacak mantıklı bir mesaj yok.. filmi oyuncu kadrosu kurtarmış demek yanlış olmaz.
filmi indirip görüntüleri gördükten sonra bana hitap etmediğine karar verdiğim filmdir. *
bugün izlediğim ve çok hoşuma giden bir film...sahne geçişleri ve oyuncu kalitesi çok iyi bir film.. konusuda ilginç...
(bkz: izlenmesi gereken filmler)
inanılmaz kötü bir hikaye. verdiğim paraya tüh dediğim nadir filmlerden.
uykusuz bir şekilde izlenmemesi gereken film. zira kaliteli bir oyuncu kadrosu var ama onu da izleyim bunu da takip edeyim derken kayışı koparabilirsiniz.
bu film tim burton tarafından çekilse 12'den vuracakmış lakin ıskalanmıştır.
aylar önce izleyip yirminci dakikadan itibaren sıkıldığım entresan film.
aslında konusu şahane, değişik bir tarz olmuş denilesi film.ancak sona doğru yaklaştıkça hikayeden sapılmış olması filmi anlaşılmaz kılmıştır birazcık.
ilk adamın hayal dünyası süperdi, sonrası berbat çocuk tiyatrosu gibiydi. daha karanlık, daha gerilimli yapılabilirdi.

çoluk çocukta seyretsin filmi olmuş, harcanmış güzelim konu.
güzel bi çocuk filmi bence. belki izlerken sıkılmamın nedeni budur be sözlük...