bugün

entry'ler (126)

mesut süre

kendinin ve konuklarının akşam programında ortada hiçbir espri yokken eki eki gülmesinden başka bir şey duymadığım radyocu... komikmiş? önce birşey anlatıldığını duysam anlayacam. bu adamlar kendi programlarını daha sonra dinlemiyor mu? gözünde görmüyor, sanki stüdyoya gaz sıkmışlar ya da oynaşma hali var. boş laf bol gülüş.

watsons önünde kök salarak toprağa karışmak

ya kök salarsın ya da değişim geçirerek kendini watsonsın kollarına bırakıp metroseksüelliğe kayarsın...

interstellar

sonuca bakarsak film aynı stanley kubrickin 2001 space oddysey filmi gibi insanda 2.defa izlenme istegi bırakmıyor. icinde bilim de olsa teori de olsa film tarihi acısından izledin mi evet ama bir daha izler misin hayır bir film. bu yüzden sevmeyen insan çok ama nedeni düşük zekalı olup da işi anlamamak değil dostum. güzel bir film yapmak şiir yazmak gibi tarkosky filmleri de sıkıcı gibidir ama insanın ruhuna işler aynı rüya görmek gibi insanı büyüler ve tekrar da izleyebilirsin. interstellar tamam bilimsel olmuş ama tad vermiyor.

fuse tea limon

zamanında fabrika içinden artezyen suyunu işleyip satan firmadan doğal çay mı bekliyoruz full yapay şeker tadı var adamı hasta eder.

sinirlenen kadınları nasıl sakinleştirirsiniz

susarak...

sevilen şiirden bir cümle

haddeden geçmiş nezaket yal-u bal olmuş sana, mey süzülmüş şîşeden ruhsar-ı âl olmuş sana...

harf sayısı az anlamı büyük kelimeler

hiç. işte...

bir söz söyle okuyana ilaç olsun

inatçı dağcı vardır, bir de yaşlı dağcı vardır ama hem inatçı hem de yaşlı dağcı yoktur. bir tibet atasözü.

bu aralar herkesin mutsuz olması

dönemsel olsa gerek, mars merkür ahir zaman maya takvimi vesaire...

mentollü şampuan

hayalara sürülmemesi gerekli şampuan... breeze balls...

cevabı sanane orospu evladı olan sorular

yoksa çocuğunuz olmuyor mu?
okul ne zaman bitecek?
askere ne zaman gidiyorsun?
sizin eve giren kimdi?
kaç para maaş alıyorsun?
kaç para kira ödüyorsun?
neden ev almıyorsunuz?
arabayı kaça aldınız?
hanım çalışıyor mu?
hayırdır bu saatte neden işte değilsin?

seksi kızın kulağına usulca adeyyo lallaleyo demek

bomboleyiloo bomboleyilaaaa demek daha iyidir...

türk insanının en kötü huyu

gıybettttt kıskaniyolaaaa bizi....

twitter

bu kadar senedir ne maksadı olduğunu anlayamadığım ömürden yenen boş iş kalabalığı, napıyorsun yani cümle aleme ben burdayım hey mi diyorsun takip ettiğin kişiler seni mi tınlıyor...

mutlaka okunması gereken kitaplar

arapların gözüyle haçlı seferleri - amin maalouf.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

balık tutup huzur bulmak lazım...

makyaj yapmayan kız

doğallık her zaman güzeldir...

yazarları an itibariyle mutsuz eden şeyler

çağımızın vebası kanser sevdiklerimizi bir bir yakalıyor... kemoterapi zehirdir.

kültürlü kadın bulamama sorunsalı

bir tane vardı onu da ben kaptım.

kokusu güzel olan şeyler

kavun...