bugün

entry'ler (1808)

sözlük yazarları en son ne zaman aşık oldular

7 yıl önce.

ilişki bitti aşk bitmedi.

lanet olsun bu hayat, lanet olsun bu sevgi. dıığrıt dıığrıt seni çok sevmiştim sen neden bene böyle yapdın?

çocuğum iki ekmek almaya gitmişti yalanı

bilip bilmeden laf söylemeye bayılan bok çuvallarının beyanıdır.

ekmek almaya berkin'in annesi gülsüm elvan gidecektir ancak evin erkek çocuğu, yani berkin elvan "anne senin ayağın sakat, hızlı koşup gazlardan kaçamazsın" deyip kendi gitmiştir.

velev ki ekmek almaya gitmedi, hükümeti protesto etmeye gitti, başından vurulup o yaşta öldürülmeyi hak ediyor muydu?

ulan az şerefsizin evladı değilsiniz he! keşke siz ölseydiniz.

berkin elvan

Bir ülkeyi tanımak istiyorsanız, o ülkede insanların nasıl öldüğüne bakın demiş Albert Camus.

bir çocuk, çocuk yaaa çocuk, fırına ekmek almaya giderken başına gaz fişeği geliyorsa, 14 yaşında komaya giriyorsa, 15'inde ölüyorsa bu ülkeyi kapatıp gitmenin vakti gelmiştir.

içim acıyor içim sızlıyor. tanımadığım kardeşim için ağlıyorum, yeter yeter yeter diyorum!

katilsin devlet! sonun gelsin devlet! yok ol devlet!

kitaptan dost olur mu

ne kedisiz ne kitapsız.

saba tümer

programına konuk ettiği o ses türkiye birincisi hasan'ın şarkısını yarıda kesen terbiyesiz kadın.

çenesi çekilesice, sesi büzüşesice.

islam dininin kadınları hakir görmesi

Yayınladıkları kadın karşıtı fetvalarla, pervasızlıkta Selefilerle yarışan Müslüman Kardeşlerin, Mursi döneminde verdikleri bazı fetvalardan seçmeler:

1) Erkek cinsel organını çağrıştıran ve kadınları cinsel yönden cezbedebilecek sebzelerin tüketilmesi, hatta hıyar ve muza dokunulması kadınlara yasaklanmıştır.

2) Eşleri yokken kadınlar klimayı kapatacaklar zira kapatmazlarsa kumşulardan biri bunu işaret olarak algılayabilir ve onunla zina edebilir.

3) Doğru yoldan ayrılmalarını önlemek için kızlar, 10 yaşına geldiğinde evlendirilmelidir.

4) Evli bir çift, üzerlerinde hiçbir giysi olmaksızın cinsi münasebete girerlerse, nikahları bozulur.

5) Şer’i hükümlere göre bir kadın, eşi ya da akrabası olmayan bir erkekle toplum içinde bulunamaz. Erkek tanıdıkları ile görüşmesi gereken kadınlar bu kuralı aşabilmek için “o erkeği emzirerek akrabalık bağı kurabilir ve yakın bulunmalarını resmileştirir”.

6) Bir kadın yüzmek için denize girerse şayet; Arapçada deniz sözcüğü eril olduğundan, kadının cinsel uzvuna temas etmesiyle kadın zina işlemiş olur ve cezalandırılması gerekir.

7) Kız çocukları, evlerinden 25 km’den daha uzak okullara gidemez.
Şiddetli gösteriler ve protestolarda kadınlar canlı kalkan olarak kullanılabilir. (bu hususta çok sayıda fetva yayınlandı)

9) Pagan sembolleri olarak görülen piramit ve sfenks imha edilmeli.

10) Mürsi’ye karşı protesto eden herkes idam edilmeli.

11) Müslümanların, Hristiyanlarla selamlaşması resmi olarak yasaklanmıştır.

12) Müslüman taksi sürücülerinin Hristiyan rahipleri taşıması yasaktır.

13) islamla dalga geçen ya da hafife alan TV programları yasaktır.

14) Kadınların, Mübarek hükümetinden herhangi bir erkekle evlenmeleri yasaktır.

*facebook'taki "sorgulayan" sayfasından alıntıdır.

Egyptian Fatwa: Women who swim in the ocean guilty of adultery

kaynak: http://www.examiner.com/a...D=examiner_alerts_article_

olasılıksız ın kapağındaki subliminal mesaj

zarlar da 6-6 gelmiş amk. o nasıl süblümülül şans öyle?

yazarların şu an dinlediği şarkılar

the cardigans - my favorite game

dizimag

facebook sayfalarından duyurduklarına göre, yeni adresleri

dizimag1.com olmuştur arkaaşlar. duyurulur.

iphone 4s vs samsung galaxy s3

http://galeri.uludagsozlu...samsung-galaxy-s3-539093/

ilanını gördüğümde tereddütsüz iphone 4s dedim billa. ahahaha

liseliler için eşimi nasıl seçeceğim etkinliği

liselileri başgöz etmek isteyen meb'in 2 yıldır uyguladığı etkinlik imiş, yeni haberimiz oldu garip bir şekilde.

lan zaten kanları deli, zaten üniversite sınavları, nasıl olacak bu işler vs diye düşünüyorlar. size ne eşini nasıl ve ne zaman seçeceğinden? hatta seçip seçmeyeceğinden? belki evlenmeyi düşünmüyor, aklına giriyorsunuz resmen bu şekilde.

aileye bu kadar karışan başka bir devlet var mıdır acaba?

lisede evlenebilirsiniz, ama 3 çocuk yapmalısınız, onları da sezaryenle değil, normal doğumla. ha bi de hamileyken dışarı çıkmayın ayıboluyo, çocuklar sizin seviştiğinizi anlayıp hayal alemine dalabilir. bu ne lan?

yazarların en son yorulma nedenleri

40 dakika önce. uyandım ve yoruldum.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

nico - these days

http://www.youtube.com/watch?v=0_z_UEuEMAo

kohlet mi koflet mi gofret mi

(bkz: küfret daha iyi)

sözlük yazarlarının whatsapp durumları

yayında mıydık?

siyasilerin gafları

"engellileri insan yerine koyduk."

"gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz."

radyo dinlerken başa gelebilecek en berbat şey

yolda radyo dinlerken kafanıza kuş sıçması.

belki dinlemeseniz kuşun sesini duyup önlem alacaktınız ama değil mi?

yemek yapmayı bilmeyen kız ne işe yarar sorunsalı

kadınların sadece yemek yapmaktan ve çocuk doğurmaktan mükellef olduğunu sanan embesilin aklını kurcalamış sorunsaldır.

sonra da hiç kadın mucit yok ehi ehi erkekler geçmişte de hep daha zekiydi kadınlardan ;) derler. 2013'te senin gibi düşünen mallar varsa kim bilir geçmişte nasıldı değil mi?

telefon şarjının dolu olmasının verdiği huzur

evinize hırsız girdiğinde, telefonla birlikte dolaba girdiğinizi düşünün (umarım sessize almayı akıl etmişsinizdir).

şimdi eğer şarjı dolu olmasa nasıl mesaj atacak veya arama yapabileceksiniz değil mi? sırf bu yüzden şarjımın evdeyken bile dolu olmasına özen gösteriyorum.

ben biraz paranoyak ve de manyağım sözlük, kurtar beni sözlük.

huzur şarjda.

erkeklerin kızlardan daha çok trip atması

kız tarafısı çok dile getirmeyince ortada öyle bir şey yokmuş gibi düşünülen, halbuki doğruluk payı kocaman olan önermedir.

konsere gitme dedim gittin,
onla konuşma dedim konuştun,
facebook şifreni ver dedim vermedin,
ananla tanıştır dedim tanıştırmadın,
nee annene daha benden bahsetmedin bile öyle mi?

edit: true story.