bugün

görsel

(bkz: sistemde arıza var diyen memur)
Babamın her gün usanmadan bilgisayarda oynadığı,benimse anlam veremediğim kağıt oyunu.
Babamla boş zamanlarımızda oynadığımız şey.

(bkz: kağıt falı)
ing. yalnızlık anlamına gelir.
memurların yıllarca yaşam kaynağı olmuş oyun.
(bkz: tek taşımı kendim aldım)
Wes Cherry adında bir yaz stajyeri tarafından geliştirilmiştir.

Wes'e uygulama için hiçbir imtiyaz hakkı verilmemiştir.
bir kere bile bitirebilmişliğim yoktur.. en son on yıl önce oynamıştım belki, ulan o zaman küçüktüm o yüzden olmuyordu herhalde diyip tekrar oynamaya başladım, yine bitiremedim.
memur oyunudur. evet.
atanmak isteyen memur adaylarının en az kpss kadar vakit ayırmaları gereken vasat oyun.

(bkz: mesai öldürücü)
(bkz: türkiye memurlar arası solitaire turnuvası)
türkiye nin milli memur oynudur.
memur oyunudur. yurdumun çok çalışan memurları bu çok zor işlerini icra ederken arada bu oyunda da rekordan rekora koşarlar. ha bu arada maaşlarını da beğenmezler.
devlet memuru oyunu. mesai saatleri içerisinde yoğun ilgi görür.
hayatımın dönüm noktası bu oyun.
Bir gün annem evde oturuyor, ''pff canım sıkılıyor'' tarzı cümleler kuruyor. Bende hayırlı evlat olarak ''neyin var anneciğim'' diyorum ve beklediğim cevabı alıyorum ''uff snane be slk''.
Neyse sonra haline üzüldüm, fal bakmasını da seviyor dedim gel anne oyna biraz. demez olaydım her gün 2 saat oynuyor artık. sileceğim beni internet faturasını ödememekle tehdit ediyor. zor durumdayım sözlük.
çok gaddar olabilen olaydır.

ben fala falan inanmam efendim ama bir kızdan hoşlanmaya başladım neyse bir kız arkadaşım var solitaire'yi açabilirsen dileğin kabul oluyormuş dedi bende harbi mi diyip başladım oynamaya 1 değil 2 değil 5 değil 8 defa yaptım açılmadı. arkadaş cpu bile anlamış o kızın bana fazla olduğunu böyle hayatın ben *mk.
internet olmadığında hatırlanan oyundur.
12000 den fazla puanla kendi rekorumu az önce geliştirdiğim kağıt oyunu.
Özellikle internetin kesildiği durumlarda cankurtaran olarak oynayabileceğimiz efsane oyun.
başından zor kalkılan bela oyundur. aç müziği, başla oyunu, düşün düşün ohh misss vaktin felan farkına varmazsın bile. *
bir de üzerine dilek tutuyorsanız vay halinize dediğim windows oyunudur.
(bkz: SPiDER SOLTAiRE)
internet gittiğinde bilgisayarda uğraşılacak tek şey.
çoğu emekli babanın çocuğunun bilgisayarında saatlerce oynadığı oyundur.
bir diğeri için (bkz: freecell)
windows'dan mac'e transfer olmus kullanicilarin belki de ozleyebilecegi tek ozelliktir. derhal indiregandi yapilip o eksik de giderilir.