bugün

500 den kitlicem bunları.
Ehu ehu.

görsel
Çok güzel takım elbise yapan iyi bir terzim vardı ama Corona da rahmetli oldu. Ruhun şad olsun chen dayı.
görsel
biz bedavaya acariz.
Terzilerle berberleri, ne kadar tarif edersen et günün sonunda kendi istedikleri gibi kesip biçmesi bakımından bağdaştırıyorum.

Ayrıca paça yaptırmak 80 lira olmuş ya. Höh.
YouTube da rasgeldim. Sonra cemil ipekçi nin ve diğer terzilerin videolarını izledim. Acep hangisi bu terzi diye izlediğimle kaldım.
Ayol hangi Terzi bu terzi çıldırıciim. He başka derdin mi yok kimse kim sana ne diyebilirsin ama ben o şeyi kalıbına oturtmam ve bitmiş bir iş gibi kenara koymam lazım. Beyin arka planda o konuda çalışmaya devam ediyor yoksa.
Bana çok saygın gelen bir meslek grubu. küçük bir yerde yaşıyorum; eski, saçı sakalı beyazlamış gözlüklü terzilerin mahalle başı dizildiği. o kadar büyülü mekanlar ki buralar. boyası dökülmüş kirden kararmış duvarlar, doksanlardan kalma kimisi çatlak aynalar, artık yuvasında durmayan kırık çekmeceler, çekyatlar, bir buçuk kilo buharlı ütüler. kendimi kırk yaş büyümüş hissediyorum buralarda. ayrıca buralardaki çekyatın rahatlığı hiçbir koltuk takımında yok. seviyorum seni keltoş terzi dede.
kendi söküğünü dikememesiyle meşhur emekçi. keser, biçer, daraltır, katlar, ütüler ve son haline getirir. zevkli olanı ve modayı takip edeni makbuldür. iyi bir terzi; müşteri söylemeden ne yapması gerektiğini bilendir.
sözlükte am salak gerizekalı olmayan kısma yukarda bir soru sordum. Uplayayim.
sadece uzunluğu problem olan bir tshirtim var. beğendiğim bir tshirt olduğu için iade etmekte istemiyorum. yeni aldım. Terziye görürsem acaba tshirti bozmadan kısaltabilir mı? Belki sözlükte babası eşi dostu terzi olan vardır. yardımcı olursanız sevinirim...
Yaklaşık 1 saattir beklediğim amca.

Sanki yeni elbise dikiyor, alt tarafı iki üç düzeltme yapacaksın be!

(bkz: işi gücü bırakıp sözlüğe takılan terzi)
(bkz: kendi söküğünü dikemeyen kimse)
http://www.uludagsozluk.com/r/terzi-808413/
herkes hatırlamaz.
Gayet güzel bir oyun. Ama kardeş ile izlendiğinde can sıkıcı oluyor. "Abe bok gebi" , "abe çok sıkıcı"
bu sezon istanbul şehir tiyatrolarında sahnelenen absürd oyun.
hunharca dövmek istediğim kişi.
daralt diye verilen formanın nasıl paçasını kesiyon neye göre kesiyon hangi ölçüye göre.. **
aşkım kapışmak tarafından yazılan kitabın ismi. çok iyi yazar mı? bence değil. ama sağlam hikaye. bana zenne filmini anımsattı. neyse ki sonu ona benzemedi. cesur karakteri gerçek hayatta her kimse ona üzülmekle beraber çok da saygı duydum.
aşkım kapışmak' ın en son çıkan kitabı. Eşcinselliğe ve otizme dair gerçek bir hikaye.
eski dilde câme-dûz, habbâr, hayyât, hulle-bâf olarak da kullanılmıştır.
terzi doğadan aldığı kumaşı estetize edip insanin kusurunu örter. insan bir süre kullanır ve doğaya teslim eder. doğa verdigini geri alır.
sagopa kajmere gönderilen en sakin ama en sikici disstir. sözleri ile yerin dibine sokar. sagopanın twitterdan atıp tutmalarınada laf edilmiştir.
bir şerefi olsa düşmanın konuşmaz gayrı rapten yetse gücü
diğer -alışılmış- esnafın aksine;
*terzilerin muhabbeti kafa sikmiyor
*gereksiz sorular sormuyorlar
*dükkanları tedirginlik vericek kadar düzenli olmuyor
*radyolarında sakin, huzur verici müzikler çalıyor
üstâdın yeni albümünden, en iyi taşlama seçilebilecek rap.

(bkz: ceza)
(bkz: onuncu köy)
okul eteğini kısalttırmak için hastasonunu beklememizi söylemiştir.
sağlam bir diss parça. paranı verdim ile birlikte malum kişiye gönderilen en iyi diss parça.