1. 1.
  1001 oyunlu makına deyipde içinden 5 oyun ve bunların varisiyonlarının ,hatta levellerinin toplamının 1001 oldugu aptal makına.
  başlıkda adıgecen aletin bu denli kötu imajından dolayı, sony mony de atarilerine kendi ozel isimleri olan play satation miteyşın isimlerini takmak zorunda kalmıstır
  6 -1 ... rapter
 2. 2.
  çocukluk eğlencesi,baba oğulu oynamak için yarıştıran nesne.joyistick düşmanı.bir efsanenin öncüsüdür kendileri.
  4 ... kkkcrazy
 3. 3.
  'evinize kooşun, atariyle cooşun. rakiplerinize ve kompitere meydan okuyun! bilgisayar çağına hazırlanın. atari, şimdi sokaklar bomboş!' reklamlı oyun. *

  https://video.uludagsozluk.com/v/yaran-videolar-4732/

  &NR
  10 ... steril mikrop
 4. 4.
  japonca hücum, atak anlamına gelen sözcüktür.
  3 ... columbia1990
 5. 5.
  asıl olarak commodore gibi bir bilgisayar markasıdır. hatırladığım kadarıyla atari 800XL, atari ST gibi modelleri vardı. daha sonra pc konseptinde ürünlerde üretmişlerdi. *
  2 ... nickinosuke
 6. 6.
  90'lı yılların başında, commodore ve amiga'dan farkı olmayan dünyaca ünlü bir bilgisayar markasıydı.
  ... krmyrdsn
 7. 7.
  sözlük içindeki her bireyin, geçmişinde dolaylı yada dolaysız olarak yolunun düştüğü, o anların değişilmez olarak hafızasına kazıdığı mükemmel alet.kara kutu olarak da bilinir.
  2 ... burak1905
 8. 8.
  bilgisayar bozulupta 1 ay boyunca tamirde kaldığı müddette sabah akşam başında vakit geçirilen,daha sonra yaptıklarınıza inananamayıp kendi kendinize gülmenize sebep olan ilkel alet.
  5 ... supersumo
 9. 9.
  zamanında müzik stüdyoları için de profesyonel cihazlar üreten marka.
  1 ... pancake
 10. 10.
  şimdilerin disketi,cdsi vb. değilde ''atari kasetiyle'' çalışan,90 tank,super mario,galaxian,duck hunt gibi oyunların başını çektiği,80 li 90 lı yılların efsane oyun aleti... gününmüzde de hala bulunmaktadır ve klavyeli modelleri de mevcuttur.

  çin lilerin yaptığı abuk subuk,101 in 1,100000 in 1 gibi saçma oyun kasetleri hala daha çeşitli müzik marketlerinde bulunur... ayrıca içinde 100000 oyun falan da yoktur,en fazla 6 ya da 7 oyunun çeşitli versiyonları vardır.
  4 ... surudenayrilanidealistkuzu