bugün

"Özlemin tarifi yok, kim ne demişse sebebi çaresizlik. Yanımdayken bile sana doyamazken, nasıl anlatılır ki sensizlik!"
"Kız kulesi, bebeğini bogaz köprüsünde sallayan annenin soğusun diye suya koydugu biberondur."
modern çağ meddahıymış güya. ulan senin her yanın meddah olsa ne yazar?. boş boş konuşup anlamsız hikayeler anlatıyor.
3 sene öncesine kadar tüm kitaplarını okuduğumuştum. bende kalan ilginç birkaç hikaye oldu.
yazar, şair, radyocu, bilirkişi. göztepede türkiyenin ilk oyuncak müzesini kurmuş olan kişi.
MADALYA

Bayram yerinde canlandırılırken
kentin kuruluşu
ayakları kesilen gazi
koltuk deyneklerini
bırakmadığı için alkışlamadığına
inandırır herkesi

Ölü askerlerin ceplerinden
topladıkları kanlı fotografları
barış toplantılarında
sinema önündeki çocuklar gibi
birbirleriyle nasıl değiştirdiklerini
bilir generallerin

Kaç askeri
kendisine özendirdiğini de saymıştır
savaşın tam ortasında
kuyruğunu bırakıp
kumtorbaları arasından
evine kaçan kertenkelenin

Bayram yerinde canlandırılırken
kentin kurtuluşu
ayakları kesilen gazi
hiç düşünmeden
değişir madalyasını
çorap kokusuna
biz de el ele tutuşur yürürüz, yürür yollar. Belki o zaman anlaşılır, her zaman ayrı yazılmaz bağlaçlar.
isminin uzun süre suna yakın olduğunu zannettiğim adam.
(bkz: ulama)
1989 yılında ilk şiir kitap ı çıkan şairimiz dir. ilk şiir'i nin adı ise kömür dür. ayrıca cemal süreya bu ilk çıkan kitap'ın adını koyan şairimiz dir... sunay akın düşünürken ne koysam diye adını cemal süreya dur bu ismi ben vereceğim demiştir.

kaynak : sunay akın.
bilgisini, kendisini dinleyen ya da okuyanların sevgisi karşılığında satan üstadtır.
pek çok karadenizli gibi dinlemesi zevkli sağlam bir anlatıcı, kültür insanı.
sanat üstadı cok güzel şiir okuyor ama fazla konuşuyor be.
sohbet edilesi şair. bir o konuşsun bir ben.
sol kulağına sağ eliyle ulaşmaya çalışan biri.
''Kırdığımız Oyuncaklar'' kitabıyla kendisine beni tekrar hayran bırakan şairliğini öykü anlatımında muhteşem kullanan şair, yazar, gazeteci, araştırmacı, tiyatro oyuncusu.

yanlış hatırlamıyorsam eğer bir filmde de rol almıştı.
sevilesi insan sohbeti çok candan olan güzel insandır. güzel anlatır güzel yazar ee daha ne olsun?
bugün gebze osman hamdi bey kültür salonuna geliyor
babası terzidir. annesine kırmızı bir pardösü dikerken aşık olup evlenmiştir. sunay akın o 3 düğmeli pardösünün ortanca düğmesi olmuştur.
trabzon'lu büyük üstad. gösterilerin de bilet fiyatlarını 3-5 lira olarak yapması, ne kadar büyük bir sanatçı olduğunun sadece bir örneğidir. Sevimli yüzü ve harika kişiliği ile tam bir karadeniz'li olduğunu ispat eder. Kendisine uzun ömürler dilerim.
--spoiler--
iki rayı gibiyiz bir tren yolunun.. yakın olması neyi değiştirir son istasyonun.
--spoiler--
tek kelime ile mükemmel bir adam gerek anlatım tarzı gerek anlattıklarıyla.
modern zamanın ismail dümbüllüsü.
''yüreğim ıslaktır benim
kuytularda ağlamaktan
ve hafif uçuktur rengi
kurusun diye
kaç kez güneşe asılmaktan...''
''ben yaşadıklarımın hiçbirini unutmam.
ama evet ! yeri gelir susarım.
canımı çok yakan şeyler olur ama yine de susarım, tükenirim.
buna izin de veririm aslında..
salaklığımdan mı? hayır!
ben kimseye ''git'' de demem, diyemem.
o kişi vazgeçilmez olduğundan mı? hayır.
ona o kadar şeye rağmen, o kadar değer veririm ki, hergün yaptıklarına utansın diye.
ama bir gün öyle bir giderim ki;
kaybedeceğim hiçbir şey olmaz!''
özlemin tarifi yok, kim ne demişse sebebi çaresizlik. yanımdayken bile sana doyamazken, nasıl anlatılır ki sensizlik .

sunay akın