bugün

entry'ler (306)

başkaldıran kurşun kalem

bugün aykırı sorularda ferhan şensoy'u ve kitap hakkındaki yorumlarını kendi ağzından duyunca büyük merakla almayı beklediğim serinin 2. kitabıdır.

at tv

leyla ile mecnunda görülüp yüzde tebessüm oluşturan kanal. logosunu bir türlü bulamadım malesef.

bayan yazarların şu an dinledikleri şarkılar

http://www.youtube.com/watch?v=orISWrC08qA
işler güçlerde rakı masasında çalan güzel bir karadeniz türküsü.

ali ağaoğlu denince akla ilk gelenler

nasıl zengin olduğunu ve toki desteğiyle aşırı pahalı daireleri nasıl satmaya çalışıp da halen devam ettiğini çok merak ediyorum.

tarihini televizyon dizileriyle araştıran ülke

malesef Türkiye'dir. Araştırmak değil de tarih için gerekli merağını sadece hareme adamış insanları para kaynağı olarak görmek de enteresan bir düşünce olsa gerek. Ünlü Osmanlı tarihçisi ilber Ortaylı'nın dediği gibi biz sadece savaşlar nasıl kaybediliri harem nasıldı sorularına cevap arıyoruz. ama tarih sadece bu değildir. hatta hiçbir zaman bu olmamıştır.

cadılar bayramımız mübarek olsun

halen bu tarz şakalara gülenler var mı bilmiyorum ama twitterda an itibariyle türkiye'nin en çok konuşulan konusu olmayı başardı. ufakken yapardık bunu işte noeliniz mübarek olsun filan.

kapatınca kafa sikiyormuş denen şeyler

dizel arabanın kontağı.

sözlük yazarlarının şu an merak ettikleri

zerre kadar anlamasam da bu karadeniz müzikleri ve lazca nasıl beni bu kadar hüzünlendirebiliyor yahu? kazım koyuncu mekanın cennet olsun.

göt kılı bırakan insan

belli bi yerden sonra fön çektirirse yakışabilir belki.

gece gece yardıran sözlük

an itibariyle sözlükte oluşan durum. ya benim pskolojim harbiden çok kötü feci gülmeye ihtiyacım var ya da bazı sözlük yazarları harbiden fevkaladenin fevkinde.

yaran başlıklar

(bkz: alın yazısı italik olmak)

daha önce sevgilisi olmamış 21 yaşındaki erkek

kol kası konusunda naim süleyman oğluyla ölümüne kapışabilecek kapasitededir.

mastürbasyon

(bkz: sonradan pişmalık) tatmin olma ile sonuçlanan hadise.

çamur

demolarından itibaren takip etmeye çalıştığım tarihin tozlu raflarında kendine yer edinen deli dehşet gruptur.

murat ak

çamur'un isim babası ve kurucusu olan zaatı muhteremdir. grup dağıldıktan sonra solo performanslarına ve albüm çalışmalarına devam etmektedir. ama çamur da bir başkaydı.

gece yarısı 9 dan sonra sokakta sürten bayan

fikri neyse zikri o olur diye bi atasözünü hatırlatan mallık. beyin olmayınca zor yaşansa gerek.

bursa kapalı cezaevine hoşgeldiniz emek hırsızları

bi bitmediniz gitti lan dedirten hede. şampiyonlar ligini kazanıyodunuzda fener mi engelledi alayınızı? 92-93 sezonunda hem cinsiniz ankaragücünün yaptığına bi açıklama getirin sonra konuşun topsaslılar demek işten bile değil.

esra elönü

ünlü olmayı çabalayıp da saçmalayan şahsiyet.

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

oğuz atay-tutunamayanlar.

mevlüt erdinç

babasının ''lan keşke lokanta açaydık, aşçı filan olurdu en azından...'' dediği toptan anlamayan futbolcu.