bugün

netflix'in 2016 yapımı kaliteli ve sürükleyici, dram, gerilim ve korku türündeki dizisi. 1983 yılında hawkins adlı kasabada kaybolan will'in ardından gelişen olaylar dizisi ile kendini sıkmadan izleten akıcı bir yapım olmuş.

ayrıca winona ryder'ın oyunculuk dersi verdiğini de belirtmek isterim.

görsel
bir avuç izleyiciyle tarihin tozlu raflarına gömüleceğini düşündüğüm dizi.
ilk sezonunu 2 günde bitirdiğim dizi. her kesime hitap eden ve sürükleyici bir bilim kurgu dizisi.
tavsiye edilir.
çok güzel dizi. zenci çocuk ilerde iş yapar. kız çocuk da.
Üst üste üçüncü bölümünü gömmekte olduğum dizi. Sabah da iş var, nasıl olacaksa böyle... sürükleyici dönem/korku dizisi.
Evvela belirteyim ki kolay kolay dizi tavsiye etmem. Ama az buçuk bilimkurgu seven biri kesinlikle bu diziyi ıskalamamalı.

ilk etapta klişelerle dolu sıradan bir dönem dizisi görüntüsü veriyor. 80'lerde amerikan gençlik, küçük kasabaların tekinsiz gerilimi ve orta hallice bilimkurgu öğeleri ile sarıp sarmalanmış havada ilerliyor. Her bölüm sonrası gittikçe açılan konu dizide ki klişelerin tamamını bir formata yerleştiriyor. Aslında dizide işlenen tüm klişe ögeler atmosferin bir parçası. Zaten diziyi harika kılan da bu. izleyici şaşırtıyor. Ergen psikolojisi üzerine romantik komedi izlediğinizi düşünmeye başlarken bir anda bambaşka bir yere evriliyor.

paralel evren, telekinezi, zihin kontrolü, CiA, komplo teorileri, teknolojik silahlar, süper kahramanlık...dizi de hepsi harmanlanmış. Hepsi iç içe geçmiş durumda. Netflix harika bir iş çıkarmış.

Umarım Carnivale in başına gelen bunun da başına gelmez.

Edit: Dizi bol miktardawinona ryder barındırmaktadır
netflix'in dizi piyasasının tozunu attırdığı yapım. özellikle şu anda bütün sezon dizileri tatilde olduğu için büyük bir ihtiyaç vardı kaliteli bir yapım için. tam isabet olmuş. ayrıca büyük ihtimalle 2. sezon da gelecek çünkü yapımcısı 2. sezonu çekmemek aptallık olur gibisinden bir şeyler demiş.
bu diziyi izleyin izlettirin beyler bayanlar buram buram retro kokuyor be en sevdiğim.

Edit:

Bir oturuşda bitirdim beyler öncelikle çok iyi dizi olmuş nerden başlasam bilmiyorum çocukların oyunculuğu o yaşta diyecek laf yok

çok iyi ost ve seçilen şarkılar ayrı güzel, ortam 80 lerin havasını gerçekden yansıtıyor. yüzüklerin efendisi, dungeon and dragons frp ye

göz kırpıyor X-men, star wars , bilim kurgu öğelerine bir güzel selam çakıyor mk ultradan bile bahsediyor daha ne yapsın lan bu dizi

gidin izleyin beğenmez iseniz gelip buraya yazmayın eksiyi basarım*
kimsenin izlemesini istemediğim dizidir. paylaşamıyorum arkadaş resmen, hayatımda izlediğim en en en iyi dizi.

ikinci sezon duyurusu gelse de en azından geleceğini bilsek.

görsel
çok da ahım şahım olmayan dizi. buna izlediğim en iyi dizi diyen lütfen daha fazla konuşup kendini rezil etmesin.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.