bugün

burdurun bir ilçesi.
nüfusun çoğunluğu yörüklerden oluşmaktadır.çoğu yerleşik yaşamdadır.ilçe 12 köyden oluşmaktadır.ayrıca barutlu suyla meşhurdur.

--alinti--
ilçe merkezine 7 km. uzaklıkta Haraplanlı mevkiinde içme deresi adı ile anılan kaynaktan çıkan ve içinde serbest Hidroksil iyonları bulunan hafif kükürtlü ve bromürlü kendisine has bir tadı ve kokusu olan böbrek taşı ve kumlarını dökmesi nedeniyle şifalı bir sudur. Barut kokusunda olması nedeniyle BARUTLUSU olarak anılmaktadır. Sertlik derecesi 1.5 soğukluğu 18.1 derecedir
--alinti--
Burdur iline bağlı ilçe. Yüzölçümü 1.411 kilometrekare, nüfusu 18.778 dir. Yüzeyi, genel olarak geniş ovalık alanlardan ibarettir. Tahıl ekimi ve hayvancılık halkın başlıca geçim kaynağıdır. Merkezi 2.918 nüfusu Tefenni kasabasıdır.
BAŞPINAR
BAYRAMLAR
BELKAYA
ÇAYLI
ECEKÖY
KARAMUSA
SAZAK
SEYDiLER
YAYLAKÖY
YEŞiLKÖY
YUVA
YUVALAK

adlı köylere ship bir burdur ilçesi.
ilçeye bağlı beldeler:

-BEYKÖY
-HASANPAŞA
Burdur'un ufacık ilçesidir. 20 yıl önce nasıl ise şimdide öyle imiş. Yaşlı ninelerimiz öyle diyor. Sağlık meslek,tarım meslek,imamhatip liseleri olan ve meslek yüksekokula sahip olan ilçedir.
burdur un ilçesidir. birazda memlekettir. sevilen insan burada okumaktaydı...*
(bkz: barutlu su)
Karstik ovalardan biridir.
acıpayam diye gider. amk kpss si...
Acıpayamdan sonra kestel gelir . Yavşak kpss
*
görsel
görsel
görsel
görsel
burdur un bir ilcesi olmakla beraber antik yasam alanlarindan biridir. (catalhoyuk gibi...)

antik tarih kitaplarinda haritada burdur un ismi gecmez ama tefenni (stefani) nin ismi gecer.
Seviyorum lan ben burduru çok güzel bir yer ili ilçesi zaman donmuş gibi benim yaşamak istediğim zamanlarda .