bugün

3. sınıf pastağni poğaçaları yasaklanmalı, talcid kullanımı azaltılmalıdır.
pastane poğaçası ile birlikte satılması gereken ilaç.
başka türlü o yanmayı engel olunamıyor.
Diğer gruplara göre daha asidik/yanmaya müsait bir mide yapısına sahip olmaları itibariyle; en çok 0 kan grubu insanlarının kullandığı bir asit düşürücü, mide rahatlatıcı bazik ilaçtır.
Kim icat ettiyse bu ilacı allah ondan razı olsun, iki cihanda yüzünü güldürsün.
doktor verdiyse kullanın tabi de. mide yanmasının bi kaç gerçekci sebebi var. bi yakınımdan duydun. daha dogrusu kendi deneyimi adamın.

-iyi pişmemiş hamur ekmekler.
-yemekleri iyi çiğnememek
-pastahane poğacaları ki, içleri genelde hamur, pişmemiş
-akşam yatmadan fazla kuruyemiş yemek

adam ne yapiyor peki yaş mayalı ekmek yiyor. onlar daha iyi pisiyor ve mayaları doğal. ve iyi çiğniyor. şu an sorunu yok. uzun süredir.
patron cıldırdı , eczanelerde soyguna ortakmı anlamadım .
daha 10 dk önce eczaneye almak için girip fiyatının %100 artarak 5 tl den 10 tl ye çıktığını öğrenip almaktan vazgeçtiğim mide hapı. hayırlısı daha neler göreceğiz.
Mucizedir. Talcid niteliği gereği bir ilaç değildir. Çözüm odaklı çalışan , huzur ve güvenliği uhdesinde barındıran , zannediyorum dünyanın en hızlı etki gösteren şeyidir.
biiber gazına karşı kullanıldığında göz yanmasını alan ilaçtır. zira çok faydası olmuştur ağzınıza da sıkarak boğaz yanmanızı azaltabilirsiniz.
bilhassa taksim'e giderken yanda bulunması gereken ilaç.
mide yanmasına bire bir süper ilaç.
bu da olmasa bira içemicez.
su ile karıştırıldıktan sonra biber gazıyla temas etmiş bölgelere sürülmesiyle acıyı hafifleten mide ilacıdır. eğer gittiğiniz eczanede yoksa bu ilacın ikamesi niteliğindeki rennie de aynı amaçla kullanılabilir.
seçim madurlarının sindirim sistemini düzenleyici kaliteli bir ilaçtır .
biber gazının gözdeki etkisini giderdiği nasıl keşfedildi diye merak uyandıran mide ilacı. nasıl keşfettiniz lan.
yakında satışı yasaklanacak ilaçtır. hatta 1-2 gün içerisinde tüm eczanelerden toplatılması bile mümkündür. olur ya da olmaz. şimdiden stok yapmak faydalı olabilir.
talcid artık ilaçların üstadıdır. bitanesidir. gazın acısını anında almaktadır ister sütle ister su ile karıştırınız.
Bana gore genc yas mide ilaci. babam bunu kullanirdi zamaninda, sonra talcid yetmez oldu famoser vs. ilaclarla devam etti.

simdi ben basladim, masallah cok guzel aramiz da umarim sikintilar ilerlemez.
bulgaristan'da satılanı buradakine göre kat kat işe yarayan mide ilacı. yeniden gittiğimde koliyle alıcam.
dilde bıraktığı acayip his bile sevilesidir. o derece harika bir ilaçtır.
sevin onu, pamuklara sarıp sarmalayın.
içildiği an mide yangınını* söndüren mucizenin adıdır.
Rennie gibi mide yanması, gastrit gibi yakınmalara iyi gelen ilaç.

birde çok fazla kullanıldığında (örn:6 ay) B12 vitamini eksikliğini ortaya çıkarılabilir ayda bir B12 seviyenizi öltürmenizde fayda var. *
hazır gıdalardada bulunan asit düzenleme işini yapar.

http://nevaricinde.blogsp...it-duzenleyici-nedir.html
talcid kutusunun değişmesi ve o yeşil turuncu krem renk olan kutunun yerini renkli bir kartonun alması ağır depresifliğe sürüklemiştir şahsen beni.
aslında talcid çiğneme tabletidir, hatta bu tür tabletlerin dedesi filandır. anti-asit özelliği vardır, limonumsu bi tadı olduğu iddia edilir ama yok öyle bişey. iğrençtir, çiğnedikçe ağızda büyür, mide bulandırır.
bi de rennie vardır bunun muadili, o daha usludur mesela. en azından mide bulandırmaz çiğnerken. bi de daha incedir daha kolay çiğnenir.
sihir gibi bişi. az önce midem yanıyordu, bir tane kullandım midemin yanması geçti başım dönüyor şimdide. bir de aşırı dans etme isteği oluştu içimde. cuppa cuppa

(bkz: noluyor lan sözlük)