1. 1.
  süper keman yapan amcanın (bkz: antonio stradivari)yaptığı kemanların markası.
  4 ... skint
 2. 2.
  sadece keman değil, viyola ve cello da üretmiştir antonio amca. hiçbir marka stradivariusun yanına yaklaşamamıştır yaylı enstrüman yapımında.
  2 ... shyer
 3. 3.
  insan sesine en yakin sesi verebilen enstrumanmis efendim bu stradivarius'lar.
  1 ... a fine day to exit
 4. 4.
  1644'de italya Cremona'da doğan keman yapımcısı.Niccalo Amati'nin yanında yetişti.1667'de kendi atölyesini açtı.Kemanına en güçlü sesi, en uygun biçimi kazandırmak için çalıştı.Parçaların oranlarını milimetrik olarak hesaplayarak kemanlarına erişilmez üstünlükler kazandırdı.1737'de Crenomo'da öldü.Stradivarius kemanları gerekli ilgi gösterilmediği için büyük oranda yok oldu.Geriye kalan(650 kadar olduğu sanılıyor)servet değeri kazandı. Türkiye'deki tek Stradivarius kemancı Ayla Erduran!da bulunmaktadır
  ... sparkhan
 5. 5.
  (bkz: stratovarius)*
  ... santa ernesto
 6. 6.
  inditex'e ait kaliteli bir giyim markası.
  1 ... elendil
 7. 7.
  stradivariusun atölyesinin olduğu sokakta başka keman atölyeleride vardı.kimi imalatçılar tabelalarına.italyanın en iyi kemancısı,avrupanın en iyi kemancısı,dünyanın en iyi kemancısı yazarken.üstadın tabelasında bu sokağın en iyi kemancısı yazıyordu...
  2 ... dragonhead
 8. 8.
  keman ailesindeki enstrümanların dünyadaki en iyi örneklerini yapan ustadır.ayrıca bir enstrümana verilen en yüksek fiyat da bir stradivarius kemanına verilmiştir. sadece 7 adet kemanı günümüze kadar kaldığından olsa gerek 3.54 milyon dolara satılmıştır.
  ... melekozgmsh
 9. 9.
  ispanya kökenli giyim markası. pull and bear ve giderek ün kazanan bershka markalarıyla aynı tür kıyafetlere rastlanılır.
  2 ... dygjoe
 10. 10.
  bazen kasa onunde mango daki gibi kuyruklar olusan giyim markasi..
  1 ... bilmem