bugün

Nefis aktivite. Hem size laf yetiştiriyorum, hem de kitap okuma zevkimi tatmin ediyorum. Alın lan alın, kültürlenin biraz. Yarin buradan sorucam. Evet.

görsel
kitap okumanın keyfini asla alamayacağım eylem. o sayfaları çevirmeden, kokusunu duymadan kitap mı okunurmuş!
(bkz: amazon kindle)
kindle dan okumak kadar kaliteli değildir.
Kitap okumanin keyfinin boru gibi alindigi eylem. Eskiden ben de sevmezdim ama avantajlari cok. 8 GB türkçe e-kitabım var, hepsini de google drive a attim. Cebimde halk kütüphanesi var. Evet.
O kitabin kokusu gelecek burnuna. Ellerin degecek sayfalara bazen goz yaslarin dokulecek kitaba. Oyle duracak bir yerde biri alacak karistiracak sayfalari, bazen odunc vereceksin baskasi okusun diye. Hem kitabin sarj sorunu yoktur, tusa basip acmaya ugrasmazsin. Her zaman, her daim rahatca okuyabilirsin. Tabletten kitap nedir?
kitap okumanın tadını zerre vermeyen eylem. tamam, hala daha okuyorum ama yok abi, olmuyor. saatlerce sıkılmadan okuyacağın kitabı okuyamıyosun. iki saatte gözü yoruyor. sayfa çevirmek yok, kağıt kokusu yok, yok da yok yani.

tek avantajı yer kaplamıyor. zibilyon tane kitabın cebinde, nereye gidersen götür.
Ulan, sayfa çevirme bile vardır. (Ub reader programı) barnakla sayfayi çevirirken ayni anda screen shot aldim ya lan, vay be.

görsel

Kokusu için de yaninda ince bi kitap tasi AMK. Canin çekince kokla. Evet.
daha çok hoşuma giden olay.
Entelleri bir kenara koyarsak, güzel bir olay. Yıl olmuş 2015 daha hala kokuydu, sayfaydı demenin alemi yok. He tadı başkadır, zevk meselesidir eyvallah ona bir şey diyemem. Zaten entellik yapanlara cevapları çok güzel verilmiş, seri şukularken güldüm ya da tam tersi.

Eskiden mektup yazarlarmış şimdi yerini sms almış mesela. Evet tat olarak çok daha güzeldir ama sms in de pratikliğini görmezden gelemezsiniz. Bu da öyle bir şey ışte.

Hee ben tabletten kitap okur muyum ışte orası zor. Normalde okumam pek zate. Eskiden çok okurdum sıkıldım artık.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.