bugün

entry'ler (97)

yaran inci sözlük capsleri

https://www.facebook.com/...54710351224891&type=1 *

ben bu yazıyı şu an uyuyan yazarlara yazdım

uyumayan sözlük yazarlarının uyuyanlara yazdığı yazıları açıklayış biçimidir.

evlatlarım, kardeşlerim, dostlarım...

saatlerdir sözlükte olmanın verdiği yorgunluk ve yaşanan uykusuzluğun tanım ve yorum yapmayı güçleştirmesi üzerine sözlük yazarları pek bir durgun. toru topu 180 kişi çevrimiçiyiz ve sol frame hiç olmadığı kadar yavaş. şimdi biz bu sol framenin bugünlere nasıl geldiğini düşünüp ah vah ederken bir iki parça başlık açmaya çalıştık. birkaç saat sonra bizim vademiz dolar ve uykuya dalarız. siz uykudan kalkmış dinç yeni nesiller ise bizleri hor görmeyin, açtığımız başlıklarda bizi azarlamayın, huzur içinde yatmamıza mâni olmayın.

uykulu gözlerle sol frameyi yenilemek

dakikalardır tek değişim göremememizi sağlayacak durum.

fakat o da ne!

ulan başlıklar artacağına değişmiyor, değişmediği gibi bir de azalıyor.
1099'dan 1098'e indi demin. *

alter ego

online olan, sözlükte takılan ama şu sözlükte bir dikili ağacı bile olmayan, olan ağaçlarını da kesip biçmiş, hiçbir iz bırakmamış 6. nesil yazar. entryleri silmediğini bilsem 5 sene boyunca nasıl bu suskunluğu koruduğunu sorgulayacağım.

sözlüğün uykusunun gelmesi

sol framenin hiçbir yenilemede farklılaşmaması sonucu gün gibi ortaya çıkan olay. zaten 180 kişi online, onlar da bir şey yazmıyorsa, bu olay diğer yazarların da benim gibi ekranla bakışmalarını açıklar.

edit: herkes benim gibiymiş. başlıklara bakıp duruyorum hiçbir şey yazamaz oldum. :)

bütün ukteleri sıralya başlık olarak açmak

ukte exploreri işe yaramaz hâle getirmek, gideni geri getirememe duygusunu yaşamak ve yaşatmak, kim bilir kaç sene önce verilmiş uktelerin tüm hatırasını silip atmaktır.

çapulcuların ülkeyi avrupa ya şikayet etmesi

şimdi hacı abi olaya nereden başlasam bilemedim.

avrupaya şikayet edilen ülke değil tayyiptir. polislere gazı* yetkiyi verip biber gazını da aşıp portakal gazını bile kullandırtan adam şikayet edilmiştir. ayrıca ingiliz muhipler cemiyetine hiç girmeyelim, sizin koruyup gözettiğiniz şapka kanununa uymadı diye asıldığını sandığınız adam, ingiliz muhipler cemiyetine üye olduğu, vatanı bölme amaçlı ayaklanmalar çıkardığı için asılmıştır. madem üyelerini kolluyorsun şimdi neden düşman gözüyle bakıyorsun?

fernandes ronaldinho oğuzhan üçlüsü

çok eğlenceli olur böyle bir üçlüyü izlemek.

troll olmaya karar vermek

hiçbir anlamı kalmamış bir saçmalıktır. hele yine siyaset üzerinden trollük yapacak klon bir troll olacaksanız daha fena.

şive yapmaya çalışmanın verdiği iticilik

--spoiler--
şive yapmayı çalışıveğipduruğ.
--spoiler--

başbakanımı seviyorum oyumu akp ye veriyorum

"kürdistanı istiyorum akp ye oy veriyorum" daha gerçekçi olurdu.

kemalistlrin hngi ideolojiye sahip olduğu sornsalı

bir adamı "körü körü"ne yüceltmek tayyipçilerin işidir. vatanı milleti perişan ettiğine kendilerini inandırmak istememektedirler. halbuki atatürk türk milleti'ni ne gibi bir zorluğa sokmuştur, ne zaman vatanı satmıştır da bu insanlar bu kadar nefret ederler ondan?

ideoloji atatürkçülüktür işte, kim diyor "ne ideolojisi" diye?
böyle bir dehayı örnek alıp onun vatanseverliğine sahip olmaya çalışmak en büyük ideolojidir zaten. sizinkisi ise "canım vardır bir bildiği" zihniyetidir. tayyip ne yapıyorsa vardır kafasında bir şeyler, değil mi?
hayatımda hiç senin bu anlattığın gibi bir insan, yani körü körüne bağlı ve hiçbir fikri olmayan bir atatürkçü görmedim. ama neredeyse bütün gördüklerim "başbakan oğlum vardır bir bildiği.","ooo bop eşbaşkanı olmak herkese nasip olur mu ne güzel bir şey gurur duyuyoruz." dediler.

edit: bizim ideolojimiz vatanseverliktir, atatürk'ün yolunda gitmektir.
sizin ideolojiniz ise -eğer kürdistanı kurmak gibi bir hedefiniz yoksa- sadece polemiklerde cevap verebilmek için savunduğunuz tayyip erdoğanı desteklemektir.

sözlük itirafları

--spoiler--
birazdan bu entryni arkasından kelepçeleyip sözlük yazarlarının itirafları başlığına taşıyacaklar.
--spoiler--

bir kadına ofsaytı anlatmanın verdiği kutsal çile

layn dıfens deyince anladıklarına bizzat tanık oldum. *

şafak sezer in eylemcilere verdiği inanılmaz ayar

kendini hacklenmiş gibi gösterip tekrar eski haline gelmek nasıl bir ayar oluyorsa artık bilemedim.
ayrıca baktım yani pek de inanmadım valla, aklıma ilk gelen "bunlar ne lan redhack hacklese bunları mı yazardı, lan düşünsene kendi kendini hacklenmiş gösterdiğini" gibi şeyler oldu.

edit: kendi kendiyle dalga geçip ayar verdim zannetmiş sanki biraz.

edit2: haa bu arada kendisine şu linki verin de paylaşsın ya da tweetlesin her ne haltsa. http://inciswf.com/127283744663.swf

millete hizmet yolunda

biraz önce televizyonda yayınlanmış, birkaç saat önce de başka kanallarda gösterilmiş olan program. şöyle bir cümle geçti:
"biz bu ülkede 76 milyon insanı eşit görür, herkese hizmet ederiz. yönetici olan sizlersiniz, bu 76 milyondur yönetici."

halbuki bu yayında her görüşe hizmet etmekle görevli olduğunu söyleyen başbakanımız daha önce şunu söylemişti:
"ulusalcılar bizden bir şey beklemesin. ya taraf olursunuz, ya bertaraf!"

bu ne şimdi?

edit: millete hizmet yolunda yayınında şunu söylemiş: "76 milyon, her bir ferdiyle bizim için birdir"
bu kadar değil şu da var: "Şundan hiç şüpheniz olmasın ki, hükümetimiz, sadece kendisine oy verenlerin değil, 76 milyonun tamamının hükümetidir. 76 milyon, her bir ferdiyle bizim için birdir, beraberdir; birlikte Türkiye’dir."

seninle sevişeceklerimiz var diyen kız

"olur, oturalım şöyle. kahve içer misin?"

flash oyunlar

ben10 sevdalısı misafir çocukları sayesinde en az counter strike kadar oynanır hâle gelmiş oyunlardır.

bim in yapacağı şeylerin amına koyim

(bkz: zall görse bıçaklar)

kürtlerin gittikleri yerde huzuru bozması

almanyadaki türklerle aynı şey değildir. o türkler almanyada ayrı bir devlet de istememektedirler, her haltı edip mağdur ayaklarına da yatmamaktadırlar. bölücülük de yaptıkları yok.