bugün

entry'ler (335)

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Anlaşılamamak bence dünyanın en kötü hissi. Karşında değer verdiğin biri var ona en iyi şekilde kendimi nasıl ifade ederim diye çabalıyorsun fakat karşı tarafın anladığı şey koca bir boşluk. Anlasa da bazen yanlış anlıyor. insan ilişkileri zormuş yaş aldıkça daha iyi anlıyor insan.

haklı olmak vs mutlu olmak

Adalet, eşitlik gibi kavramlar hayatımda büyük öneme sahip. Bir konuda haklıysam otomatikmen mutlu da oluyorum. Haklı olmak kazanır.

üstteki yazarın derdi nedir

Uyku sorunu olması. Kolaydı.

sözlük yazarlarının dertleri

Türkiye ekonomisi.

sonra döndüm ve dedim ki

Cahille sohbeti kestim aşko az ötede oyna.

öğretmenlerin yine tatilde olmasi

Tercih dönemi öğretmenlik yazaydınız o zaman. Kpss çalışıp atanırdınız.

kemal kılıçdaroğlu doğru adaydı halk doğru değildi

Kimin doğru veya eğri olduğunu tartışmamak lazım. Olan oldu oylar verildi. Sadece tek temennim şudur, umarım sayın cumhurbaşkanı %52 oya sevinmeyi bırakıp 48'lik kısma da kulak verir ve herkesi kucaklamaya çalışır. Ümidim yok ama bakalım ümit etmekten başka çaremiz kalmadı.

anlaşılamamak

Hele sevdiğiniz insan tarafındansa çok üzer. Sevdiğim biri uzun yola çıkacaktı. Binince haber ver dedim. iki cümle yazamamış bana whatsappda başkasına yazabilmiş. Trip atınca boş boş trip atıyor oldum. Oysa isteğim önceliğinin ben olmasıydı. Bana da yazabilirdi girip. Bahanelerini saydı ben de dinledim. Kuru bir özür ve kapanış. Oysa özür istemiyordum sadece beni kırdığını gerçekten anlasın istedim, oysa o bahaneler sunmakla meşguldu. Baktı iş uzuyor özür diledi ve yazış o yazış. Tekrar yazmadı. Ben de tribimle kaldım. Sevdiğim biri tarafından yapılınca böyle şeyler kalbim 1000 parçaya bölünüyor. Önceliğinin önceliği olamamak üzücü. Anlatsam da anlamıyor bari içimdekini buraya dökeyim bir nebze rahatlarım.

pikniğe giderken ne giyilir

Gri eşofman, oversize beyaz tişört giyilir. +50 faktör güneş kremi sür bol bol ve sık sık.

turkcell

Bugün bolca sövdüğüm operatör. Bir kere de çek be aq.

ulu itiraf

Yandaki eşekoğlu eşek komşumun türkü çığırma sesine uyandım. Görgüsüz eşek. Duvara vurup uyarınca geri duvara vurdu. Yat uyu be zıbar seni mi dinleyeceğiz dedim de anladı dana sesinin geldiğini. Abi gerçekten gidin mağaranıza geri dönün. Ben komşum rahatsız olmasın diye saçımı bile kurutmadan uyuyorum bu gece.

sevgiliyle yapılacak en güzel şey

Saçma sapan espriler yapıp buna saatlerce hunharca gülmek.

sözlük yazarlarının istekleri

Mayıs ayının sıcak ama terletmeyen bir gününde, açmışım sandalyemi elimde kahvem yanımda eşim gözümde gözlüğüm. Güneşin bedenimi ısıtışını hissediyorum ama yakmıyor. Sonra dayanamayıp çimlerde uzanıp bulutlara bakıp, bulutları nesnelere benzetmece oynamak. Güzel bir bahar ayında Beşiktaş'taki Ortaköy'e uzanan o ağaçlı yolda yürümek. Belki güzel bir yaz gününde adalarda bisiklet sürmek.

türkiye nin 2024 eurovision a katılacak olması

Aleyna tilki ile katılırlarsa olabilir. Düzgün giyinir sadece şarkıyı söyler inerse bence bu iş olur. Bunu aleyna'nın hayatından bağımsız düşünerek yazıyorum. Sesi güzel avrupai bir tarzı var hem genç.

dolmuşta ineceğim deme şekilleri

Müsait bir yerde inebilir miyim? Diye kibarca soruyorum. Baktım iplemiyor Hanım çizgimi bozup kapttaaağn sağda bırak diye anırıyorum.

ben uyuyorum sözlük bir şey diyor musun

Güzel gecelerin olsun güzel kardeşim. Herkese iyi geceler efendim.

aşık olmak

Dünyanın en güzel şeyi ve bir o kadar da yorucu eylemi.Asla yapmam dediğini insana yaptırır. Delilikle akıllılık arasında gidip gelmek. Bazen onunlayken dünyanın en güçlü en yenilmezi hissedersin. Onunla değilken de üzgün mutsuz huysuz olursun. Değişik bir ruh durumu. Herkesin bir gün tatması dileğiyle.

yaptığınız en büyük enayilik

Değer vermeyeceğini bile bile, asla değişmeyeceğini bile bile biriyle uzun süre arkadaşlığımı sürdürdüm. Kıskanıyordu beni ağzıyla söylüyordu. Problemleri var boşver yanında ol diyordum. Sen de tek bırakma. En sonunda enayiliğime doydum da iletişimi kestim.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Koca bir hiç artık. Ne desek ne söylesek boşunaymış gibi geliyor. Cahil yine aynı cahilliğiyle devam ediyor. Bir şeyler anlattığımla kalıyorum. Kendime saygı duyuyorum ve cahille sohbeti kesiyorum.

biskrem vs tutku

Benim için hepsi. Yeterki kurabiye olsun. Hatur hutur yerim.