1. 1.
  başrollerini johnny depp, helena bonham carterve freddie hihgmore'un paylaştığı, bir tim burton filmi. kimsenin içine giremediği, devasa boyuttaki çikolata fabrikasının tuaf sahibi willy wonka, beş şanslı çocuğa fabrikasını gezme fırsatı verir ve olaylar gelişir.

  çocuk oyuncunun**başarısı parmak ısırtan cinstendir. johnny depp kocaman dişleri, beyaz suratı ve aptal saç modeliyle komik görünmesine rağmen yine de fevkalade bi iş çıkarmıştır.. filmi, yanınızda çikolata bulundurmadan izlemeyin sakın; işkenceye dönüşebilir.!
  4 ... charmofsmyrna
 2. 2.
  johnny depp'in karakter oyunculuğunu bir kere daha gösterdiği, roald dahl'ın romanından uyarlanmış, görüntü olarak tam bir sinema filmi dedirten, çocuk filmi gibi görünsede çok da çocuk psikolojisine hitap etmeyen*, müzikleri ve danslarıyla da dikkat çeken, bol renkli bir film.
  1 ... oylumunelumune
 3. 3.
  turkceye charlie'nin çikolata fabrikası olarak çevrilmiş, yine çeviri konusunda ne kadar uzman olduğumuzu hatırlatıp yardırmıştır.. kardeşim arada kosssskoca bir and var onu da mı biz öğretecez!?! neymiş? charlie ve çikolata fabrikası.. *

  (bkz: ingilizceden türkçeye saçma çevrilen filmler)
  3 -2 ... charmofsmyrna
 4. 4.
  roald dahl ın yazdığı, çocukluğumun en güzel kitaplarından. türkçe ye kitabın adı yıllar önce çarli nin çikolata fabrikası olarak çevrildiğinden, zannediyorum sinema ya da bu şekilde geldi.
  filmini izlemekte çok zevkliydi ve çocukluğumu hatırlattı.
  3 ... suzergecer
 5. 5.
  esas can alıcı karakter/kahraman/haysiyet kombosunun filmdeki hobidik cüce olduğu (bkz: deep roy), aslında basit bir aile filminden öteye gitmeyen, tim burton abi naptın dedirten filmdir.
  2 ... sengitbalikgelsin
 6. 6.
  johnny depp her yerde johnny depp tir durumunu kafamıza iyice kazıyıp , ona yine hayran bıraktıran filmdir. fantastiktir. hoştur.
  2 ... witch
 7. 7.
  (bkz: roald dahl)
  1 ... mulayim
 8. 8.
  film bittikten yaklaşık 5 saniye sonra hala kocaman gülümsediğinizi farkedersiniz çünkü o kadar güzel bitmiştir ki...
  iç geçirirsiniz yatağın üstündeki çikolata paketlerini mutfak çöpüne atmak üzere yola koyulursunuz bir yandan da düşünürsünüz:
  "charlie nin yerinde olsam ne güzel olurdu"

  (bkz: yaşanası filmler)
  3 ... tazefasulle
 9. 9.
  "çocuk olsaydım da inansaydım varlığına " şeklinde hayıflandıran modern masal.
  hansel ile greteli hatırlatan çikolata ve şeker sahneleri akıldan çıkmaz.
  2 ... lusi
 10. 10.
  cocukken buyuk bir zevkle okudugum kitap. yillar sonra filminin cekilecegini duydugumda sevincten ziplamistim. ama izledikten sonra hayal kirikligina ugradim. zira cocukken hayal ettigim hicbirsey tadina vara vara yansitilmamisti. o yavas yavas, sindire sindire okudugum hikaye; adeta yasadigim hikaye 2 saatte bitiyordu... belki de o nedenle isinamadim.

  ama filminin oyunculuklari harikadir. takdir edilesidir.
  1 ... curufinwe