bugün

entry'ler (520)

blog yazmak

https://www.kampustenevar...-tasi-orhan-gencebay-1606 ekteki linkte yer alan metinle ilkini deneyimlediğim olaydır. okursanız çok mutlu olurum.

orhan gencebay

kendisiyle ilgili bir blog yazısı kaleme aldığım müzisyen:

https://www.kampustenevar...muhammed-fatih-oztas-5610

sevişme başlatan cümleler

askım sence alanyaspor bu hafta üst olur mu?

ezginin günlüğü 40 yıllık şarkılar

hemen hemen hepimize kim bilir hangi şarkısıyla dokunmuş olan ezginin günlüğü'nün şarkılarının; harun tekin'den melike şahine, zeynep bastık'tan gripin'e 20 farklı sanatcı tarafından seslendirilmesiyle oluşturulmuş albümün adı. albüm dokuzsekiz müzik etiketiyle ve burhan şeşenin müzik danışmanlığında bugün piyasaya çıktı. benim favorim şu an için melike şahin'in seslendirdiği aşk bitti oldu.. albüm youtube'dan ücretsiz erişime açık:

https://www.youtube.com/w...-D5iKB8jweEgkcqHOz0xGxZDk

yazarların spotify çalma listeleri

her şeyden biraz var, hiçbir şeyden tam yok. dinleşelim:

https://open.spotify.com/...st/1ssZIeN3aWCn9WEqcNEiBH

gökçe kılınçer

ankara doğumlu müzisyen, şarkıcı. gökçe kılınçer, ankarada Gazi Üniversitesi'nde işletme okurken Londra Metropolitian Üniversitesi'nden burs kazanmış ve çalışmalarını orada devam ettirmiştir. şu an çalışmalarına ise istanbul ve londrada devam etmektedir.

fenerbahçe

kuruluşunun 113. yılını bugün kutlayan, türk spor tarihine ve türk futbol tarihine adını altın harflerle yazdırmış, nasıl spor kulübü olunur sorusuna kurulduğu günden bu yana erdemle cevap veren, büyük ve ulu çınar.

wild wild country

ele aldığı konu itibari ile bile insanın ilgisini cezbetmeye müsait netflix yapımı belgesel.

uzaktan eğitim

COVID-19 pandemisiyle ülkedeki tüm örgün eğitimin yerini alan sistem. baktığımızda eğitimde fırsat eşitsizliği yarasını daha da derinleştirmekten başka bir boka yaramadığı açıkça görülmektedir.

youtube reklamları

youtube premium her ne kadar cezbedici ve görece olarak ucuz dahi olsa da; eğer premiuma geçersem youtubeun zekama hakaret ederek usanmadan bana sunduğu onlarca reklamla olan savaşımı kaybedecekmişim gibi geliyor. o yüzden gardenscapes inden mafia city sine.. gür bir sesle: topunuz gelin!!!

aşk 101

merak edip ilk bölümünü izlediğim dizi. yitip giden bu kırkdört dakikanın hesabını nasıl veririm bilemiyorum.

kpss 2020

eylüle ertelenmesiyle beraber çalışmak için kendimi ancak nisan ayında motive edebildiğim at yarışı.

bir şairden bir cümle

dün sabah seni görüp çarpılmış gökte güneş

https://m.soundcloud.com/...lah-gen-ay-n-g-le-serenad

süleyman soylu ya duyulan nefretin ana sebebi

mülakatla işe girmeyi düşünenlerin buluşma noktası.

pazar günü sisi mi diyeceğiz binali mi

23 Haziranda hukuksuz olarak yenilenecek olan istanbul seçimlerinde akp ve mhpnin ortak adayı binali yıldırıma oy koparmak amacıyla cumhurbaşkanı erdoğan tarafından meydanlarda saref edilen utanç verici söz. rakip aday imamoğlunun cevabı ise tarihe geçecek niteliktedir:

"Benim adım Ekrem imamoğlu. Milletimiz ismimi çok iyi biliyor"

ahmet kaya nın mezarının türkiye ye getirilmesi

zaten olması gereken yer türkiyedir. adam malatya doğumlu değilmiş gibi davranmayalım. bakmadığımız şeyleri yok zannetmekten vazgeçelim. hep birlikte. he erdoğanın bu söylemi tabi ki seçim öncesi son çırpınıştır, orası ayrı.

19 haziran 2019 konda istanbul yerel seçim anketi

9 puan oy farkı olası görünmüyor bence. imamoğlu seçmeni rehavete kesinlikle kapılmamalı. Tatil planları son gaz iptal.

hiç düşündün mü

hiç düşündün mü ben kimim, neyim, nerden gelmişim nereye gidiyorum, şu koca dünyadaki yerim nedir? bunları biliyor musun sen?

şu 7 senedir durmadan kan kusan bir tüfeğim, soyguncuyum, katilim, hapishane firarisiyim, bir kanun kaçağıyım. jandarma peşimde hakkımda vur emri var. yakalasalar asacaklar. 7 senedir diyar diyar gezip baş kesen celladım. niye celladım? niye sıcak evinde oturan 300 liralık bir memur değilim? niye büyük şehirde üçkağıtçılık yapan bir avukat değilim? niye dükkanını saat 6'da kapatıp rakısını içmeye giden bir doktor değilim? niye tüccar değilim, şoför değilim, niye afyon kaçakçısı değilim?

çünkü 8 sene önce siirt'in bir köyüne gelen, içi memleket sevgisi ile heyecanı ile dolu gözü pek bir öğretmendim. bir karım vardı, yeni evlenmiştim. mutluluk dedikleri belki o günlerdeydi. sonra birden her şey bitti. o hiç aklımdan çıkmayacak güzel günler bir daha geri gelmemek üzere gitti. bir gece eşkıyalar bastı köyü ve benim karımı beraberinde götürdüler. 9 ay dağlarda eşkıyalarla kaldı. sonra bir gün ölüsünü getirdiler köye, intihar etmiş. ansızın her şeyin manası değişti. sevmenin sınırsızlığını, acının sınırsızlığını, öfkenin sınırsızlığını anladım. yaşamak çekilmez bir yüktü artık, insanları sevmiyordum. kendimi dağlarda buldum sonra. kan kusan bir silahtım. eşkıya avına çıkmıştım. ilk yakalandığımda 11 kişi öldürmüştüm. idama mahkum edildim, hapishaneden kaçtım ve kan ve barut ve öfke içinde 7 yıl geçti. öldürdüğüm adamların sayısını unuttum ama, karım hala aklımda. her gün, her saat, her dakika...

çünkü her şey onunla güzeldi. ne demek istediğimi anladın mı? karın için geldim buraya. eşkıyalar dağa kaldırdı diye kabul etmediğin karın için. erkeklik onuruna dokundu di mi? asıl erkeklik onu bu acı içinde yalnız bırakmamaktır.

ınterpals

uluslararası chat ve arkadaşlık sitesi. özellikle yabancı dilini geliştirmek isteyen, italyan beyler ve ukraynalı hanım kızlarımızla tanışmak isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye edilir. arayüzü yıllardır gelişim göstermese de iş görüyor.

nurullah genç

Ayın Güle serenadı adlı şiirini aşağıdaki linkte seslendirdiğim şair:

https://soundcloud.com/us...lah-gen-ay-n-g-le-serenad