bugün

entry'ler (106)

nasıl dil öğrenilir

bugüne dek karşıma en sık çıkan sorular arasında şüphesiz ilk üçte yer alacak sorudur. cevabı ise: dile her alanda maruz kalmak (yazılı, sözlü, görsel, işitsel).

ek not: kişinin comfort zone'undan çıkmadığı takdirde bir dili iyi öğrenmesi genelde pek mümkün değildir.

şu an çalan şarkı

kendime yalan söyledim, seksendört.

“bazı şeyler kaybetmeden sevilmiyor” (...)

polonya

sağcılıkta ve nazi sevicilikte ukrayna'nın avrupa'daki ikiz kardeşlerindendir.

az bilinen ingilizce kuralları

The subjunctive mood.

ahmet kaya dinleyen türkçü

faşistlikle nam salmış birtakım anadolu şehirlerinde rastlanması pek zor olmayan tiplemedir. "müziği ayrı, kendisi ayrı, ben müziğini seviyorum" argümanı cebinde hazırdır.

şehitlerin boşuna öldüğü gerçeği

"Vatan için öldüğünü sanırsın. Sanayiciler için ölürsün," demiş Anatole France.

Fakirler ölmektedir, anadolu çocukları ölmektedir. Burada da sınıf mücadelesi söz konusudur, kuşkusuz.

sigara içtiği için yumruklanan lcw çalışanı

yobazlık nedir ve ne gibi iğrençlikler doğurabilir sorusunun en somut yanıtlarından birine maruz kalmıştır. umarım sağlığı yerindedir. siz pis yobazlar ise kendi karanlığında boğulsun.

sözlük yazarlarının whatsapp durumları

"Let the ruling classes tremble at a Communistic revolution."

sözlük yazarlarının en mutlu günü

13 ağustos 2015.

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

germinal, emile zola.

bir insanın milliyetçi olma sebebi

büyüdüğü ortam ve örnek aldığı insanlar en etkili nedenlerdir diye düşünüyorum. her insan yurdunu,büyüdüğü toprakları sevmelidir tabii ama hiçbir ırk bir diğerinden üstün değildir. nasıl olabilir ki?

yaran anne eylemleri

eve girince adeta bir polis köpeği rolüne bürünüp koklayarak ''sigara/içki mi içtin sen?'' diye başına dikilmesi.

ramazan davulcusu

gelişen teknolojinin yok etmeye başladığı mesleklerden birisidir. her ne kadar gelenek falan diye bahsi geçse de günümüzde oldukça gereksiz olduğu gerçeğini göz ardı edemeyiz. sabaha kadar bilgisayar başında oturan, alarmlarla uyanmaya alışan, sabahlamaya alışmış bir nesil için pek de önemi kalmamıştır. bu durumda birilerini suçlamak en büyük yanlışlardan birisi olacaktır, çünkü bu değişen hayatımızın ortaya çıkardığı sonuçtan başka bir şey değildir.

viceroy nasıl okunmalı

''vaysroy'' diye okunmalı.

http://translate.google.c...&tab=wT#en/tr/viceroy

gitme kal

hakkında 'yıldız tilbe olmasa dinlenmezdi' kanaatinde olduğum şarkı.
(bkz: olmasan olmazdık)

türk kızlarının avrupalı erkek takıntısı

avrupalı erkeklerin osurmadıklarını, geğirmediklerini ve kılsız olduklarını hayal etmelerinden kaynaklanan takıntıdır. tatlı rüyalar.

kılıçdaroğlu nun yerine sarıgül ün gelmesi

chp yi kesinlikle atılıma geçirecek ve bazı chpliler tarafından gerçekleşmesi istenen olaydır. kimse kötü, işe yaramaz değil ama olmuyor işte zorlamak zaman kaybettirir, harekete geçin bişeler yapın.
baktın olmuyor, bakmayacaksın.
tanrı chp yi kutsasın.

uydurulmuş diller

esperanto başı çeker. bi ara fena ilgi görmüştü. günümüzde çok nadirdir konuşan.

sözlükte sık sık tenisle ilgili başlık görmek

bir tenissever olarak beni çok mutlu eden durum. artarak devam etmesini diliyorum, insanımız hakkaten tenise karşı ilgili ancak bunu ileri seviyelere taşıdıkça başarılar gelecektir.

thomaz bellucci

adı italyan görünümlü brezilya doğumlu ATP 56 numarası tenisçi. grand slamlerde 4. turdan öteye gidemedi kendisi. sakatlıktan çıktığını duymuştum. eski formunu aramakta şu an.