bugün

meşhur bir antakya yöresi yemeğidir. Lezzetiyle bir tepsi kebaba yumuşacık yufka ekmek ile öküzleme dalınır ki ellerde yağ olur akar.
(bkz: patlican kebabı)
denk gelir de urfa'da yeme şansı yakalarsanız, urfa'ya yerleşmenize sebep olabilecek yemektir.
yöresel antakya yemeği.

kasabın satırla çektiği kıyma; maydanoz, kuru soğan, domates, sivri biber, kimyon, karabiber, pulbiber ve sarımsakla iyice harmanlanır ve yağlanmış tepsiye güzelce yayılır. Kuru olmaması için ilave edilen bir iki bardak suyun ardından fırında bir güzel pişirilir. mahalle fırınından alınan, dumanı üstünde tırnak ekmeğiyle bandıra bandıra afiyetle mideye indirilir.
o nasıl bir lezzet ki adamın adı bile adamın ağzını sulandırır. süper lezzet.
gerçekten adına yakışan bi şekilde yapıldıysa mükemmel olan antakya yöresine ait kebap.
(bkz: tepsiye et)
iftarda ne yesek sorusuna verilen yemek isimlerindendir. dehşet bir yemektir. şiddetle tavsiye edilir.

bazı yemek sitelerinde dana kıyma falan diyor.aman diyeyim. orta yağlı kuzu kıyma olmazsa olmazıdır.
urfa'da akşam yenen yemeklerin yüzde ellisini oluşturur. antakta yemeği denilmiş ama ben urfa biliyorum.

burada gizli bir aşk vardır.
balcanı ben, eti sen'dir tepsi kebabının.
"gel birabar olah" demektir.
eviy yıkıla babo, oruç oruç dünyeyi üstüme yıkmışsan.

sen siye gel ahuy.
antakya uzun çarşı'da esnafla iç içe olan yerde yenilmesi gereken nefis lezzet. yemeden geçmeyin ve aç gidin.

pişirme öncesi:

görsel

pişirme sonrası:

görsel
hiç yemedim ama kulağa hoş geliyor.
böyle yapılır.

görsel
Kilis'e mi, Hatay'a mı ait bilinemeyen.
Tadı güzeldir, yiyin geçin.
Geçen akşam iftar için yaptığım hatay yemeğidir...

görsel
Üstünde yeşil biber olmazsa olmazdır.
hatay yöresine aittir.
Hatay'da çok güzel yapıyorlar.