1. 1.
  1980 isviçre doğumlu, 40 tekler, 36 çiftler şampiyonluğu bulunan, bir zamanların (bkz: wta) bir numarası ünlü tenisçi.

  2002 senesinde geçirdiği sakatlık sonrası tenisi bırakan ve 2005 avusturalya açık tenis turnuvası ile tekrar kortlara dönen martina hingis'in 1999 senesinde roland garros fransa açık tenis turnuvası finalinde steffi graf ile oynadığı maç ise hala hafızalardadır. Maçın bir pozisyonunda hakeme itiraz eden hingis, topun içeride olduğunu savunmuştur, daha sonra yapılmasının yasak olduğunu bildiği halde steffi grafın sahasına geçerek hakeme çizgiyi göstermiştir, bu hareketinden dolayı aldığı uyarıdan sonra iki tane file önü servisi atarak aldığı sayılar ile fransız seyircilerin tepkisi toplamıştır. Kortta martina hingis'in her hareketinde bir uğultu kopmuştur, maçı hingis kaybetmiştir ve ben o maçtan bir gün sonra öss ye girmişimdir. Sınav başlarken hala martina hingis'e küfürler yağdırmışımdır.
  9 ... devedikeni
 2. 2.
  bu sene sansını denemıs ama sonu husranla sonuclanmıs raket
  1 ... ümit
 3. 3.
  1998 yılında ilk kez gördüğüm platonik aşkım. o kadar aşıktım ki sırf onun için tenis kursuna gittim. hani ben de tenisci olup onunla aynı turnuvada oynayacaktık. (bkz: oldu siz kapatın biz sizi aricaz)
  9 -1 ... redwinemania
 4. 4.
  müthiş bir tekniği, kortun her noktasına her gelen topu gönderebilme ve rakibinin zayıf yönlerini rahatlıkla algılayıp ona göre oynayabilme yeteneği olan, tek eksiği kuvveti ve yumuşak backhandi olan tenisçi. özellikle aşırtma topları (lob shot) ve file önü kesme topları çok etkilidir.
  2 ... devedikeni
 5. 5.
  güce dayalı bir oyunu yoktur. öyle ardı ardına aceler atan bir oyuncu değildir ama bu durum bile onun bir sürü şampiyona kazanmasını önlememiştir. yani neymiş güç her şey demek değilmiş, teknik gerekirmiş teknik. martina hingisde bundan fazlaca bulunuyordu.
  aynı zamanda koçu olan annesinin hırsından kaynaklı adı martina navratilovadan gelmektedir ve annesi 5 yaşında eline raketi tutuşturmuştur. ha nedir peki benim de favorim olan bu başarılı sporcunun problemi; sinirini stresini kontrol edememesidir. zaten başına ne geldiyse bundan gelmedi mi? roland garros finali hala akıllarda. ama kısa süreli sayılabilecek bir kariyerde bile arkasında çok şey bıraktı. kim ne derse desin yıllar sonra hatırlanacak isimlerden o.
  3 ... audrey
 6. 6.
  (bkz: martina navratilova)
  ... kemalettin şentürk
 7. 7.
  bir sapığı vardı bunun.mahkema kararıyla bilmem kaç metre yaklaşması yasaklanmiştı.fransa'da steffi graf ile yaptığı final maçında steffi graf'ın sahasına girip ''içerde'' diye göstermesinden dolayı yuhalanmıştır.
  1 ... pulp fiction
 8. 8.
  roland garros 2006 ya gelmeden önce 21 mayıs 2006 da roma wta touru kazanarak hem sakatlıktan çıkıp kortlara döndükten sonra ilk turnuvasını kazanmış oldu hem de grand slame hazırlıklı geldiğini gösterdi. umarız en azından bir yarı final görürüz roland garros 2006 da kendisinden.
  3 ... audrey
 9. 9.
  kortlara döndükten sonraki ilk grand slami australian openda çeyrek finalde yenildi hadi dedik sakatlıktır yeni dönüştür. şimdi de roland garros da aynı şey oldu. oluyor mu martina ya hem de kim clijsters gibi bir gıcığa yenil. 20 gün sonra wimbledon başlıyor bak takipteyiz.
  3 ... audrey
 10. 10.
  şımarıklığının cezasını sakatlığıyla ödeyen güzel tenisçi
  2 ... dr rocco amca