bugün

acun ılıcalı'nın yazıp yönettiği emin ve oğuzhanın performanslarıyla oscar'a aday olmaları gereken yarışma.
uzun aradan sonra bu gece denk geldim de, hakikaten yarışmacılar artık survivor olmuş. saç sakal, robinson crusoe bok yesin çok afedersin.*
meriç tunca nın devrelerini yakan yarışma.
dün yayınlanan bölümünde oğuzhan dedenin ''kedi et derdinde köpek can derdinde'' , aydın amcanın da ''koyun can derdinde et kasap derdinde'' şeklindeki süpersonik cümleleri kurduğu * yarışma. yakında bu iki arkadaşın tdk'ya katılıp dilimizi geliştirecek çalışmalara eşlik etmesini beklemekteyim *.
yarışmacıların adada yaşadıkları söylenip program başlarken kurgu başlığı altında 100 tane adamın isminin olduğu yarışma.

ne kurguluyorsunuz olum siz orada? adamlar yaşamaya çalışıyorlar. *
hakan ve gizem in postalanmasıyla göbek attığım yarışma.
insanların sözde eski para olarak söyleyecek olursak 500 milyar için kah kuzu görünüp kurt kesildikleri, kah birbilerine çemkirip, kah dost muhabbetleri ettikleri bir Acun medya yapımıdır. bazı yarışmacılar hakkında görüşlerimi beyan etmek isterim öncelikle;
Hakan, iyisin, hoşsun, karizmatiksin, koşullar gereğince yeterince sinsisin ama gel gör ki çenene hakim olamayıp rengini çok belli ettin, güçlü bir rakip olduğunu hissettirdin birbirini sevmeyen insanların bile seni eritmek uğruna aynı yola baş koymasını sağladın bu yüzden seni yürekten tebrik ediyorum. sessiz olmayı bilseydin ve polemiklere girmeseydin yarışma senindi neyse artık yine de destekledim seni lakin geçmiş olsun.
Gizem, iyi kızdın, seni de sevmiştim dediklerin ve yaptıkların hep birbirini destekledi. yarışmadaki karakterli insanlardan biriydin ama ağzını yayarak konuşman bizi deli ediyordu. gün geldi elendin üzüldük. sana da geçmiş olsun diyoruz.
Seda, sen nasıl bir kız evladısın, o nasıl bir çenedir ki hiç susmaz bir de herkese kendimi sevdireceğim diye ikili oynadın sevilmeyen oldun ve ne yazık ki Hakan grubu tarafından kullanıldın ne var ki, için rahat olsun diğer grup tarafından kullanılmaktan iyidir ama arada seviyorum seni yalnız az konuş.
ihsan, bu nasıl bir sinsiliktir. saman altından su yürütmek değimi ihsan için söylenmiş olmalıdır. ne zaman izlesem programı ihsan çekmiş bir kuzu görünen kurdu yanına karşı grup hakkında hiç duymadığımız dedikodulardan bahsetmektedir doğru bile olsa ayıptır biri sana güvenip bir sır verdiyse onu da gidip çıkar uğruna söylemekte neyin nesidir. ben o yarışmacıların yerinde olsam sana asla güvenmem bence senden bu adaya ne köy olur ne de kasaba ama gel gör ki zeki adamsın sana tehdit oluşturamayacak yaşlı ve kibirli amcaların arasına kaynadın, kaynaştın. tebrikler olsun.
aydın, garipsin Aydın, sevmiyorum seni ayrıca karaktersiz ve para göz olduğunu düşünüyorum ama acımasız Türkiye koşulları seni bu hale getirdiyse de ona söyleyecek söz bulamamaktayım gel gör ki iyi ki herkes senin gibi değil.
Emin, anlama problemin olduğunu düşünüyorum ayrıca gargamelin arkasında dolaşan azman gibisin ve sana başka sözüm yok.
Oğuzhan,yarışmaya en yakışmayan rakip oyuncusun, hiç bir işe yaramadığın gibi sadece boş boş bağırıyorsun. yarışmalarda gösterdiğin performanslarınla seni en zayıf halka seçiyoruz, üzgünüz ve ayrıca bir de tenis hocasıymışsın ölsem senden ders almam.
Başak, seni çıkarcı ve sinsi buluyorum,insan hiç arkadaşını satarmı. unutmadan şu abilerim lafınada sinir oluyorum.
Merve, destekliyorum seni, olduğun gibisin, özün de sözün de bir devam.
Ertan, çok antipatiksin ayrıca kıskanç ve karaktersizsin.
aşağılık kompleksine girdiğimde izleyerek ''Ben ne kadar normal bir insanmışım yahu!''dediğim yarışma.
kemal kazanmış diyollar. emini de sarıyerde görmuşler, çöpçüymüş.
kemal elenmiş diyollar.
sözüm ona survivor olan yarışma. ihsan diye bir herif milleti fıştıklayıp gurup murup kurup yarışmadan etmeden çakallıkla sona geliyor. ee böyle adamın böyle yarışması olur. kodrolu yarışmacılar. kazanan kim sadece acun. ye yavrum ye bu millet mehmet ali erbillere şahanlara azmı para yedirdi sanda yediriyor türkiye gibi yağlı bir kapıyı dünya üzerinde hiç bi yerde de bulmazsınız yeyin bakalım.
var mısın yok musun gibi saçma bir programda yer almış yarışmacıların yarıştığı saçma format, işin kötüsü bu yarışma yüzünden herkes birbirine düşmüş adada, sırf birileri reyting yapsın diye hem ailenden, yaşamından uzak kalıp bir de arkadaşlıklarından oluyorsun.
yarışmacıların cinsel arzularını nasıl tatmin ettiğini merak ettiğim program.
izlerken 'çocukmu kandırıyorsunuz yahu siz' dediğim programdır. insan nasıl dayansın hindistan ceviziyle 3-4 gün. ayrıca her ada konseyindede bakımlı bakımlı olmaları.
kizlar ve erkekler degilde, cakallar ve sirtlanlar diye adlandirilmasi gereken yarisma. *
survivor kızlar erkekler yarışmasıyla televizyon dostluğunun kardeşliğinin ne olduğunu anlayabiliyoruz. varmısın yokmusun adlı yarışmada, küçük çıktığında hep beraber sevinen , büyük çıktığında hep beraber ağlayan yarışmacılarla survivorda birbirini yiyen yarışmacılar aynı değiller mi ? iki sonuç çıkıyor : ya varmısın yokmusun'daki tüm tripler sahteydi yada öküz öldü ortaklık bozuldu. seçim size kalmış . . .
dün akşamki bölümünde enjoy the silence parçasına yer vererek iki dakika da olsa kendini izlenebilir kılan programdır. yarışmacıların gittikleri otelin çevresine de pek gitti. tv'de depeche mode dinlemek de ayrı bir keyifmiş onu anladım.

lakin aklıma takılan bir şey var. depeche mode'un verdiği keyifle programın devamını izlerken yarışmacıların ödül olarak panama'da yaşayan ilkel bir kabilenin yanına gittiğini gördüm. lan siz de hiç mi korku yok? orada kamera ve kamera arkasında olduğunu tahmin ettiğim güvenlik ekipleri olsam herifler sizi kazana atar, hatta atmadan çiğ çiğ bile yiyebilir. nasıl bi' ödül bu amk?
bazen ''keşke herkesin birbirini öldürmesine dayalı olan ve sağ kalan tek kişiye büyük ödülün verildiği'' bir yarışma olsa diye düşündüğüm, iğrenç ve düzmece bir program...
nası bi yalan nası bi tiyatrodur allahım, ağlıcam şimdi!

merve yani reyting olsun diye kazanması gereken kazanıyor, diğerleri düşüyor. ama nası düşüşler onlar allaam gel de gülme...

tıraşşş...

edit: bi de utanmadan ağır çekimde gösteriyorlar.*
an itibari ile panama kızları tren yapmaktadır.
mevcudun kalabalık olduğu dönemlerde, ödüller, hamburger-kola tadında iken, ortalık tenhalaştıkça ödüllerin tavan yaptığı yarışmacıların limuzin ciplerle gezdirildiği yarışma. Ya o değil de, adamlar adada aylarca kullandıkları kıyafetlerle aynen o limuzinde gezdi, lüks restoranlara gitti, güzel kızlarla dans etti be. Hani ödül bu ya, üzerlerine yeni bir şort-tişört verilseydi, bi traş-duş faslı olsaydı yahşi olurdu kanımca...
destiny's child'ın "bu biziz; bunlar da bizim memelerimiz, bacaklarımız, kıçlarımız ve göbeklerimiz" tadında klibi olan şarkısı.

hakkını yemeyelim gayet dile dolanan; başarılı bir piyasa şarkısıdır.
destiny's child'in efsane ve bir o kadar da harika şarkısıdır..
sıradaki şarkımız oğuzhan için dönüyor:

"güle güle oğuzhan, güle güle"

(bkz: ve survivor merve yi yarattı)*
şimdi gelecek haftanın fragmanını gördüm de aydın kafayı yemiş galiba, üstünü başını yırtıyordu böğürerek...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar