star çıkaramayacak yarışmadır. erkeklerde amele keçi sakalı, alık kaşlar, kızlarda 15 cm etek,çarpık bacaklar ve mı götü dağıtmış bir hava. bunlardan cocostar olur. astar olur ama superstar olmaz.
edit : bide yabancı jüri çıkarma olayı komedi a.q yurt dışındaki versiyonunda 1.olan yarışmacıyı getiriyorlar burda ajda nın yanına koyuyorlar.
koreografi yi hazırlayan yabancı hanımın orada ne işi var sorusunu akıllara getiren yarışma. zeki müren şarkısında tarkan gibi kıvırttrır dediydi dersiniz.
derya isimli iğrenç sesli bir kızı bünyesinde barındıran program.
yeni yeni oyuncular keşfetme yollarını kullanan programlardan biri.
sesleri 5 para etmez gençlerin gayet ciddi şekilde şarkı söylediği ve jüri üyelerinin her hafta bi önceki haftaya göre onları daha iyi bulduğu, kanal 7' deki ilahi yarışmasından sonra izlediğim en yaratıcı program.
elif adlı yarışmacının biraz daha kendine özgü olması durumunda star olabileceği yarışma.
hayrettin ve sare için izlenebilecek bir yarışma programı.

geri kalan yarışmacılar faso fisodur.

o paçoz kaan da gitti ya oh dedim, rahat bir nefes aldım.
hayrettin ve elif gibi iki starı ortaya çıkaracak yarışma.
(bkz: ccc hayrettin reyiz ccc)
sertab erener'in bırakın yarışmacılara, seyirciye dahi birçok şey öğrettiği, her pazartesi izlenesi yarışmadır.
hayrettin, giray, sare ve elif'in sesleri çok güzeldir. 4ünden de yarışmadan sonra müzik piyasasında uzun ömürlü olmalarını dilerük.
orkestra olarak rezilliğin doruklarında olan program.
neydi o ceceli nin "eksik" şarkısı. sesler birbirini tutmuyor.
arif isimli yarışmacının on numara bi sesi vardır.
o kadar "starı" yığmalarına rağmen beklenen etkiyi yaratamamış olan program.
ertuğrul özkük'ün ne kadar vita kutusu bir kişi olduğunu anlamaya vesile olması ile önemlidir ama bak.

dandikizm hiç bu kadar boş olmamıştı.
geçen 5dk denk geldim candan erçetinden elbette söyleniyordu yanlış hatırlamıyorsam.zaten şarkının son bölümleriydi juri yorumlamaya geçti.
hani bazı insanlar olur muhabbetin içinde sürekli ve sessizce onaylama yaparlar genelde büyüklerimiz olur bunlar dede, nine, büyük dayı, amca gibi.ajda pekkanı fiziken ne kadar gençimsi olsada o makama doğru kaymış gördüm. ertuğrul özkök ile aralarında geçen muhabbet;

e.ö :yanılmıyorsam yunan müziğiydi dimi bu? (yarışmacıya dooğru)
a.p :evet yunan hıhı.
e.ö :yanlış mı hatırlıyorum yav? yoksa değilmiydi yanlış hatırladım heralde.
a.p :ay bende yanlış hatırladım.
e.ö :haa pardon yanılmışım.
a.p :bende yanıldım.
e.ö :müzik .... ya aitmiş pardon pardon.
a.p :evet evet çok pardon.

e.ö: neyse yoruma geçeyim bıdıbdıdıbdıdbdıdbıdıbd
a.p :evet evet çok haklı.
e.ö :bıdıdıbdıbdıdbıd
a.p evet kesinlikle.
sunucu oylamayı bitirmek için ondan geriye sayıyoruz diyor, hep bir ağızdan sayıyorlar ve biiiiiiiiiiiiiiir der demez sonuçlar zarf içinde geliyor eline. Ne kadar inandırıcı değil mi?
dünyanın en yüzeysel adamını bizlere tanıtmış olan yarışma.
(bkz: ertuğrul özkök)

ajda: alt seslerin harika...
sertab: x yerde detone oldun ama yine de güzel...
samsun: sahne ışığın var ama performansın başarısız

ertuğrul: ayakkabılarını hiç beğenmedim

lan olm sanane adamın ayakkabısından. o zeliha'ya da sabır taşı armağan etmek istiyorum bi adet. eğer varsa öyle bi şey.

ayrıca giray, canımsın. ulaş bana, sayısal zekamızla sayıttıralım... öpt.kib.bye...
ertuğrul özkök'ün bir erol köse kadar bile olmadığını gösteren programdır.

bi de ajda müzikal terimler kullanıyor ya çok gülüyorum. anladık nota biliyosun.
An itibarıyla Ertugrul Özkök'ün saçma renkli ceketi ile ekranlarda olan yarışmadır.
sikik ses sistemi olan yarışma. zaferlerim bok yoluna gidiyordu az kalsın.
Serdar Ortaç kişisine giydirilen ve hak ettiği için hislerime tercüman olan yarışmacı Hayrettinin bulunduğu yarışmadır.
erken final yapacak olan şarkıcı programı. gelenin gideni arattığı programlardan biri daha. kıyafetler sesten daha çok değerlendiriliyor. gözüme çarpan isimler hayrettin ve levent. hayrettin'in sesi çok güzel çok güçlü tam bir bass. levent'in sesi farklı detonesi yok denecek kadar az ve en önemlisi özenti değil. ve burak sesini henüz bulamamış eğitimle ancak biraz daha gelişebileceğine inandığım yarışmacı. umarım hakeden kazanır. -burak kazanırsa şike olduğunu düşüneceğim elenmesi gerektiği halde elemediler.
bu o kadar osuruktan bir yarışma programı olmuş ki normalde böyle yarışma programları hakkında sözlükte en az 30 sayfa girdi olurdu bunla ilgili 5 sayfa bile yok. az önce finalini gördüm. zaten sertap erener in para için neler yaptığını biliyoruz programın kalitesi ordan bir düşmüş ertuğrul abiyi gördüm. oda bilirsiniz zamanın adamı dinci olun dinci olur ateist olun ateist olur bu da zaten programın kalitesi hakkında net bilgiler vermekte. programıda az önce açıp baktığımda gördüm ki. hakaten 4 sayfa entry bile çokmuş buna en fazla 2 yetermiş.
halkın sms yoluyla seçtiği finalist, bu milletin müzikten kati suretle anlamadığını tasdiklemiştir. şarkı sözünü unutanı haftanın birincisi yapması ne türlü hislerle oylama yapıldığını zaten göstermişti lakin bunca iyi sesin elenmesi haksızlıkların babası olmuştur.

jüri üyelerinin müzik yerine kıyafet konuşuyor olması, programın ses yarışmasından çok moda yarışmasına döndürmüştü, final gecesindeki konuşmaları ise tribünlere oynamanın dik alası olmuştur. özetle, böylesine büyük paralar harcayıp program yapılıyorsa hakkı verilse de gencecik bünyeler yarışmalar sonrası travmalar yaşamasa. örneklerini hatırlatmaya gerek yok zannımca.
hayrettin gibi bir ses ve tarzda insan dururken saçma sapan popçu bir çocuğun ilk üçe girdiği yarışmadır. berksan berkey emir ve daha nice saçma popçu erkekler kervanına yenilerini ekleyecekler. bari sare birinci olsun diyorum. olmaz yani olmaz..

tamam sakinim.
levent'in kazanmasını umut ettiğim yarışma. mekiye'nin nasıl bu aşamaya geldiğini anlayamadığım yarışma, hayrettin'in mutlaka grubuyla müziğine devam etmesini istediğim yarışma.