bugün

dökülen parçasından bile hayat bulur. zor şartlara karşı dayanıklıdır. camı, çömleği hatta plastiği bile sever. son zamanlarda çoğaltmayı becerebildiğim tek şey.
görsel
zorlu mevsim şartlarına da dayanabilendir. benim kızlarım dışarda durmalarına rağmen deli gibi büyüyorlar. zahmetsiz bir bitki.
(bkz: leş kaktüsü)

bakin gorebileceginiz en guzel cicek acan dikensiz kaktustur.
sarap rengi yildiz seklinde aciyor tuylu bir yapisi var dokununca insan derisini andiriyor.

leopar desenli acan da var.

acmadan once bir balon gibi sisiyor o evre cok guzel sanki icinden bir sey cikacak gibi oluyor.
Çok pahalandı... Buraya gözüyaşlı bir gülücük. Zamanında iyi ki 50 tane filan almışım. Yine de bu küçük sevimli arkadaşlar için en güzel online satış yeri kaktüs sukulent yazınca ilk başta çıkan sitedir gugıl emmiye. Güzel setler, indirimler filan oluyor.

iç balkon ve salonun bir köşesi sukulentlerle doldu. Ben bazan mutfakta masa kurduğumda üç beş tanesini alırım karşıma muhakkak. Sevgiyle dokunduğun kaktüsün dikeni insana batmaz biliyor musun?
Farklı renkte, farklı boyutlarda yapraklara sahip görüntüsü insana neşe veren bodur çiçek. Allah özene bezene yaratmış resmen. Hiç ilgi alaka istemez. su ve özel bakım istemeden kendi kendine yeten muhteşem savaşçı bir çiçektir. Ben en çok çoğaltmasını seviyorum.
Bir zamanlar farklı türlerini de toplayıp güzel bir koleksiyon yaptığım kaktüs ailesinde olan bitki türüdür. Evimde yaklaşık 90 bitki var. Birçoğu kaktüs ve sukulentlerden oluşuyor. Seviyoruz efendim.

görsel
Bitkilerden hoşlanmıyorum. Evimde alıp onları büyütmek falan bana angarya gibi geliyor. Galiba mekanikleştik artık. Güzel görünen şeyler rahatsız ediyor gibi.
Bana hayat dersi veren bitki.
Bir şeyin çok üzerine düşünce olmuyor güzel kardeşlerim. Bazı şeyleri salmak lazım, kendi haline bırakmak lazım.
Bunlara gözüm gibi bakıp her gün güzel sözlerle sevdim. Bir Bir öldüler. Gözlerimin önünde...
Sonra bu manzaraya dayanamayıp saksılarını balkona attım. 1 Ay sonra bensiz çok daha mutlu olduklarını gördüm. Çiçek açmışlar, çiçek. Ben ne yaptım size be nankörler. Ne haliniz varsa görün.
Benim kavgam kendimle.
Tşk.