1. 1.
  istanbul'da bir ilce.
  3 -1 ... vernon sullivan
 2. 2.
  yeni bir yerleşim yeri olmaya aday doğu ve güneydoğu anadoludan gelenlerin en uğrak göç merkezi. en son aldığım duyumlara göre aile içi şiddetin en yoğun olduğu bir yer. ismail yk burda tarkan dan daha çok beğeniliyor.
  7 -2 ... dark side of the moon
 3. 3.
  nüfusu 1 milyonu aşmış istanbul'un en büyük 3. ilçesidir. neredeyse son 20 yıl içinde kurulmuş bir ilçe de diyebiliriz.
  2 -2 ... esprimakinasi
 4. 4.
  daha 2 sene önce birçok sokağında asfalt yokken seçimler yaklaştıkça bütün alt yapı doğal gaz dahil getirilmiştir. merkezine yapılan tünel ile trafik sorunu ortadan kaldırılmış cami görünümündeki belediye binası yıkılmış yerine güzel bir bina yapılmakta ayrıca kongre salonu da yapılmaktadır. sanırım ilk sinema salonu da yapılan ilçe.
  3 ... esprimakinasi
 5. 5.
  istanbul'un anadolu yakasında, kartal'ın kuzeyinde bir ilçe. istanbul gibi değildir, daha çok durumu kötü doğu illerine benzer. istanbul'un kartal, pendik, maltepe'den sonra gelen üvey evladıdır. kahpe istanbul yaşlandıkça kartal'ını, maltepe'sini, pendik'ini kabullendi, bakalım bir gün sultanbeyli'sini de evladı olarak görebilecek mi?
  8 ... forever young
 6. 6.
  türkiye'nin en kalabalık 26. bölgesi. Bir çok şehri sollamıştır.
  2 ... yoga yapan mistiq kedi
 7. 7.
  metrekareye 10 türbanlının düştüğü ilçe.
  4 -3 ... burada seviyorum seni
 8. 8.
  sınırları dahilinde pir sultan abdal derneği'nin yıktırmamaya çabaladığı ama belediye'nin ve yargının sürekli ters yönde kararlar alması ile yıkılması muhtemel olan bir cem evi bulunduran muhafazakar istanbul semti. şube üyelerinden sadegül çavuş davalara gire çıka avukatlığı öğrenmiş ve pekçok davayı da kazanmış biridir.

  bu semtte 2005 yılında toplamda 144 cami varken sadece 22 okul vardır ve bir cem evi açılması bile belediye ve yargı tarafından büyük bir problem haline getirilmektedir.
  1 -1 ... duvarlari yikan sorular
 9. 9.
  anadolu'dan fazlasıyla göç aldığı için istanbul'un en az gelişmiş ilçelerinden biridir.
  3 ... whodiedalone
 10. 10.
  emekli olduktan sonra yaşanılası yer zira 3 tarafı ormanla çevrili.
  6 -3 ... pesimistcocuk