bugün

entry'ler (28)

halı sahaya kız ile gelen arabalı artist tip

Maçın heyecanıyla doğru dürüst küfür etmemize engel olan insandır. *

hiç sorunu olmayan insan

En büyük sorununun hiç sorunu olmadığını düşünen insandır.

çingene futbolcular

Çingenenin bayrak taşıyanı Hagi'dir. Hem ırk anlamda çingenedir hem de karakter anlamında. *

ahmet kaya

dostoyevski, cervantes, puşkin vs vs bizim insanımız değil. bizim içimizde büyümedi, bizim hakkımızda ne düşündüğü, bizimle yaptığı savaşlar ya da politik düşüncesi tamamiyle onların sorunu. Dostoyevski türk düşmanı faşist bilmem ne imiş. banane ya ondan. ben adamın yazdını okurum, aydınlanırım olur biter. Keza heralde ahmet kaya ile ilgilide benzer şeyleri söyleyebiliriz (sesi güzel, şarkıları güzel falan filan) ama ekmeğini yediği, kendisini ahmet kaya yapan memleketi doğrudan yada dolaylı yolla bölmeye çalışan bir kişiliğe bürünmüşse hele hele terörist başını falan özlediyse hiç kusurabakmayın babam dahi olsa allah belasını versin.

barcelona türkiye liginde olsa olabilecekler

barcelona'nın galibiyetine 2, beraberliğine de yarım puan verildiği zaman bile şampiyon olacağı kesindir.

ekmeğini yediği vatana borcunu ödemeyen insan

Borç herzaman parayla ödenmiyor. Büzük yemediği için vicdani olarak kendini kandırmaya çalışan insanlardır. Dersenki -tuvalet temizlicez, izmarit toplucaz, ot bok vs.- ne işimiz var haklısın, keşke böyle yürümese işler ama bu demek değilki herkes bu pis işleri yapıyor. Orada canını veren, vermeye hazır olan insanlarında varlığından bihaber olmamak gerekir. insan vücudu bile direnci düştüğünde hasta oluyor. Askerlikte böyle birşey işte. Her zaman kuvvetli, dik olmak zorunda bu ülke ve bu ülkenin askeri. Hala "vicdani red" olayından bahseden insanlara bende "vicdani ped" yolluyorum. Özel günlerinde kendilerini daha rahat, daha huzurlu ve daha güvende hissederler.

maçta çükünden sakatlanan futbolcu

Bidahaki maça iğneyle çıkabilen futbolcudur. Tabi iğnenin nerden yapıldığı da hassas bir konudur.

emre belözoğlu türk futbolunun andres iniestasıdır

Nerde o eski Emre demek geliyor içimden. Fakat düşünüyorumda Emre'den daha iyi oynayan ortasaha oyuncusu,bir kaç tane, pek gelmedi aklıma. Haa karakter dersen heralde Hagi'den sonraki en sorunlu isimdir. Oynadığı takımıda kendisinide sevmem ama sanki canı acıyanların saldırması gibi geldi bana.

volkan demirel vs iker casillas

her ikiside cillop gibi kızlarla çıkar.

ibrahim sever

Koca kafaları yazan güzel insan.

gaylar milli takımı

kaleci olmak için büyük rekabete giren insanlar topluluğudur. (bkz: Her geleni içeri alayım)

terörist demeyeceksin insan o insan

tek hücrelilerdir.

ilk türk savaş uçağı için isim önerileri

Nihat Doğan.

izmir denince akla gelen şeyler

Otobüste sizin için kart basmanızı isteyen kişiden para almamak,
Bakımlı kızlar,
Kordonda boyoz ve yumurta yemek,
Ülkenin kıymetini bilen insanlar vee
Oscar goes to GÖZ-GÖZ GÖZTEPE

yazarların hayal ettikleri ölüm şekilleri

ölecegimin farkina bile varmadigim bir anda olması manidar olur.

içki içme yaşının 24 olması

Madem 18 yaşına kadar yaptıklarımız bilinçsizce yapılan hareketler olduğu için bazı engellemelerle karşılaşıyor(24 yaşı saymıyorum bile, gerek yok yani) o zaman camiye,tekkeye, zaviyeye hatta kiliseye sinagoga giriş yaşıda belirlenmeli. Ben belki 17 yaşındayım, aklım tam basmıyor alma beni oralarada.

hayat felsefesi yapılacak şarkı sözleri

Şebnem Ferah

öyle şeyler söyleyebilmek isterdim ki anlatabilmek
her kelimesi seni çeksin saklasın bir yerlerde; derin of

öyle şeyler gösterebilmek isterdim ki resmedebilmek
rüzgar olmak isterdim ki eseyim etrafında; serin of

bu bir rüya bu bir dua
ne dersen de, öyle olsun

rüzgara karşı uçmaya çalıştım
gözlerim kapalı seni aradım, seni aradım
körebe oynar gibi
el yordamıyla, sezgiyle

çocukken sahip olduğum kırmızı rugan ayakkabılar
onlar da senin gibi çok tatlıydılar ama;
canımı yakardılar
acıtırdılar

öyle bir ilaç bulabilmek isterdim ki kurtulabilmek
aşka dair bıraktığın korkulardan ama yaram çok derin of

bıçakla keser gibi kesip atabilmek bütün her şeyi
kesebiliyorsan ruhumu, dene; duygularımı, yüreğimi; beni of

bu bir rüya bu bir dua
ne dersen de, öyle olsun

solitaire

Özellikle internetin kesildiği durumlarda cankurtaran olarak oynayabileceğimiz efsane oyun.

la paz

Türkiye'de de satılan bir puro markası.

hatunu becerirken ayaklarını emmek

Anlayamadığım birşeydir. Yani iş üstündesin anladım, gaza da geldin onuda anladım ama neden birşeylerin ağzına girmesi ihtiyacı duyarsın, hadi diyelim ağzına birşeyler almak istiyorsun neden emiyorsun. Senmi hatunu beceriyorsun yoksa hatunun seni becermesini mi istiyorsun sorularını aklıma getiren ayak fetişi bir hareket.