bugün

entry'ler (11)

italyan karameli

Ortamlarda italyan karamelli dondurma alabilir miyim gibisinden hava atmaktan başka çokta bir esprisi olmayan gıdadır.

call of duty 2

Yapılışının üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala oynadığım oyundur. Cerentan haritasını yıllardır oturduğum mahalleden daha iyi biliyorum. Band of Brothers'ta ilk görüşte tanıdım bu haritayı. Cerentan hayranlarına bu dizideki Cerentan sahnesini izlemelerini tavsiye edilir.

çocuğuna arap ismi veren aile

Çocuğuna, kendisine örnek aldığı insanların ismini veren ailedir. (bkz: Hamza) (bkz: Ayşe) (bkz: Abdullah)

mide bulantısı

Şunu ye, bunu iç gibi tavsiyelerle daha da artan hastalık. Ben 1-1,5 saat boyunca hiçbir şey yiyip içmiyorum daha sonra bir maden suyu içiyorum geçiyor. Deneyebilirsiniz

ramazan

Kur'an'ın indirildiği Kadir gecesini içine alan mübarek bir aydır. Oruç tutmak bu aya ve güne saygı ve dinin farzlarındandır.

nugget

Alınan gıdanın tümlüğü azaldıkça risk artıyor (sağlık ve kalite açısından). Örneğin nugget tavuk dönerden, tavuk döner tavuk buttan, tavuk but tüm tavuktan daha risklidir. Aynı şey meyvede de var. Meyve suyu püreden, o da meyveden daha risklidir

tavuk kanat

Aç olduğun zaman işkence haline gelen yiyecek. Sadece keyfi olarak yenmelidir. Aldığın enerji, ete ulaşmak için harcadığın enerjiye değmeyebiliyor bazen.

aylak adam dandik bir kitaptır

Türk halkının bireyselleşme sürecini işleyen kitaptır. Gerçekten çevrede bu düşünceleri dışına vurmayıp içinde yaşayan çok fazla insan var. Cevap bulunamazsa insanı boşluğa sürükleyen sorular içerir.

evi ev yapan şeyler

-Ortak odası
-Mutfağı
-Ortak aynası

Evdeki muhabbeti arttıran şeylerdir, olmazlarsa otel olur.

bal

Üzerine birçok özlü söz yazılmış yiyecektir.

tiktok kullanmayan insan

Biraz olsun düşünen insandır, peki kullananlar nedir?