1. 1.
  ortadoğu kökenli olmakla birlikte bugünkü biçimiyle almanya'da ortaya çıkmıştır.
  3 ... endustriyel siyah
 2. 2.
  çok lezzetli bir yiyecektir. özellikle patatesle birlikte harika gider.
  3 ... fadetoblack
 3. 3.
  yemesi en zevkli şeylerden biridir. hardallı olması makbuldur.
  1 ... kelly
 4. 4.
  neyden yapıldığını bilmediğim, ucuz, yumurta ve makarnada kullandığım yiyecektir.
  ... avill
 5. 5.
  bütün et ürünleri arasında görüp görebileceğiniz en yapay, en sinir bozucu fast food icadı. malum kanserojen.. burada dışarıda yemek zorunda kaldığım zaman et döner yerine bazen seçmek zorunda kalıyorum, iğrendiriyor resmen.
  (bkz: puf sosis)
  3 -2 ... fishing guru
 6. 6.
  üst ve alt uçlarından tepeden bakınca artı şeklini oluşturacak şekilde ortasına kadar kesip kızarttığınızda çiçek gibi açılan, sosis-salam-sucuk üçlemesinin güzide elemanlarından biridir. **
  4 -1 ... cilekrazzi
 7. 7.
  tadı tuzu olmayan bir kahvaltılıktır. en güzeli, en kalitelisi bile tatsızdır.
  1 -1 ... karin
 8. 8.
  tavuğun yada sığırın en berbat ve atılacak yerlerinin (deri, bacak, yağ, kıkırdaklar vb.) mikserlerden geçirelerek pressleme işlemiyle, paketlenmesidir. kanser riskini artırır.yemeyiniz, yedirtmeyiniz.
  3 ... metalikadam
 9. 9.
  kızartıldığı vakit yayılan kokusuna hasta olduğum , kanserojen olduğu sürekli söylenen et mamülüdür. anlamadığım kanserojense hala niye inatla ve bolca her yerde alınıp satılmaktadır.
  2 ... patibis
 10. 10.
  Almanlar'ın sayesinde ikileme düşülen bir yiyecek. Bir Alman atasözü : "Sosis imalatı ve siyasi pazarlık halk önünde yapılmaz, çünkü her ikisi de mide bulandırır" der. Fakat Almanya'da hemen hemen bütün bölgelerde, yemekler sosisle yenir ve Almanya'da 1500'den fazla sosis çeşidi üretilmektedir diye bir bilgiye daha rastlarsınız.
  1 ... dalgamaya