1. 1.
  heath ledger' ın ölümüyle kadrosuna johnny depp, jude law ve colin Farrell' ı ekleyen film.

  http://www.sinemaestro.co...w&id=362&Itemid=1
  5 ... myhosh
 2. 2.
  heath ledger ölmeden önce çekilmiş son set fotoğrafları için:

  http://www.sinemaestro.co...w&id=363&Itemid=1
  3 ... myhosh
 3. 3.
  ilk olarak 22 mayıs 2009'da cannes film festivalinde gösterilen film, 4 eylülde italya'da seyirciyle buluşacak. johnny depp'in filmden kazandığı parayı heath ledger'in kızına bağışladığını açıklamasının ardından colin farrell ve jude law da aynı şeyi yapmıştır.
  4 ... matural flavor
 4. 4.
  ne yazık ki heath ledger'in (kendisine allahtan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine de başsağlığı diliyorum) ölümüyle çekimleri duran, kendisinin oynadığı rol için johnny depp, jude law ve colin farrell gibi isimlerin kadrosuna katıldığı, imaginarium sahneleriyle dalıp gidebileceğiniz film.

  ---spoiler---

  film konu olarak beklediğim kadar dolu çıkmadı açıkçası. yavan bir konusu var. çakma gandalf olan 1003 yaşındaki (Christopher Plummer) Doctor Parnassus'un gezici bir tiyatrosu vardır. aynı zamanda valentina (Lily Cole) adındaki daş gibi bir kızı vardır bu tiyatro'da çalışan. parnassus sihirli bir ayna sayesinde insanların hayal güçlerini de kullanarak insanları bir hayal dünyasına geçirebilmektedir. bunları şeytanla anlaşma yaparak gerçekleştirmektedir. şeytan da parnassustan 5 kişinin hayallerini yönlendirmesini ister.....

  imaginarium dışındaki sahneler çok sıkıcı. ne zaman hayal dünyasına birisi girse, filmin atraksiyonu orada başlıyor ve bu hayal dünyası gerçekten de büyüleyici bir şekilde resmedilmiş. bu dünyadaki en sevdiğim sahne mafya adamlarıyla, tony arasındaki kovalamacalar ve bu kovalamacaların sonundaki dans sahnesiydi. bayağı absürd ve komikti.

  oyunculuklar da gerçekten çok başarılı. bir tony karakterini 4 kişinin (heath ledger, johnny depp, jude law ve colin farrell) oynaması ve güzel oynaması çok ilginç olmuş. ayrıca Lily Cole da valentina rolünde çok başarılı ve özellikle de o seksi, beyaz vücudu ve güzel yüzüyle imaginarium'un yanında ayrı bir görsel şölen katıyor filme*
  ---spoiler---

  sırf imaginarium sahneleri için bile izlenebilecek bir film. tavsiye ederim.

  not : ayrıca johnny depp, jude law ve colin farrell, filmden alacakları parayı vefat eden heath ledger'in kızına bıraktıklarını açıklamışlar. gerçekten de çok takdire şayan bir hareket.
  3 ... rivne
 5. 5.
  terry gilliam fanlarına selam olsun diyelim. tabi bir de oyuncu kadrosu insana küçük dilini yutturuyor. buyrun bakın;

  Johnny Depp ... Imaginarium Tony #1

  Colin Farrell ... Imaginarium Tony #3

  Heath Ledger ... Tony

  Christopher Plummer ... Doctor Parnassus

  Jude Law ... Imaginarium Tony #2

  Lily Cole ... Valentina

  Peter Stormare ... The President

  Tom Waits ... Mr. Nick
  3 ... no soporto el rap
 6. 6.
  sinemada izlemek için sabırla beklediğim film. güzel olacağını umuyorum...
  2 ... jpenhlcbkw
 7. 7.
  geçen sinemada bu filmin afişine bakarken öyle pis dalmışım ki yanımdan geçen adamın suratıma bakmasıyla kafasını ani bi şekilde çevirip afişe bakması bir oldu. (nasıl bakıyordum kim bilir)

  heath ledger öldükten sonra, bu filmin başta johnny depp olmak üzere başka oyuncularla devam etmiş olması mutlu etmedi beni. filmi izledikten sonra filmle ilgili düşüncelerimi yazacağım lakin heath ledger ın olmadığı bölümleri aklım onda kalarak izleyeceğimi biliyorum.

  (bkz: en zor izlenilen film)
  4 ... jpenhlcbkw
 8. 8.
  mükemmel bir oyuncu kadrosuna sahip film. bugün izleyeceğim.

  Edit: izledim ve çok hoşuma gitti. herkese tavsiye ederim.
  2 ... pcyle evlenen adam
 9. 9.
  heath ledger mı jonny deep mi diyerek izledim filmi, şahane.
  1 ... satchafunkilus
 10. 10.
  colin farrell olmamış. jude law bile olmamış. johnny depp ise 'bence' olmamış. heath ledger'dan başkasını görmeye dayanamadım filmde. genel olarak güzeldi. ama ağlamadan da duramadım. neticede..

  --spoiler--
  heath ledger ve arkadaşlarından bir film
  --spoiler--

  içim çok sızladı.
  3 ... m ilginc olsun istedim