bugün

entry'ler (174)

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Gücüm kalmadı.. göz kapaklarımı kıpırdatmaya bile halim kalmadı. Hastalığı öğreneli bugün 86, ameliyat üzerinden de geçen 56. gün..
Uykusuzluk, yorgunluk gecelerce başında nöbet, bunları geçiyor da insan.. en minik detaylarda boğuluyor. Nefes alamıyor.
insan bazen anlatıyor olmuyor, bağırıyor olmuyor, yazıyor-çiziyor olmuyor. Sövüyor yine olmuyor..
Olmuyor, gücüm kalmadı.

bursa nın en güzel ilçesi

Merkezde olması gerekiyorsa Nilüfer. 2. Seçenek Mudanya'dır. Bir yanı deniz, bir yanı yeşillik. Ulaşım çilesini saymazsak, yaşanabilir.

dinlenilen şarkının en vurucu kısmı

dayandı bak, kapıma yine bir sürü yıl..neden bu yalnızlık bu sorular, uyandı bak yine eski anılar..

https://youtu.be/IAGEN0bsL18

müdürlerin göt olması

nereden geldiğini unutup, egoya boğulan kimseler ordusu.

tası tarağı toplayıp yerleşilecek en iyi ülke

Küba, Uruguay, Hollanda, Kanada, isviçre Avustralya, Norveç, Finlandiya.

yazarların şu an dinledikleri şarkılar

Pinhani & Melis Danişmend ~ Peki madem.

yazarların gönderdikleri en son mesaj

"hiç değişmemiş."

şu an dinlediğiniz şarkının içinden bir cümle

eskitilmiş sadece, hüzünlü mutluluklar..

sözlük kızlarının saçları

afrika örgüsü, arada morlar, lilalar.. =)

ona bir şarkı ithaf etseydiniz

benim küçük sevgilim, sen bana neler yaptın..
böldün parça parça,
onlar bilmez onlar bilmez.. bakarlar yüzüme..
sanki yoksun gibi, sanki yalanmışız gibi..

benim küçük sevgilim, sen bana neler yaptın..
kırdın defalarca,
onlar bilmez onlar bilmez..
vururlar yüzüme, sanki yoksun gibi..

aşık olmak

Asla gitmeyeceğine inandıran bir adamın, bir anda gitmesi eylemi. Ardından gelsin hüzün, keder.

şu an dinlenilen şarkının en vurucu dizesi

come right back..

ben bu yazıyı tanrı ya yazdım

tanrı, aramızda bir problem varsa oturup konuşarak da çözebiliriz. ah evet. beni pek de sevmediğini biliyorum. benim de kurallarını pek de dinlediğim söylenemez. ama birbirimize saygı göstererek aramızda ki sorunu tatlıya bağlayabiliriz.

içinden geleni söyle

nasıl? neden?

bir erkeğe en çok yakışan renk

Siyah, net.

ben bu yazıyı sana yazdım

hiç okuyamayacağın, işitemeyeceğin daha da önemlisi asla anlayamayacağın bir iklimin coğrafyasından seslenmek istemiştim sana.. biriktirdiğim kelimelerim parmak uçlarımdan dökülürken, bakmıştım gözbebeklerinin içine. kalbine akmak istemiştim belki de.

belkilere sığınmaktan bile vazgeçebilirdim belki de.
sığınabileceğim birkaç şişe fazla şarabımız olsaydı. netleşebilirdi belki de en flu hallerim. hikaye yazmak, roman olmak isterdim belki de kim bilir. sen bilemesende. kim, bilir. hiç kimse olmaktansa, herkes de olabilirdim sadece sende. bir sana doğardı güneşim, adım atmayı öğrenebilecek bebek cesaretim olsaydı belki de. lisanımı da anlatırdım sana.. bakma yine sitemlerime. yorgun düşüyorum günden güne sadece..

Simge 22 Temmuz'17 23:50

cumartesi sabahı 7 de uyanan insan

Çalışıyor olabilir, haftasonu çalışmıyorsa bile bünyesi bu saatlerde uyanmaya alışkın olabilir.

eski flörtü görmek

Kampüs vb yerlerde şaşırtmayan olaydır.

hayvanlardan öğrenilen şeyler

Sevgi, koşulsuz bir sevgi ve gerçek bir sadakat. Vicdani boyutları var bir de.

neden sevgilin yok

Fazla iyiyim ben, onlara.