bugün

eskiden, ateri salonlarında en çok oynanan basketbol oyunuydu. en iyi takım tayvan'dı. çünkü en iyi üçlüğü onlar atardı.
bilgisayar geldi mertlik bozuldu lafından yola çıkarsak; evde, bilgisayarda oynanan hiçbir atari oyununun*, ateri salonlarında oynananın zevkini vermediğini söyleyebiliriz. bu oyun da onlardan biri.
kompi atari salonunu zengin ettiğim basketbol oyunu. okulunda* yakın olmasından kaynaklanan sabah 07.00 , 07.45 seansları inanılmazdı. amerika takımı alınır ve yana girecek kek beklenir ve haliyle gelen kek fransa yi alır ve show baslardı.bir kere adami yendim diye dirsekte yemişligim vardır ama oyunu adama bırakınca hırpalanmam kısa surmustur.
(bkz: entry girerken huzunlenmek)
ateri salonunda bir kaç arkadaş kozlarımızı paylaşırken büyük bir kalabalığın bizi izlemesini sağlatan zevkli neogeo oyunu.
zamanında tek jetonla bitirebildiğim yegane atari oyunudur kendileri.
o kadar uğraş, kas, zaman ver oyunu bitir; oyun sonunda ne cıksın: siktiri boktan oyun yapımcıları. ulan oyunu sizin adlarınızı ogrenmek icin mi bitirdim ben!? tüü, reziller. şöyle bir hikaye uyduramadınız mı lan? bakın street fighter bitirince seviniyorduk biz. neden : çünkü değişik bir şeyler görecektik. "lan çan li'nin herife bakın, hahah" diyecektik , "oha lan gayl topmuş olm" diyecektik. hey gidi.
atari salonunda 2 kişi oynarken oyunun amacı maçı kazanmak değilde ilk önce tayvan'ı seçmek olurdu sanki. jeton atılır atılmaz joystickler orcların üstüne giden rohirrim gibi tayvan'ın üstüne getirilmeye çalışılırdı. sonrası malum, deli gibi üçlük atıp karşındakini çıldırtmak. neo rage emulatörü ile oynanırken birkaç ayar değiştirilip nba takımlarıyla da oynanabiliniyor.
the king of fighters ile beraber gelmiş geçmiş en iyi neo geo oyunu.

oyunda toplam 10 tane ülke bulunuyor. kendisini ibrahim kutluay zannedenler tayvan ı alıyor. zayıf bir nokta var, orda atılan tüm bombeli şutlar giriyor.

fransa nın ise üçlüğünün yanında işinize çok yarayacak olan smacı var. ama adamlar gemi gibi. sürekli paslaşmanız gerekiyor. ileriki seviyelerde ise paslaşmak, top kayıpları nedeniyle işkence haline dönüyor.

malum öss sınavına girdiğimiz günün akşamı. babanın yanına koşulmuş, "ben atari salonuna gidiyorum" denmiş. yıllardır bu sözü baba'ya söylemek göt istemiştir tüm gençlerde. ancak baba öss'de yapılan puanı duyunca "paran var mı oğlum?" diye sorar bir de. "var" dedik, çıktık biz de.

arkadaşlarla buluşup "beyler haydi atariye." dedim ben de. yok efendim atari çocuk işiymiş de erkek adam bowling oynarmış. dizlerimiz istemeye istemeye gittik bowling salonuna. ama o da ne? 3 tane atari var salonda. "beyleri zaman benim zamanımdır" diyip oturdum street hoop un karşısına.

artistik hat safhada. mutluyuz, üstüne bi de alley hoop lar falan. arkadaşlara şov yapıyoruz.

saat 19.00

-beyler bakın bu takım ingiltere.
+görüyoruz micro. england yazıyo..
-neyse. iyi samç basıyo itler. "kiss the real" yapıyolar. 720 derece dönüp smaç basıyolar.
+e bassana.
-olmaz, blok yiyoz.

saat 19.20

+olm bırak şu oyunu. hadi daha bowling oynucaz.
-dur oğlum. bak bu takım çin. bok gibi bi takım. 2 milyar insan 3 basketçi çıkaramamış salaklar, ehehehe..
+ya bi si-
-hoop!! kiss the real!!

saat 19.40

+biz gidiyoz.
-nereye lan? dur bitiyo son takım!
+sikecem street hoop unu olum ya. sokayım, iki boyutlu oyun oynuyosun hala. çoluk çocuk oynuyo bunu.
-bu yüzden, kendini bir daha hiçbir zaman çocuk hissedemeyeceksin x'im.
+ne demek o?
-kiss the real!!!!
three point basket efekti yıllarca dillerde pelesenk olmuş efsane oyun.
cocukken haracımızı yiyen oyundur. http://www.rom-world.com dan rom unu ve mame emulatoru indirdikten sonra atari keyfine devam edilebilir kaldıgımz yerden. yas 25 de olsa 50 de olsa zevkli oyun kardesm.

(bkz: tiri poyint baskıtt)
atari salonlarına yatırım yapmamızı, bu sektörü kalkındırmamızı sağlayan oyundur.
neo ragei bilemem ama mame emulatorü ilen oynanamayan oyun. bad rom hatası vermekte.
sirf henibil fantastik hareketini yapmak icin us takimini aldigim atari salonu efsanesi. ayrica makinenin ilk acilisinda tuslara seri basarsan beles kredi veriyor lan seklinde sehir efsanesine de konu olmustur. bir kere benim de basima gelmisti ama...

(bkz: bu da boyle bir animdir)
--spoiler--
ikinci yarinin basinda kolu sonuna kadar sola cekip surekli pas verip orta sahadan sut cekince %100 basket olan oyun.
--spoiler--
korea'nin en yüksek hıza sahip olduğu oyun. Bayılırdım, ama aterici leveli fullediğinden geçemez idik.
(bkz: three point basket)
sabah atari salonu acilir acilmaz kolla dugmelerle seri bir sekilde oynayinca beles credit verdigi hakkinda sehir efsanesi olan efsane oyun. hatta 1 kez de basima gelmisti valla. atarici makineyi fise takip diger makinelere dogru ilerlerken kolla, dugmelerle oynayip bedave oynama sansi yakalamasti kardesiniz, kafadan 15 yil olmustur hala hatirlarim hayatinda hic beles bir sey kazanmamis biri olarak. ayrica ;

(bkz: in the)
bilgisayarımda her gece bir kere bitirmek üzere tekrar oynamaya başladığım çocukluğumuz jeton hırsızı harika oyun.baktık jeton yetmiyor tel ile çözdük olayı sınırsız jeton hakkımız oldu. şahane oyun yeminle.
nba 2k, live gibi bilumum oyunların atası. süper bir oyun. snk vs capcom haricinde oynadığım tek snk oyunu.

oyundan bir görüntü:

maç 2 kere uzatmalara gitti amk.

görsel * *
En büyük kapışmaların yaşandığı,günümüzde dahi mame sayesinde öğrenci evlerinde bulaşık yıkayacak kişiyi seçmek için amansız turnuvaların düzenlendiği bir efsanedir. en iyi üçlükçü takım taiwan, en iyi pota altı takımı USA dır. Fransa ve ispanya da başa oynar.
sanılanın aksine en iyi üçlüğü tayvan'ın attığı oyun. 1. adam alley oop için pası atarsa, 2. adam pası tutup dışardaki adama pası atarsa 3. adamın üçlüğü atması kesine yakındır.

ayrıca öğrenci evlerinde o haftada bulaşık yıkayacak, kapıya bakacak, evi temizleyecek kişi veya kişileri belirlemek için turnuva yapılır.

mame emulatörü için link

street hoop indirmek için link.
http://www.neogeofun.com/game.php?id=458

online oynanabiliyor.

kredi: Space
start : enter
pas: a
şut: s
Emülatör sayesinde android telefonlarda da oynanabilen oyun.
Tek jetonla bitirilemeyen mazi de kalmış atari oyunudur.
güncel Önemli Başlıklar