bugün

"fırkalara ayrılmayın" ayetini, "grup halinde ilerleyin, yalnız başınıza hareket etmeyin yoksa yolunuzu kaybedersiniz" şeklinde yorumlayan insanların oluşturduğu topluluktur. ancak "birleşmek" adı altında sayısı belirsiz tarikat oluşturular ve bunun "fırkalara ayrılmak" olduğunu idrak edemezler. ilginç.
Vakıf adı altında ticaret yürüten yeşil sermaye şirketleri.
nefis terbiyesi mefhumunu en iyi şekilde ele alıp uygulayan oluşumlardır.

tarih boyunca müslümanların dirlik ve birliklerinde önemli yerleri vardır. hak tarikatlar sebebiyle müslümanların cemiyet bağları güçlenmiş ve islamın yaşayıp yaşatılmasında herkesin pay sahibi edilmesinin ortamını hazırlamışlardır.

hoca/talebe, mürid/mürşid ve imam/cemaat geleneğinin islam kültürüne kattığı değer göz önüne alınırsa tarikatların islam tarihindeki yeri ve önemi daha iyi anlaşılır.

eğer tarikatlar olmasaydı bugünkü gibi bireysellik adı altında müslümanlar nefislerine şeytana ve gavura kolay lokma olacak ve belki de islam bugünlere ulaşamayacaktı.
hurafelerin ve şirkin kol gezdiği tarikatların islam'daki yeri nedir? ben söyleyeyim: hiçbirinin islam'da yeri yoktur, alayı kuran'a ters öğretileri yayarak âdeta halkı aptallaştırmak için yarışırlar. tarikat kültürünün bu ülkeye de, dünyaya da hiçbir olumlu katkısı yoktur. her türlü pisliği bulabilirsiniz tarikatlarda. halkı her açıdan sömürmek için inşa edilmiş, kula kul olmayı amaç edinmiş, din kisvesi altında her türlü şeytani öğretiyi millete kakalayıp, birtakım çıkarlar elde etmek için ortaya çıkmış olan, islam'a taban tabana zıt yerlerdir tarikatlar.

tarikatlara girenlere verilen tarikat terbiyesini anlamak için bir tarikatın müride, uyulmasının zorunlu olduğu yedi madde diye verdiği listeyi görelim:

1-) mürşidine (şeyhine) tam teslim olmak ve hiç kimseyi mürşidinden

üstün bilmemek.

2-) zeki ve idrak kabiliyeti yüksek olmak.

3-) şeyhinin hizmetinde hareketli ve atılgan olmak.

4-) sözünde sadık ve güvenilir olmak.

5-) malını ve mülkünü şeyhinin hizmetine vermek.

6-) mürşidin (şeyhin) ve tarikatın sırlarını gizli tutmak.

7-) canını şeyhi yolunda vermeye her an hazır olmak

lütfen şu makaleyi okuyunuz: http://www.kurandakidin.com/2011/10/15-tarikatlar/

haberin olsun, halis din yalnızca allah’ındır. o’ndan başkalarını evliyalar edinerek “biz bunlara yalnız bizi daha fazla allah’a yaklaştırmaları için kulluk ediyoruz” diyenlere gelince; allah tartışıp durdukları konuyla ilgili hükmünü verecektir. şu bir gerçek ki allah yalancı, inkarcı kişiyi doğru yola iletmez.

39– zümer suresi 3

rabbinizden size indirilene uyun. o’ndan başka evliyaların ardına düşmeyin. siz ne kadar da az öğüt alıyorsunuz.

7– araf suresi 3
tehlikelidir.gitmişliğim vardır.peygamberden öte bir süperman olarak görürler şeyhlerini.tüm kainatın şeyhin etrafında döndüğüne inananları vardır.şeyhinden yardım istediğinde anında yetişileceğine inanılır ve katiyen sorgulama kabul etmez.koşulsuz kayıtsız şartsız teslimiyet ister.şöyle bir muhabbet vardır. Allahın şeyhine hulul ettiğine inanan vardır kannımca o kişinin direk Allah olduguna da inanlar olabileceğini düşünüyorum.şeyhi namazı bırak dese bırakacak sofiler vardır.Allahın emrinden daha değerlidir şeyhlerinin emri.ve inanın bana öl dese ölüme koşacak olanları bolcadır.cennet vaadelmiştir.hasan sabbahın günümüz versiyonudur.ama tuhaf bir şekilde çok kişiye içkiyi bıraktırdıgı falan söylenir .bir çok yeri kuranla çelişir tarikatların bana göre islamdan sapmış başka bir din gibi bir oluşumdur.hatta şirk yuvasıdır denilebilir kanaatimce.sofiler şunlara inanır gavsımızın sayesinde insanlar bizi seviyor insanlar bizi sayıyor selam veriyor.şunu net bir şekilde söyleyebilirim.bu durumda benim de kabahatim olabilir ama oraya gitmeden önce insanlar beni sever saygı duyardı gittim kimse siklememeye başladı.kuranla gelen islama inanıyorsanız tavsiye etmem.ama yok ben yeni bir dine mensup olmak istiyorum derseniz buyrun gidin derim.
kuranı siz anlayamazsınız der oysa biz ayetlerimizi apaçık indirdik der kuran.
Allahtan başka şefaatçi aramayın der kuran.sofilerin çoğu son nefeste ve kabirde şeyhin şefaat edeceğine inanır.
şeyhin zihin okuduguna hatta kendilerini gördüğüne de inananlar vardır.bunların hiçbiri uydurma değildir.
şeyhin kişiyi hidayet erdireceğine inanılır.velhasıl kelam gitmek isteyenlere bunlar yeter sanırım.
ha bide peygamber kızına ben bile seni kurtaramam derken şeyh bütün sofileri kurtaracaktır.
Tarikatlarda afyon ve hurafe bolca bulunur. Ayrıca şeyhi putlaştırma da vardır. Müritler şeyhe körü körüne teslim olurlar. Şeyh ve yanındaki soytarılar müritleri iliklerine kadar sömürürler. Ayrıca müritlere bir sürü şirk öğretisi pompalanır.

Tasavvuf zaten baştan aşağı şirktir, hurafedir. kuran'a aykırı bir sürü şeytani öğreti ile doludur.
alayı yalandır.

http://www.milliyet.com.t...nin-gizemli-tarikatlari/1
https://onedio.com/haber/...-12-ilginc-kisilik-866614
zamanında hristiyanlıkta da çok bulunan ne idüğü belirsiz topluluklardır. insanı aracı koyma işidir.

şeyhinin dünyayı döndürdüğünü sanan, radyonun cinlerle çalıştığını sanan delileri barındırır.
dinin en çok alındığı yerlerdir, bonzai etkisi yaşayıp oraya buraya da saldırılar. ayrıca beyin yıkama da bunlar da olur. hiçbir islami terör örgütü tarikatsız ortaya çıkmamıştır, hepsinin kalbinde islam fikrinde tarikat vardır.
yaklaşmadığım ancak peşinden giden insanları bir türlü bu yoldan alamadığım oluşumlar. eğer bunu okuyorsan şu tarikat işini bırak kardeşim. bu yol, yol değil.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.