bugün

Hatayda bir tatlıcıda karşılaşmıştık. Biraz gözlemledim orada. Babası olduğunu tahmin ettiğim kişi ve Taha çok saf sessizdi. Yanlarında biri vardı hepsini o yönetiyordu. Şaşırmıştık hatta.
Allah rahmet eylesin.
Gerek mutfağı ile,gerek evi ile,baktılar yetmiyor bu defa da çocuğun tipi ile alay ettiler. Depremden sonra da vicdanlarını rahatlattılar.Eski zamanlardan beri takip ederdim kimseye de zararını hakaretini görmedim. Kendi halinde yemek videoları çekip evine bakardı.
Allah mekanını cennet etsin.
Sosyal medyada yemek tarifleri vererek milyonlarca insanın sevgisini kazanan Taha Duymaz, Hatay'ın Antakya ilçesinde depreme yakalanmıştı. Enkaz altından cansız bedeni çıkarılmıştı.

Taha'nın annesi "Rahmetli çok iyi bir insandı, beni çok seviyordu. Rabbim rahmet eylesin evlatlarıma. Depremde evlatlarım öldüler; 1 sene olacak, unutamıyorum. Her gün ağlıyorum, her an aklımdalar." (bkz:https://www.sabah.com.tr/...-baska-yerde-uyuyamiyor/2
maalesef ölmüştü. mekânı cennet olsun. estetik de yaptırmıştı.
Allah rahmet eylesin. Mazlum bir çocuktu. Tek derdi ailesini geçindirmekti. O kadar yokluğun içinde kendine bu şekilde bir kazanç kapısı bulmuştu. Yönelimleri, düşünceleri kimseyi ilgilendirmez. Hayat bu kadar basit işte. Bir gün sonra yoksun, öldün, bitti.
popüler olduğu günden bu yana bir şekilde karşıma çıkan kişidir. özel olarak takip etmedim. linç etsem mi diye düşünmedim çünkü tiktok'taki bir ton kişiden farksızdı benim için. kendisine sempati ya da antipati beslemiyorum. mekanı cennet olsun.
deprem olana kadar inanın tanımaz bilmezdim. internet fenomenlerini çok takip etmem bilmem. ama sonradan araştırdığım kadarıyla mutfağı, tipi, kullandığı malzemeleri, konuşması nedeniyle çok lince uğramış. tek derdi ailesine bakmak olan gariban bir çocukmuş. armağan çağlayan'a verdiği röportajda da fazla yaşayacağını düşünmediğini söylemiş. ne diyeyim. zaten ne desem de boş. allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
Ben haricinde herkesin tanıdığı insanlar olması bazen tuhaf geliyor bana. Mağarada yaşıyormuşum gibi hissediyorum. Sevenlerin başı sağolsun.
Üç günlük dünyada kimsenin kalbini kırdığınıza değmiyor işte. Şu iğrenç sosyal medya "hater"lığı bitmeli artık.
işin en saçma yanı çocuğu linçleyenler şimdi hakkın rahmetine kovuştuğu için üzülüyor. yakınlarına baş sağlığı diliyorum mekanı cennet olsun.
Yemek videolarıyla ailesini geçindirmeye çalışan bir kardeşimiz idi..

Hayatla olan kavgasıyla eğitimini bile tamamlayamamıştı..

Bir çok video karşıma çıkıyor. Yamuk tepsisiyle alay edenler mi dersin, ses tonuyla alay eden mi dersin daha neler neler..

Kendimi ağlamamak için zor tutuyorum.
O yakınına sen böyle böyle demedin mi aq un gavatı demen gerekir.
Zamanında kendisine gay ithamında bulunan -gay olup olmaması beni zerre ilgilendirmiyor bu arada- ve bundan dolayı Lut kavmi gibi helak olmasını dileyen bir yakınım şimdi sosyal medyada "bu melek çocukla dalga geçen, ona kötülükte bulunan kişiler size söylüyorum. O enkazın altında sizin olmanız gerekiyordu" tarzında şeyler yazıyor. insanoğlunun ne kadar ikiyüzlü güvenilmez bir varlık olduğunu bir kez daha görmemize vesile oldu diyebilirim kendisinin. Neyse, Allah rahmet eylesin efendim.
Sen ne güzel insandın öyle. Giderken, örnek bir hayat ve kişilik bıraktın ardında. Tek dileğim, Seni incitenler rahat yüzü görmesin. Umarım bu çocuğun hissettiklerini misliyle yaşama fırsatı bulursunuz.

Fakir olduğu için acımasızca eleştiren, dış görünüşüyle dalga geçen empati yoksunları. Bol bol Kına yakarsınız artık bir yerlerinize..
grinch neyin peşindesin aq. o değilde 1.5 milyon takipçi iyiymiş.
666 postta kalmış hesabı
görsel
Son okuduğum haberlere göre ölmüş. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, ışıklar içinde uyusun...
Kendi halinde işini yapan iyi bir insandı. Başta kendi ailesi olmak üzere Tüm Türkiye'nin başı sağolsun.
Allah rahmet eylesin diyip geçin kendi çapında bir şeyler başarmak istedi ama bu dünyadaki vakti bu kadarmış.
Fakir diye aşağılayan ezikler şimdi mutludur sanırım.
benim hiç yargılamadığım biriydi ama estetik yaptırdığı elbette dikkatimi çekmişti. fakir diye aşağılamadım çünkü zaten herkes zengin olacak diye bir şey yok. armağan çağlayan'la olan videosuna 'yaşıtmışız' yazmıştım. mekanı cennet olsun.
şuraya üye olup foto atsaydı işiyle ayrı görüntüsüyle ayrı dalga geçecek insanlar amma duyar kastı.

her gün ne kadar çürük karakterli olduğunuzu tek tek görüyoruz.
patlıyorsunuz.

hayatının dönüm noktasında sanki oyun dışı bırakılan genç bir arkadaş.
hoşça kal.
Çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin.
Az çok o yaştaki bir çocuğun o tavırlarını anlayabiliyordum. Çünkü toplumda kabul görmek için diğer insanlar gibi davranması gerektiği yanılgısına kapılmıştı. Ve yine buna sürükleyen toplumdu. ilk başlarda sadece yemek yapıp var olmaya çalışırken herkes o yaştaki bir çocuğa aşırı yüklendi.
Halbuki o sadece var olmak istedi.
Bir şeyler yapmış olabilmek istedi.
Şimdi söylenenler samimiyetsiz geliyor.
Ailesine sabırlar diliyorum.
"insanların bir bardak su bile içmem dediği o mutfakta ben çok mutluydum" bu cümle benim ağlamama ve içimin paramparca olmasına sebep oldu. insanlardan tiksiniyorum, iğreniyorum.
görsel
daha oncede yazmistim sanirim. ben bu cocugu ilk ciktigi gunden bugune seviyordum. zaten sevmesem bile rencide etmek aklima gelmezdi. Allah rahmet eylesin. uzuldum gercekten.
Neden linç ettiğinizi gerçekten çok merak ediyorum.

Anadolu çocuğu ulan!

Belki o çocuğun tırnağı edemeyecek adamlar vardır burada..

Kendi emeğiyle bir yerlere gelmeye çalışan, temiz yürekli, güzel bir kardeşimiz.