bugün

mühendislik fakültelerinde bilgisayar destekli mühendislik istatistiği dersi adı altında öğretilen ama neden öğretildiğini hala anlayamadığım program.
sosyal bilimlerde kullanılan bir paket program çeşididir. istatistik anabilim dalının ana programı olmasına rağmen psikoloji, tıp, sosyoloji gibi bölümlerde de öğretilen verileri analiz etmeye yaran bir programdır.
Üniversite son sınıfta ve bitirdik sonra bu programın ekmeğini çok yemiş biri olarak söylüyorum ki çok basit bir programdır. Öğrenci olarak harçlığımı beden eğitimi bölomünün sporcu istatistikleri dersi psikolo#inin araştırma yöntemleri dersi ödevlerini yaparak çıkardım. iyi ki varsın, canısı. *
istatistik program şeysi. value kelimesini bana sevdiren hede.
son 1 aydır cebelleştiğim programdır. öğrenmesi neyse de yorumlamak zehir oluyor.
Tıp fakültesi öğrencilerinin "biz neredeyiz abi yaa" demesine neden olan nalet şeysi.
veri girişlerini yaptığım halde bir türlü kaydetmeyen program. yardım edebilecek olan var mı ?
Uygulamasından ziyade yorumlamayı gösteren, uygulamalı sınav bile yapmayan okulumun koyduğu ders. Güzelim hukuk dersleri varken işletmeye seçmeli ders olarak konulması ise ayrı bir saçmalık. Şimdi noldu? Ben SPSS'in %10'unu bile bilmiyorum, vakit gitti.
setup.exe si olmayan nasil kurulacagi anlasilamayan program.
hocanın bu kadar zor sormam tabiki de demesi üzerine biyoistatistikte bakmadan geçtiğim kısaltma.
IBM tarafından, sosyal bilimler için geliştirilmiş istatistik paket programı.
ülkemizde nedense psikoloji bölümlerinde çokça kullanılır, tabii ki istatistikçilerden sonra. öyle ki, bazı psikoloji öğrenci ya da mezunları bu nedenle istatistik bildiklerini zannederler.
ayrıca ek gelir kaynağım olan programlardan birisidir kendisi.
Bildiğin tiksiniyorum bu programdan.
yine hortladı. nefret ediyorum istatistikten de istatistiğe dair her şeyden de.
istatistiksel bir yazılım. bilgisayar programı. Bir cesit analiz programı. Hemen hemen her alan kullanılır. En çokta envanterli araştırma yapanlar. Ama yinede lanet gelsin. Sevmedim sevemedim seni ben istatistik kara yazımsın sen benim. Iyhh bak yine hatırladım.
Nefret ettiğim istatistik programı.
Zaten tek yönlü varyans analizi bile yapamıyorum, yüksek lisansta derse danışmanım geliyor olmasaydı geçemezdim bile.
Mac OS için acilen korsanını bulmam gereken program. 1.200 dolar yıllık ücret mi olur ?

--spoiler--
Varsa elinde link olan atarsa sevinirim
--spoiler--
Statistical Package for the Social Sciences/sosyal bilimciler icin istatistik paketi.
ayni anda hem girift yapisindan nefret edip hem de sonuclarina bakinca hayran kaldigim ilginç program.
Işkencenin istatistikçesi.
sadece sosyal bilimler değil mühendislik uygulamalarında da kullanılabilen program. özellikle regresyon analizi sırasında bağımsız değişken sayısı üçten fazlaysa matlab'den bile daha kolay sonuclar alınabiliyor.
yerine daha etkili sonuçlar veren programlar vardır. hay ben sizin mann whitney unuza!
son günlerde hortlayan, toplu katliam yapan ızdırap.
alman komando tugayının kısaltması olabilir, olmayabilir de...
sumo personeli seçme sınavı.
istatistik okumak ayrı bir dert dersleri ayrı bir dert. Entry i görünce titreme geldi o uzun uykusuz gecelerim aklıma geldi. istatistikçiler için olmazsa olmaz diye öğretilen program. sonra gider excel kullanırsın iş hayatında.
kullanımı nispeten kolay fakat işlev olarak çok daha fazla yararlı olan istatistik programı.
Bu programı bilen birisi acil olarak mesaj atmalı. Cinsiyetim kadın xd.

istatistik programıdır.