bugün

entry'ler (122)

baba tarafı

dünyada hiç bitmeyecek bir sınav türüdür.

vincent aboubakar

zamanında vitaminsiz transferler ve vitaminsiz valerien ismael yerine şenol güneş ve aboubakar olsaydı şimdi çok farklı şeyler olabilirdi. herkesin küfür ettiği redmond bile kendine geldi. adam resital sunuyor. fikirtepe çingenesi valerien ismael varken sadece 1 gol atan cenk bugün 12 gole ulaştı. kafasızlığın sana ders olsun ceyhun kazancı. senin sözüne uyan ahmet nur çebi, senin de amk.

kılıçtaroğlu nu desteklemek için bir sebep söyle

cem küçük. o kadar çok pislikleri var ki sedat peker konuşmasın diye neler yapıyorlar. peki ben neden cem küçük dedim. anlatayım. bu cem minnak çıktı sedat peker'in elinde belge yok blöf yapıyor dedi. bunlar bize güçlü türkiye vaat etmişlerdi ama meğerse o üçlü türkiye imiş. onu anlamış olduk. başlarının dik yürümesinin sebebi boğazlarına kadar boka batmış olmalarındandır.

asal araştırma seçim anketi

küsüratlı yazarak da abi bak sallamıyoruz izlenimi de güzelmiş.

iş hayatındaki en büyük sorun

iş hayatının kendisi başlı başına bir sorun zaten. bir firmaya girersin 3-4 ay iyi tamam dersin burada sanki kalabilirim hissiyatına kapılırsın. sonra insanların gerçek yüzünü görünce anında soğursun. sokayım işe de, iş hayatına da.

düğünde oynamayan insanlar

ben kendi düğünümde oynamadım. dans eşiğini bile zar zor geçtim. hiç unutmuyorum dans bitti oyun havası çalıyor ben arazi olmaya çalışıyorum amcamın oğluna sordum saat kaç diye abi 9,30 dedi. lan nasıl 9,30 iki saattir oyun havası çalıyor burda dedim.
gece 12'de bitecekti düğün ben 23,30 gibi abi bitir artık diyip kendi düğünümü bitirmeye çalışıyordum. düğünler sıkıcıdır, gereksizdir, hayatınızda görüp görebileceğiniz en fuzuli masraftır.

akciğer kanseri

rahmetli dedeme 2020 yaz aylarında bu evlerden ırak hastalığın teşhisi konulmuştu. son evre olduğu için pek yapacak bir şey de kalmadığından sadec acısını hafifletmek için çabalanmıştı. gözümüzün önünde eriye eriye 3 ocak 2021 gecesi vefat etti. allah bu hastalık ile uğraşan herkesin yardımcısı olsun.

31 mart 2023 iyi parti silahlı saldırı

yürü be hızır paşa, senin de çarkın kırılır.
güvendiğin padişahın, gün gelir o da devrilir.
lale devri nasıl bittiyse, sülale devri de bi-te-cek!
hepiniz yargılanacaksınız.

şu an ne yapıyorsun

ölmek istiyorum. ölemiyorum. düşünüyorum. aklımdan kötü şeyler geçiyor.

türkiye nin girişine yazılması gereken söz

Tımarhaneye hoşgeldiniz.
Burada yıpranacak, neşeniz kaçacak, en pahalı hayatı yaşayacak, kendi cebinde 5 kuruş yokken saraylarda yaşayan siyasetçileri savunacak amipleri tanıyacaksınız.
IQ seviyelerinin yerlerde gezdiği, gorillerden sadece 2-3 puan önde olan ülke IQ puanına sahip bir ülkeyiz. Bu acı gerçeği kabullenmeye hazır mısınız?
Jelibon rezervleri olan bir ülkeyiz. inanır mısın domatesin kilosu 20-25 lira? Peynir fiyatları 200, et fiyatları kg/300 TL. Asgari ücretten daha fazla ev kirası istenen bir ülke. Acı gerçeklerle tanışmaya, afallamaya, şaşkına dönmeye, huzurunun kalmamasına hazır mısın?
Şaka yaptığımızı düşünüyorsan gül ve geç.
Ben bu gerçeklere hazırım diyorsan geç.
Hayır yapamam diyorsan en uygun yerden geri dön.

bu ülke nasıl adam olur

adaleti sağladığında, huzuru ve refahı insanlarına yaşattığında, yasama-yürütme-yargı güçler ayrılığı ilkesini sağladığında, merkez bankası gerçekten özerk bir yapıya büründüğünde, ekonomi bilimini dine alet etmediğinde, tek adam rejimi yerine ortak akıl geldiğinde, bir kişinin talimatıyla, oluruyla, emriyle hareket etmediğinde, kurulan bakanlıkların başına ve devletin her kademesinde görev yapacak bürokrat ve memurların liyakat sahibi, işini bilen memurlar olduğunda biraz olsun adam olacağız.
devleti yönetenlerin değil, o devleti yönetmesi için oy verenlerin yani seçmenlerin, işçinin, çiftçinin, memurun her kesimden alın teri dökerek ekmeğini kazanmaya çalışan tüm insanların hakkı verildiğinde adam olacağız. senin seçtiğin kişiler kendi şatafatlarını düşünmeyip gerçekten hak için halka hizmet ettiğinde adam olacağız.

kimsesizler mezarlığı

benim de vasiyetim var. ölürsem (ki elbet günün birinde öleceğim er ya da geç) beni kimsesizler mezarlığına defnedin diye. ne mezar taşım olsun, ne de başka bir şey. yoldan geçen birisi dua ederse eder yoksa o da yok yani. yaşarken sahip çıkan olmadıktan sonra çevrende kimse olmadıktan sonra, ölmüşüm mezarıma gelmişler ne fayda.

burç yorumları

boğa burcu böyle sikici, şöyle sokucu hayatın mükemmel olacak, am üstünde fındık kıracaksın, paranın ırzına geçeceksin, benjamini siktikçe sana dolar yağacak falan dediler. ne kadar olumlu şey yazdılarsa o kadar ters tepti.

istanbul depremi için vaktimiz olduğunu sanmıyorum

şimdi bu hocalar konuştuğu zaman korku salma, boş konuşma gibi tepkiler alıyorlar. pembe yalanlar daha tatlı geldiği için acı gerçekler suratımıza tokat gibi inince kabullenmiyoruz tabi. naci hoca elazığ'da deprem olduğunda maraş için dikkat edilmesi gerekir dedi. kimse kaale almadığı gibi ben fay hattına inanmıyorum diyen yöneticiler belirdi!!! sonucun ne olduğunu hepimiz gördük.
zaten bu gidişat devam ederse ben bol bol helikopter ve kireç bulundurmalarını öneriyorum. özellikle istanbul için çok lazım olacak.

emekli maaşı

tam tersine artması gerekirken bizde maaşları düşürüyorlar. çünkü bir başına kalan insanın hayatını devam ettirebilmesi için tek gelir kaynağı eşinden kalan maaş. 60-65 yaşından sonra da kimse işe almayacağı için zaten çalışacak bir sağlığa ve enerjiye de sahip olmadığı için neden kesilir bende bir anlam veremiyorum.

yazarların özel bir sempati beslediği şehir

çanakkale.. verdiği huzur, orada yaşama isteği.
ısparta.. kendi yağında kavrulan çanakkale'ye göre baya yobaz insanlarla dolu olmasına rağmen şehir çok güzel.
tekirdağ.. yazın muhteşem kalabalık, kışın sakin. yine de çok güzel bir şehir.
muğla.. ne diyebilirim ki o güzel günleri hatırladıkça içim sızlar.
eskişehir.. gördüğüm en modern, yaşanılabilesi bir şehir. ah bir de denizi olsa. olsun bu halinle de çok güzelsin.

yavuz ağıralioğlu nun iyi parti den şutlanması

muhalefet bağırsaklarını temizliyor.

chpkk lıların şeref yoksunu olması

tabi canım. habur rezaleti kimin döneminde yaşandı? dağdan inenleri davul ile zurna ile karşılayan kimdi? ayaklarına kadar gidip seyyar mahkeme kurup etkin pişmanlık yasasından faydalansınlar diye uğraşan kimdi? barzaniyi kendi partisinin kongresine ''onur'' konuğu olarak davet eden kimdi? diyarbakır'da megri megri diye türkü söyleten, bölücü başının mektubunu okutan kimdi? en son 2019 belediye seçimlerinden önce trt ekranlarına kim çıktı, kim çıkarttı?
bir şey biliyorsan konuş ibret alsınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar.
asıl şeref yoksunu olanlar hiçbir şey bilmediği halde özgüvenli cahillerin kendini alim sanmasıdır.

kredi çekmek

abi bulaşmayın. mümkünatınız var ise ailenizden, arkadaşlarınızdan falan borç alın. ihtiyacınız çok zaruri değilse almayın. ama bu siktiğimin kredisine bulaşmayın.
bir dost.

19741978l9741978

ulu hakan, atam falan demiş la. sağlam pudra şekeri tedarikçileri var bunların.