bugün

kortların gördüğü en komplike oyunculardan biri kendisi. zaten 1988 yılında grand slam yapması da bunun en büyük göstergesi. bir dönem monica seles, arantxa sanchez vicario ile fırtınalar estirdi kortta. ben hiç hazetmem kendisinden ama yiğidi öldür hakkını yeme. bu kadın gibi backhand slice atan az görülmüştür. cillop gibi andre agassiyi kapıp evinin kadını çocuklarının anası olmuştur. ha birde bunun kadar buz ifadeli bir oyuncu daha hatırlamıyorum ben. 377 hafta dünya sıralamasında bir numarada kalmıştır. favori turnuvası wimbledon, favori kortu çim kort tur kendisinin.
gelmiş geçmiş en iyi bayan tenisçilerden birisidir.

martina hingis'le oynadığı olaylı 1999 roland garros finali ise unutulmaz.
en güzel bacaklara sahip raket.
14 haziran 1969 batı almanya doğumlu açık tenis turnuvalarını tekli bayanlarda 22 kez kazanan güzelmi güzel 1.75 boyunda 64kg ağırlığında bayan tenisci.

ayrıca oynadığı bir maç sırasında seyircilerden biri tarafından yapılan evlenme teklifine "how much money do you have" şeklinde cevap vermek suretiyle adamı mors eden süper hatun kişidir.
kendisi gibi tenis dünyasının en büyük oyuncularından andre agassi ile evli olan bu hatunun martine hingis ile oynadığı 99 roland garros finalinde seyircilerin hingis'in her hareketini yuhalaması sonucu maçı kazanan alman raket.
bacakları benimkilerden bile kaslı kadın!*
bir tenis maçında bir hayranının sahaya bağırarak yaptığı evlenme teklifine verdiği cevapla ne kadar esprili olduğunu gösteren tenisçidir.

http://www.izlesene.com/v...af---evlenme-teklifi/2321
kalbi ve akciğerlerinin kapasitesi kendisiyle aynı yaşta ve ölçülerde normal bir kadına göre bir buçuk kat daha büyük olduğundan kondüsyonuyla her daim rakibelerini ezmiştir. yılını hatırlayamıyorum, martina navratilova ' yla yapacakları ilk maç ' doğa harikasıyla bilimin harikasının maçı' diye yaftalanmıştı.
tennis tarihinde 4 grand slam'den de repertuvarında bulundurmayı başaran bayan sporcu. üstelik dördünü de aynı yılda alabilmeyi de başarmış. aynı başarıyı iki bayan tenisçi maureen connolly (1953) ve margaret smith court (1970) da başarmış. * saygılar kendisine.
şuan andre agassiyle evli olan efsane bayan tenisçidir.özellikle forehandleriyle rakiplerine büyük üstünlük sağlamıştır.Navratilova onun için dünyaya gelmiş en büyük tenisçidir demiştir.
tarihin gelmiş geçmiş en başarılı tenisçilerinden biri. belki de en başarılısı. onu bu kadar başarılı yapan şey hiç kuşkusuz yeteneğinden ziyade mental gücü. psikolojik olarak tam bir alman. kibire, küstahlığa varan bir soğukkanlılığı var. bu şekilde hingis'i alt etti. hiç sevemedim ama başarısını da yok sayacak değilim. hele ki 1988'deki altın yılını göz önüne alırsak.
demet akbağ'a benzeyen.
(bkz: i m in love with steffi graf)
her maçta tarafını tuttuğum tenisçi. rakibi kim olursa olsun ben hep onun tarafındaydım.
1988 yılında golden slame ulaşmış, tenis tarihinin gelmiş geçmiş en iyi kadın tenisçilerinden biri.
bazı hayranlarının ona duydukları sevgi yüzünden yenildiği rakipleri bıçakladıkları tenisçi.

(bkz: çok aşığın var diyorlar)
22 grand slam ile en çok grand slam kazanan tenisçidir. stefanie maria graf asıl ismidir.
bir tenis maçı esnasında seyirci arasında şu diyalog geçmiştir:
steffi tam servis atacakken hayranı bağırarak;
hyrn: steffi! will you marry me?
steffi: how much money do you have?
377 hafta en uzun süre bir numarada yer alan kadın tenisçi, üstüne golden grand slam sahibi olan tek tenisçi, 18 yaşında kariyer grand slam'i yapan tenisçi, 22 grand slam kazanan tenisçi, tenisin kadınlar kısmında başarılarıyla unutulmayacak olan tenisçilerdendir kendisi.

bir başka tenisçi andre agassi ile evlenmiştir.
Fasulye filminin gayri resmi başrol oyuncusudur aynı zamanda.
377 hafta ile dünyanın en uzun süre 1 numarada kalan tenisçisidir. open era'da 22 grand slam ile en çok grand slam kazanan tenisçidir. avustarya açığı 4 kez, fransa açığı 6 kez, wimbledon'ı 7 kez, amerika açığı 5 kez kazanmıştır. iki kez de olimpiyat şampiyonu olmuştur. gelmiş geçmiş en büyük kadın tenisçi olarak gösterilir. 2001'de ünlü tenisçi andre agassi'yle evlenmiştir hem de büyük bir aşk yaşayarak. andre agassi gibi yakışıklı ve karizmatik olan adam, bu çirkin kadında ne buldu, hala anlayamadım.
Steffi Graff elde ettiği 22 Grand Slam zaferiyle, tüm zamanların en çok Grand Slam kazanan tenisçisi, Margaret Court’un ardından en başarılı ikinci tenisçidir.
Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi ikinci kadın tenisçisi, Alman panzeri.
“How much money do you have?”