1. 1.
  isimleri hayvanlar olsa da gayet sakin müziklere imza atmış gruptur.
  2 ... osmanthegral
 2. 2.
  Başlangıçta kendilerini The Alan Price Combo diye tanıtan grup, 1962'de Eric Burdon'ın katılımından sonra, vahşi sahne şovları nedeniyle The Animals ismini benimsedi. 'House Of The Rising Sun' hem ingiltere, hem de Amerika listelerinde bir numara oldu. Bu şarkıyı ''Don't Let Me Be Misunderstood'', 'We Gotta Get Out Of This Place' ve ''It's My Life'' gibi hitler izledi. 'Kendi rüya alemimizde yaşıyorduk ve penisilin her derde devaydı,' diye anımsıyor basçı Chas Chandler. Ama 1965'de ego kavgaları baş gösterdi ve önce Price ardından Steel ve üçüncü albümden sonra Burdon gruptan ayrıldı. Burdon şu iddiada bulunuyor: ''The Animals'ı asıl dağıtan LSD'ydi. Fazla çalışma, fazla uyuşturucu ve her taraftan çekiştirilip parçalanmakta olduğumuzun bilincine varma.'' Orijinal kadro 1976'da bir albüm (Before We Were So Rudely Interrupted) ve 1983'te bir turne için son kez bir araya gelmişti.*
  http://en.wikipedia.org/wiki/The_Animals
  2 ... meister writer
 3. 3.
  çimenlere uzanıp, müzik yapan türden hippi'lermiş.
  4 ... fatality of fantasy
 4. 4.
  (bkz: eric burdon)
  ... mr pink
 5. 5.
  (bkz: house of the rising sun).
  2 ... jim nolan
 6. 6.
  1962 de kurulmuş olan bir ingiliz müzik topluluğudur. yaptıkları müzikleri rhythm ve blues a dayanır. insanı dinginleştiren ve kulağa hoş gelen müzikleriyle zamanının ve günümüzde hala dinlenmek de olan iyi bir grup.
  (bkz: house of the rising sun)
  1 ... momotinia
 7. 7.
  vokalinin eric burdon olduğu ve don't let me be misunderstood isimli hayatımın 10 şarkısından birine imza atmış efsanevi ingiliz grup .
  ... blacksabbath
 8. 8.
  (bkz: when i was young)
  ... dun gece radyodaki deli benim
 9. 9.
  hakikaten güzel çalan güzel söyleyen sade grup, eric burdon'ın duruşu şarkıyı söyleyiş tarzı bile sadelik abidesidir, hayran bırakır.

  en bilinen şarkıları bob dylan da dahil olmak üzere birçok kişinin seslendirdiği house of the rising sun'dır.
  https://video.uludagsozluk.com/v/the-animals-40624/  yine cover olan bir diğer ünlü şarkıları ise don't let me be misunderstood'dır.
  https://video.uludagsozluk.com/v/the-animals-61478/

  1 ... grovesam
 10. 10.
  bütün parçaları haraketli olan grup bence grubun tek eksiği bu . insan arada üzülmez mi? yok bu adamlar 7 gün 24 saat mutlu ve genellikle bi kıza yazıyorlar. mutluysanız dinleyiniz efenim.
  1 ... ukala man