"hayatta kalan tek insan evladı" anlamına gelen ingilizce kelime.
merve'yi adada bıraktılar. sözde erkek bunlar. hele içlerinde biri var ki nası kaypak, nası yavşak, nası karaktersizin önde gideni diicem, hakaret olmasın die demiyorum.
show tv de pazartesi ve salı günleri yayımlanan televizyon programı.
merve'nin an itibariyle adada hakkettiği gibi yalnız başına kaldığını gördüğüm ve oh olsun dediğim yarışmadır.tek başımayım diye haftalardır kendini yırtmaktadır.şimdi gerçekten tek kaldığı için serzeniş etmektedir.arkadan iş çevirme ustası sinsi merve olsaymış öyle yapmazmış hahaha.**
afferin lan acun. sen gene adadakilerden daha erkek çıktın valla. sonuçta sen adaya gitmeseydin, kimse sana niye gitmedin diye sormayacaktı. en azından bu hareketin şık oldu..
madem bu ödül oyununa giden beyler şık giysiler satın alıp otelin her türlü imkanlarından faydalanabiliyor, niye hala tarzan sakallarıyla dolaşmakta ısrar ediyorlar, anlamış değilim.
(bkz: panama da üç sonradan görme)*
ihsan hakkındaki en doğru cümleyi ne gariptir ki merve nin kurduğu yarışma.
" ben olsam aynı şeyi yapmazdım, bir kızı adada tek başına bırakmazdım. tabii o ihsan ben merve. "
furkan ın aydın ın ağzına sıçmasıyla, acun un da teker teker milleti göt etmesiyle yardıran program. adamlar hem coşuyo hem coşturuyo efenim. helal.
final bölümüymüş izlenimi yaratan yarışma. final bölümü mü lan, dünyaya yeni indim de ben bilmiyorum!

ayrıca ertan'ın sakalsız olduğunda insana benzeyebildiğini de göstermiştir şu an yayınlanan bölümü ile.
survivor emin: nasıl bir insan olduğunu an itibari ile görmekteyiz. hani, ben bu kadar karakterli bi yarışmacı görmedim. **
dönek emin diye grup açmışlar dedi kararsız emin. ve diğer yarışmacılar buna pek güldüler.

seneye yeniden yarışma açılırsa gene katılcam, artık anladım yarışma formatını dedi bi de kendisi. gene bol kahkaha ve alkış aldı yarışmacılardan...
an itibari ile merve- ertan düellosunda kazanan taraf merve olmuştur. ertana yol gözükmüştür.
bu geceki eleme oyununda bariz şekilde hile yapılıyor. 10 saniye önce açtığı, içinde aradığı şekil olmadığını bildiği halde açıyorlar yarışmacılar.
ihsan ve merve final oynar, ihsan kazanır. maksat bi kız ve erkeği finalde eşleştirip heyecan yaratmak. ama finali de kadına bırakmaz ataerkil kafa yapısındaki bir toplumumuz.

not: umarım yamulurum.
seyircinin gerizekalı olduğu düşünülerek düzenlenmiş yarışma.
o ne biçim bir yarışma. survivor ertan ve survivor merve'nin düellosunda aynı resim 4 kere açılıp üstüne o resmin eşinin de 3 kere açılması sonucunda yarışmacılardan ikisi de bunu hatırlayamaması inanılır gibi değil. gidin işinize alah aşkına kimi yiyorsunuz siz.*
amazon mervenin ertani elemesi uzmustur beni. bir de bu kizin sinsi gulusleri sinir ediyor beni be abi.
dönek emin'in facebook grubu*
http://www.facebook.com/?...in/150847418275987?ref=ts
merve nin facebook taki grupta yapılan bi yorum gülerken düşünmeme sebep olmuştur maalesef. arkadaşın biri sizce düelloyu kim kazanır diye sormuş, adımdan utanmamı sağlayan bir zatın cevabı ise şu olmuştur; hafıza olduğu için bence ikisi de kazanabilir. *
adı gibi emin olmayan eminin ada konseylerinde neredeyse acunun bile adını yazmasına ramak kalmış yarışma programı.kağıda acunun ismini yazarken söyleyeceği muhtemel cümleler ise şöyle olabilirdi;
-sevgili acun bey kardeşim, sorduğun soruların hiçbirini anlamadığım için senin bu adanın sunucusu olmaktan gönderilmeni istiyorum,
yerine mustafa topaloğlunun gelmesi dileğimle.
survivor kemal.

görsel
(bkz: robinson crusoe)
türkiyenin bir amerika olamayacağını kanıtlayan yarışma. 21. yyda hala böyle programlar olsun, inanamıyorum. halbuki bakın amerikaya sadece haberler ve belgeseller. gerçi az önce izlerken farkettim, acun amerikadaki survivorda da böyle oluyor falan dedi. ay kafam karıştı. amerikada 20 yıl önce kaldırılmıştı aslında ama.. hay allah..
geçen akşam finale kalan yarışmacıların, ilk haftalarda elenenler tarafından ahiret sorgusuna çekildiğini de gördüm ya, artık ne dest-i izdivaç'a ne de rüyanız hayrolsun'a laf etmicem. elenen adamlar son ikiyi belirliyor, bu kadar saçmalık olmaz.
Yarışmacıların tuvaletlerini okyanusa yaptığının açıklamasıyla ordaki balıkcağızlara çok acımıştım.