bugün

(bkz: fortçuluk)
http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/31058/filiz-seviselim-mi
tanım:insanlıktan nasibini almamış sapkın kişinin kendini tatmin etme biçimi.
başına gelmeyen bilemez bu talihsiz durumu. ve evet bir daha başıma gelse daha farklı davranacağımı biliyorum. ilk defa başına geldiğinde insan afallıyor. ne diyeceğini bilemiyor. sadece arkasından bağırabildim "allah belanı versin gerizekalı aptal" diyebildim. ne anlamsız ne havada kalmış bir haykırış... arkamı döndüğümde çok uzaklaşmıştı. sadece bağırabildim. bir dahakine arkasından koşup gözüne biber gazı sıkmayı düşünüyorum. ama anlayamadığım şey nedeni. neden insan birini mıncıkladığında tatmin olur ki. düşündükçe çıldırıyorum. saat henüz 18:00 civarıydı. özgürlük, kadın erkek eşitliği gibi mavallar atmayacağım. batıda bir şehirde bu saatte ve merkezi bir yerde böyle birşeyin olması tüylerimi ürpertiyor. sapkınlığın yeri ve zamanı yok ne yazık ki. git gide bu ülkenin hiçbir toprağında huzurla yaşanmayacağı düşüncesine kapılıyorum.
Biraz önce sözlü ve über aşmış bir tanesine maruz kaldığım, dünyanın en sinir bozucu şeyi.
Dizimden aşağıda gayet kapalı bi elbise giydim bugün. Metrobüsten indim tam üst geçitte merdivenler çıkarken aşağıdan yoldan avaz avaz bağırıp korna çalan birini duydum. 'Yavrum beeaaa mala bak off yavrumm' diye bağırıp adeta ayaküstü boşalıyormuş gibi sesler çıkarıyordu orospu çocuğu. insanlar dönüp bana baktılar ben hayatımda bu kadar utandığımı, böyle bi duruma düitüğümü hatırlamıyorum.
Ki ben dünya üzerinde laf atılacak en son insanım bu bir. Bir ikincisi elbise dizimin altında ve ben merdivenleri çıkarken özellikle tutuyordum açılmasın diye.
Benim asıl merak ettiğim şu. Bu insanlar nasıl yetiştiriliyor? Bu nasıl bir cinsel açlık nasıl bir göz dönmesi? Bu ortamda bunu yapmaktan hiç utanmayan çekinmeyen insanın fırsat eline geçince neler yapabileceğini düşünmek bile istemiyorum.
Cinsel olanı en çok metrobüsde yaşanır olanıdır.
"-gidin.
-terkedin."

demek değildir.

gelin ben size türbansızlara yapılan tacizlerden bahsedeyim biraz...
kadınların her ortamda her toplumda maruz kaldığı utanç verici durum. utanması her ne kadar erkek tarafına ait olsada , çoğu kez sözlü yada cinsel tacizi itiraf etmek kadına utanç verir. suçlanabilir , önyargıyla karşılanabilir. hep kadın azmettiricidir bu tür durumlarda ve maalesef genelde sessiz kalır.
genelde, bu çürük dünya normları arasında çoğu zaman politik meselelere kurban giden ve sanıldığı gibi olmayan üttürü.

gelin hep beraber fikir zortlatması yapalım;
taciz denilince akla ilk gelenler nedir? dikkat çekme amaçlı rahatsız etme, insanın yaşama devamında araya bodoslama girme, sevişmeye giden temel yol olarak karşı cinsi tahrik etme vs..
peki taciz denilince akla gelen ilk görüntü; yürüyen bir kıza laf atma, bir kızı kolundan çekiştirme vs..
bunları nereden çıkarıyorum; taciz hakkında konuşan insanların genelde bahsettiği durumlardan.
genelde utanma duygusu altında çoğunlukla ajitasyon niteliğinde karşımıza çıkar, bu sefil düşüncenin halsizliğidir.
ortaya rakamlar koymadan, sayısız bir araya gelmiş çiftlerin tanışma hikayelerini dinlediğimizi varsayalım. ortaya bir şey atmadan, hareketsiz bir tanışma nasıl var olabilir?!

öyle tanımlamalar var ki bir insanı yalnızlığa iten, üzerinde baskı oluşturan ve ne yapacağını bilemez hale sürükleyen. bu anlamda beyin var ama göte çalışıyor demek zor değil. gülme yasağı, yasak adı altında gelmez ve ahlak bir anda pörtler sakalı dik heriflerden ve çünkü yaralıdırlar, bunu başkalarına zorla pay etmek isterler ve süregelen yaşamın içinde bir şekilde ince akıllara bile bulaşır; çünkü aptallık, bulaşıcıdır.

her insandan ince fikirli olmasını beklemek bir salaklıktır ve ince eylemlerin varlığını görmemiş insanların varlığına alışmamış da milyonlarca insan var. herhangi bir eylem bir insanı tedirgin edebilir, birileri bundan rahatsız olabilir bu gayet normaldir(en azından kendi normlarımda) tutup da böyle bir davranış sergileyen bir insanı mahkum etmeden düşünmek gerekir ki bu insanın bariz amacı nedir. bu genelde düşünülmez; çünkü aptallık bulaşıcıdır. düşünmenin aptalca olduğunu belirten aptalca bir düşünce büyük bir aptallıkla veba etkisi yaratmaya ve bunu ışık hızında yaymaya devam ediyor.

ben, hayatı yaşamayı çok seven ben, karşı cinsi taciz etmekten hoşlanırım. bu, benim ufak oyunumun heyecanlı girizgahıdır. düz bir mantıkla herhangi birine sıradan söyleyebileceğim bir şeyi hiç söylemem ve onunla konuşmak bile gereksiz gelir. bu anlamda taciz ederim herhangi merak ettiğim birisini ve bundan utanmam ve karşı tarafında utanacağı, yerin dibine gireceği bir durumla da karşılaşmadım ama birisine bu kadar uzun bahsetmeden "insanları taciz etmeyi severim." deseydim bir dünya gereksiz tepkiyle de karşılaşırdım çünkü; düşünmenin aptalca olduğunu belirten aptalca bir düşünce büyük bir aptallıkla veba etkisi yaratmaya ve bunu ışık hızında yaymaya devam ediyor.

aptallık her yerde.

ota boka balıklama atlamayı alışkanlık edinen pek de güzel olmayan kardeşim, bunları okudukça kaçınılmaz tacizin ne kadar güzel olduğunu anlaman dileğiyle, her nerede ne kaşınıyorsa.
sabah sekiz buçuk otobüsüne biniyorum arkadaşla. O kadar sıkışık ki arka kapıdan. Merdiveni çıktıktan sonra ilerleyemiyorum. Bakıyorum arkadaşım binememiş. Ben de oradaki "kapalı" ve benim yaşlarımda bir ablamızla direğin arasına sıkışıyorum, böylece arkadaşım binebiliyor.

Ulan sonra bir bakıyorum, yaslanıyor bu kız bana. Bildiğin dayıyor arka organını. Direkle aramda 1 cm var, çekiyorum kendimi, ablam da aynen tekrar yapışıyor bana. Sağa sola kaçamıyorum. O an dönüp baktım zaten süslü püslü bir şey. Kırmızı mantoyla tesettür nasıl oluyorsa.

itiyorum bunu. Kendim durmam gereken yere geliyorum. O tekrar yaslıyor. Ulan desem ki hanfendi napıyorsunuz? Koca otobüsün gözünde ben tacizci olacağım. Mecburen razı oluyorum. O da fırsattan istifade omuzlarını da dayıyor. Bir ara bacaklarını da dayamayı denedi de beceremedi haspam.

Bakın benim tesettüre antipatim yok, müslümanım. Tesettür islamda var. Ama şunu da açıkça söyleyebilirim ki namusun bir kısmı bacak arasında. Başına örtüyü kapatıyorsun ne güzel. Öyle dikkat çekici sarı, açık yeşil, kırmızı gibi renklerle tesettür olmaz ama hadi neyse. Ama otobüste, yüzünü dahi görmediğin, tanımadığın bir erkeğe dayanmaktan zevk alıyorsan kusura bakma, namusun yarısı gitti. Bir şal ya da eşarp ne kadar büyük olursa olsun, olmayan namusu örtemez.

Ama nedir, tecavüze uğramadım. Kadınlar çok uğruyor ama erkekler onların çeyreği kadar tecavüz mağduru. Ama mesele "beni ellediler sana soktular mı?" meselesi değil. Mesele insanın cinsel dokunulmazlığı ve bunun çiğnenmesinin suç olması. Adalet mi? O ne demek?
kızları rahatsız etmek.
karşı tarafın rızası hilafına yapılan iş..karşı tarafın rızası hissedilirse durum taciz olmaktan çıkar.
bir ya da birkaç adet aşağılık rezil tarafından gerçekleştirilebilen eylem.
yaklaşık yirmi dakika önce başıma gelen olay.
kuzenimle beraber sigara almak için petrol ofisine gidelim dedik hazır hava aydınlanmış iken. petrol ofisi de 200 metre falan uzakta, yola çıktık.
taksi bizi görünce durdu, önce ön lambaları yakıp yakıp söndürdü. biz hiç kılımızı dahi kıpırdatmadan petrol ofisine girdik, sigaramızı kahvemizi aldık.
dönüşte bir baktık, o it hala orada duruyor, biz dönünce o da bizim dönüş yolumuza girdi. bir kaç metre önümüzde durup bizim onu geçmemizi bekledi, biz onu geçince de o rezil insan müsveddesi arkamızdan korna çaldı.resmen korna çaldı!
bakın arkadaşlar bu olay adana' nın ücra bir mahallesinde değil en nezih semtinde geçiyor. korna çaldıktan sonra bu hayvan oğlu hayvan yine bizi geçti ve bizim sokağımızın başına geldi. ulan ne yapacağımızı şaşırdım, elimdeki telefonun %4 şarjı kalmış, plakayı ezberledim, telefonun tuşlar bölümüne de 155 yazıverdim. sokağa girerken bir baktım adam arabanın ön kapısını açmış hayvan gibi bacağını açmış eliyle kendi bacağını okşuyor.
bakın bu adam bir taksici, her gün onlarca insan tek başına bu yaratığın taksisine biniyor, sapıtıp müşterilerinden birini kuytuya çekmesi işten bile değil böyle bir adamın.
neyse sokağa girerken biraz sesimi yükselterek '' şimdi polisi arayacağım'' dedim, bu adam duydu mu duymadı mı bilmiyorum ama vazgeçmiş olacak ki döndü gitti. biz de anında topuklayıp eve girdik. eve girdiğimde ilk beş dakikayı hatırlamıyorum, bir gözümü açtım yerdeyim, kuzenim de başımda.
polisi arayıp, plakayı ''inşallah doğru hatırlıyorumdur'' diye düşünerek verdim, adamı, evin adresini falan tarif ettim.
hep filmlerde olur zannederdim böyle olayları, bir insanın bu kadar çirkinleşebileceğine ihtimal vermezdim. şu an bu satırları yazarken bile hala ellerim titriyor. o an yaşadığım korku, '' acaba silahı var mıdır, tehdit ederse direk ' vur beni' derim'', '' şimdi polisi arasam hemen gelir mi ki acaba'' düşüncesi...
fiziksel olsun, psikolojik olsun, taciz insana gerçekten büyük bir travma yaşatıyor. (bkz: ben bu gün bunu gördüm)

edit: (bkz: sokağa çıkan kızın asıl amacı) hiç vakit kaybetmeden yazmışlar, taşlamışlar. yazık diyorum size, sadece yazık. fazladan bir parça etiniz var diye her boku yemeyi hak görüyorsunuz ya kendinize, en çok da ona yazık.
ister fiziksel ister sözsel ister ne halt olursa insanı etkileyen bir durumdur.berbat bir durumdur.

geçenlerde ayvalıktan dönüyoruz, milletin canı öyle bir dondurma çekti ki hay ağzınıza sıçayım dedim.
izmir/dikiliye girildi efendim. bilen bilir.
neyse çarşı içi kalabalık olduğu gibi hep. dondurma yiyeceğiz oturduk roma dondurmacısına.
baktık cüzdan yok ee ailenin en ufak ferdi olunca dedim ben alır gelirim. gittim arabaya aldım cüzdanı kordondan gidicem yine dondurmacıya doğru.
çocuğun biri düştü onu kaldırdım. karşıda kırmızı bisikletli bir adam var. evsiz görünümlü, sakallı makallı. ben insanlarla sohbet etmeyi de severim,huyuma edeyim. laf attı dedi işte yaptığın çok güzel bir davranış falan. teşekkür ettim bende.
siz siz olun teşekkürden sonra siktir olup gidin.
neyse laf lafı açtı, nerelisin işte dedim somalıyım. maden kazası o bu konuşurken herif sürekli göğüslerime bakıyor. ben dedi engin elini uzattı.
siz uzatmayın amk salak mısınız, ben salağım ya uzattım. meral dedim. dedi işte meral birileriyle görüşüyor musun hayat felsefeme kadar dahi geldik. adamın ağzı sıkı laf yapıyor vesselam ben hala ayrılamadım oradan. çok vücudun var dedi, geri çekildim, arada 2 adım mesafe varsa adamla 5 adım mesafeden konuşuyorum. adamın yaşının 3 te 1i yim. göğüslerin çok güzel dedi. yanımızdan geçen bir ablayı işaret etti onun göğüslerinden bile güzel dedi. kadınınkiler 1000 basar bana da gözünü siktiğimin herifi.
kadın duydu bunu, ben özür diledim kusura bakmayın gibisinden. kadın gülümsedi bana. ileriye gitti ama çok değil yani dinlese duyar ne dediğimizi. gitmem lazım dedim ben. zaten sikilmişten beter oldu moralim. ara bul beni meral dedi kolumdan tuttu. adamı ittim amın oğlu dedim bağırarak arkama bakmadan geri döndüm.
benim surat beş karış artı kireç dökmüş gibi. dedim bir şey yapmalıyım, polisi arayacaktım telefonun şarjı yok. nasıl sövüyorum ama. bir şeyler yapıcam ne yapıcam diye düşünürken kadın geldi. maximum 35 yaşında adamın laf söylediği kadın.
bu geçenkiyle kaç oldu kim bilir dedi, üzülmüşe benziyorsun sıkma canını ben polisi aradım dedi. başında bekliyoruz lafa tutuyoruz dedi. içime su serpildi başımı uzattım harbiden 3 kişi konuşup gülüşüyorlar. tutmayayım seni dedi. öyle bir rahatladım ki anlatamam.
kadınla vedalaştım dondurmacıya gittim.

geri dönerken baktığımda adam yoktu. oh be dedim. taşşanı yiyim teyze. bu da böyle boktan bir anımdır. boktan hissettiren bir anımdır.
oralı olan varsa, giden varsa bu adama tamah etmeyin arkadaşlar.
eğer hala oralardaysa uzak durun.
selametle.
Ellemekle olmuyor. Bugun onlarca mesaj ile taciz degil tecavuze ugradim. Yahu taa denizli'de epilasyon merkezin varmis bana ne? Ya da vpills'ten bana ne? Kadikoydeki tabelacidan, secim mesajlarindan, operatorum olmayan firmanin kampanyasindan, hsbc nin tablet kampanyasindan bana ne? Sinir krizi gecirdim yemin ediyorum.
şu aralar her yerde olandır.
http://www.posta.com.tr/t...cizi.htm?ArticleID=338244
http://www.gazetevatan.co...-tutuklandi-955083-yasam/
http://www.mynet.com/habe...tm_campaign=haberwallpost
http://www.haberturk.com/...olunur-demisti-yine-yapti
Dün evimden okuluma giderken ara bir sokakta yaşadığım olayı anlatmak isterim
16 LBU 59 plakalı araç ara sokakta poğaçamı yiyerek giderken ilk sözlü tacizde bulundu geçti gitti sandım bu sefer sokağın diğer tarafından yolumu kesti ters yöne koşarken yine küfür ederek koştuğum yere geldi .. Bağıra bağıra caddeye çıktım kendimi insanların arasına attım. Bir marketin önündeki insanlar toplandı sağolsun adamın biri durumu anlamış plakayı almış.okula beni o insanlar bıraktı ve durum aileme okul idaresine bildirildi.hayatım boyunca ben bu kadar korkmadım bu kadar ağlamadım. Kıyafetim ise gayet düzgün normaldi.yolunda okuluna giden birisi.. Ne bir bakışım ne bir olumsuz hareketim oldu.karakola danıştık ve söylenen şey -bir şey çıkmaz-dendi ve uğraşmak istemediler. Ne ara bu kadar umursamaz olduk işlem yapılması yargılanması için illa bana tecavüz mü etmeliydi illa öldürmeli miydi?? Anca o zaman mı anlaşılacaktı.ya yine yoluma çıkarsa ?? Ben artık yalnız yürüyemiyorum. Yolda sürekli acele ile ve arkama bakarak yürüyorum. Her gri doblo gördüğümde plakasını kontrol ediyorum ben bu korkuyu yaşamak zorunda değilim kimse yaşamak zorunda değil.bana bir şey yapamadı belki ama başka evlatlar başka kardeşler yanabilir.düşünüyorum eğer amacına ulaşsaydı ben yaşayamazdım.yok mahkemesi yok avukatı yok çocuk şubesi yok reşit değilmişim uzun işmiş. Yazık yani ne diyim tacizcileri koruyan yasalarımız varsa bu olayların artması da kaçınılmazdır...
Kızlara yaklaşmasını bilmeyen eziklerin (genelde kürt keko olurlar) yaptıkları eylem. Ekşiden skeptico reisin harika bir yazısı var sizinle paylaşıcam. Ama şunu söylemek isterim ki taciz kimin taciz ettiğine göre değişir. sahibini beğenmediğiniz 90% cinsel amaçlı ilgi göstermelerin tamamı.

özellikle kadınlar için istemeyecekleri bir erkekten iltifat almak, ilgi gördüğünü anlamak, hele ki canının çektiği erkeklerden bu iltifatlar vs gelmiyorsa çok can sıkıcı bir durumdur.

benim arzuladığım berk'ler mert'ler beni sallamıyor, beni isteyen yegane erkekler ziya, hasan ve seyfullah.

bu durum kadının egosuna çok büyük bir darbe vurmaktadır. hele günümüzde güçlü bir baba figürünün olmadığı evlerde yetişen cocuklarda kız prenses gibi büyütülüyor, ama gerçek dünyada işler beklediği gibi gitmeyince bunun kızgınlığını yaşıyor.

"taciiiz" diye bağıran, linçler başlatan kızların hiç birisi, hem de hiç birisi söz konusu taciz atıyorum brad pitt gibi bir erkekten gelse bu tepkiyi vermeyeceklerdi.

esas problem "taciz edilmek" değil. esas problemleri kendilerini taciz etmelerini istekleri erkeklerin değil, istemedikleri erkeklerin taciz etmesi.

"tacizin ne olduğuna kadınlar karar verir" bu perspektifte gayet mantıklı bir cümleye dönüşüyor.

kadın orada tacizi belirlemiyor. tacizi yapan adamın ne kadar arzulanır olduğunu belirliyor. ,

ama bu sığlığı sosyal kurallar çerçevesinde dile getiremediği için sadece beğenmediği adamların yakınlaşma çabalarını "taciz" olarak tanımlarken , begendiği adam ne kadar hödükçe ya da kazmaca yaklaşsa bile asla "taciz" olarak sınıflandırılmıyor.

veya,

en başta hoşlandığı adamın aslında hoşlanmadığı türden bir ekek olduğunu ama bunu daha önce göremediğini fark ettiğinde, daha önce taciz olarak görmediği şeyi sonradan "taciz" olarak sınıflandırabiliyorlar. yeni çıkan kanunun geçmişteki olayı illegal yapması gibi bir şey.

kadın "ben daha önce hata yapmışım" demiyor, "kandırılmışım" diyor.

yani rıza gösterip yattığı adam, sandığı türden bir erkek çıkmayınca o erkek hakkındaki fikir değişikliği, geçmişe de uygulanıyor ve dün hoşuna giden cinsel amaçlı yaklaşmalar birden taciz, iki tarafın rızasıyla gerçekleşen seks de tecavüz oluveriyor." reis güzel yazmış söylencek pek bir şey yok.
Bir hayvanlıktır. Evet.
her taciz olayına "iftira bu azizim", "kadınlarda suçlu" vs gibi bahanelerle daha çok zemin oluşturulmaya çalışılan iğrenç olay.
trollerin yaptığı da tacizdir ve bilerek yaparlar bunu bazen de bilmeden mütecaviz hareketlerde bulunanlar vardır. genelde takıntılı kişiler istemedikleri en ufak hareketi yapanı tacizci olarak algılar

görsel
sahibini beğenmediğiniz 90% cinsel amaçlı ilgi göstermelerin tamamı.

özellikle kadınlar için istemeyecekleri bir erkekten iltifat almak, ilgi gördüğünü anlamak, hele ki canının çektiği erkeklerden bu iltifatlar vs gelmiyorsa çok can sıkıcı bir durumdur.

benim arzuladığım berk'ler mert'ler beni sallamıyor, beni isteyen yegane erkekler ziya, hasan ve seyfullah.

bu durum kadının egosuna çok büyük bir darbe vurmaktadır. hele günümüzde güçlü bir baba figürünün olmadığı evlerde yetişen cocuklarda kız prenses gibi büyütülüyor, ama gerçek dünyada işler beklediği gibi gitmeyince bunun kızgınlığını yaşıyor.

"taciiiz" diye bağıran, linçler başlatan kızların hiç birisi, hem de hiç birisi söz konusu taciz atıyorum brad pitt gibi bir erkekten gelse bu tepkiyi vermeyeceklerdi.

esas problem "taciz edilmek" değil. esas problemleri kendilerini taciz etmelerini istekleri erkeklerin değil, istemedikleri erkeklerin taciz etmesi.

"tacizin ne olduğuna kadınlar karar verir" bu perspektifte gayet mantıklı bir cümleye dönüşüyor.

kadın orada tacizi belirlemiyor. tacizi yapan adamın ne kadar arzulanır olduğunu belirliyor. ,

ama bu sığlığı sosyal kurallar çerçevesinde dile getiremediği için sadece beğenmediği adamların yakınlaşma çabalarını "taciz" olarak tanımlarken , begendiği adam ne kadar hödükçe ya da kazmaca yaklaşsa bile asla "taciz" olarak sınıflandırılmıyor.

veya,

en başta hoşlandığı adamın aslında hoşlanmadığı türden bir ekek olduğunu ama bunu daha önce göremediğini fark ettiğinde, daha önce taciz olarak görmediği şeyi sonradan "taciz" olarak sınıflandırabiliyorlar. yeni çıkan kanunun geçmişteki olayı illegal yapması gibi bir şey.

kadın "ben daha önce hata yapmışım" demiyor, "kandırılmışım" diyor.

yani rıza gösterip yattığı adam, sandığı türden bir erkek çıkmayınca o erkek hakkındaki fikir değişikliği, geçmişe de uygulanıyor ve dün hoşuna giden cinsel amaçlı yaklaşmalar birden taciz, iki tarafın rızasıyla gerçekleşen seks de tecavüz oluveriyor.
Kimilerinde sadece kadınların başına geldiği algısı oluşmuşsa da taciz sadece kadınların yaşadığı bir durum değildir.

Tacizci gerçek hayatında çok normal gibi görünüyor olsa da bastırmaya çalıştığı hasta ruhunu kendinden zayıf ve güçsüz gördüğü kisilere uygular. Bu hemcinsi de olabilir, karşı cins te ya da çocuklar da.

Taciz madurunu haksız görebilecek bir zihniyet de bu hastalıklı ruha yatkındır ve tehlikelidirler.

Her ne sebepten olursa olsun hoşgörülemez, kabullenilemez bir durumdur. Insan hayatında önemli yaralar bırakır, madur ölene kadar her şeyi unutsa bile tacizcinin yüzünü asla unutamaz.
türkiye'deki kadınların % 90'ının maruz kaldığı saldırıdır. bazı kadınlar sadece fiziksel, bazıları sadece sözel, bazıları ise her ikisine de maruz kalmaktadır. daha da kötüsü bu saldırıya maruz kalan kız çocuklarının sayısı da bir hayli fazla. kadınların tacize uğramasının kılık kıyafetle hiçbir alakası yoktur. bu, birçok erkeğin kadını sadece cinsel obje olarak görmesiyle alakalı bir durum. dekolte kıyafetler giymediğim halde birkaç kez sözel tacize maruz kaldım. bu taciz olaylarından bazıları yolda yürürken laf atma, bir kısmı da mesaj gönderme şeklinde gerçekleştirildi. bir de sevgili oldukları her kadın istese de istemese de kendileriyle cinsel ilişkiye girmek zorundaymış gibi davranan erkekler var. hiçbir kadın önüne gelen her erkekle ilişkiye girmek zorunda değil. kadın isterse evlenmeden önce bekaretini korur, korumak istemezse korumaz. taciz, aynı psikolojik şiddet türleri arasında yer almaktadır.
her şeyden önce özellikle kadınların bu devirde güçlü olmak için mücadele etmesi ve gelecegiyle ilgili kariyer planları yapmayı ihmal etmemesi, kendini mutlaka bir şekilde geliştirmesi gerekir.
Çok derin bir kavram. Fiili dokunmadan veya söz söylemeden taciz olmaz. Bakış ile taciz olmaz.
görsel

Bazıları bu istememe kavramından yoksundur. Taciz olayında karşı tarafın iradesi yoktur.

Üstte ki fotoğrafta her ne kadar taciz var gibi görünse de, kadın da istekli bir hal içine girmiş bulunmaktadır.
güncel Önemli Başlıklar