bugün

nil karaibrahimgil 'in piyasaya yeni çıkmış olan 3. albümünün adı.

1- pırlanta
2- kamikaze
3- siz
4- bu mudur
5- sarhoş
6- neyin var bugün
7- peri featuring ayben
8- bambaşka
9- parçalı bulutlu
10- organize işler bunlar
11- bu mudur(akustik versiyon)
12- pırlanta (ozinga remix)
içinde birbirinden şahane şarkılar barındıran albüm.discman'de takılı cd,evde,okulda,otobüste her yerde dinliyorum bu aralar.***
evde kalmış kızların söylebileceği, şarkı... ama güzel hakkatten..
herşeyi erkeklerden ve evlilikten beklemeyen ve maddi gücü bu yüzüğün alımına yeten kızların yaptığı durumu mizahi dilde anlatan şarkı.
çok güzel bir şarkı olmakla beraber çokta anlamlı ve manidar bir şarkı.ayrıca bunu bir bayanın yapmasıda şarkıya ayrı bir renk katıyor.***
(bkz: kendi göbeğini kendi kesmek)
bahsedilen mevzu iyidir,gene nabza şerbet güzel ve popülist bir biçimde verilmektedir.ama merak konusudur,evde kalıp kek yapma,komşuları hacamat etme,duygusal şantaj falan işlememiş midir?
(bkz: organize işler bunlar)
sempatik tavırlarıyla ve müziğinin ses yapısıyla, sözlerinin kötülüğünü kapatan hoş şarkı.
dişe dokunmayan sözlerle tezat oluşturacak şekilde çok güzel bir melodi ve ritmle giden şarkı kendini dinlettiriyor da.
klipte nil'den çok göğüsleri gözüküyor.kısacası güzel klip olmuş.*
her zamanki çizgisini devam ettiren nil karaibrahimgilin yeni şarkısı,şahsi gorusume gore sarkı iğrençtir.
kendi ayakları üzerinde durabilen kadınların erkeklere nisbet yaptırac söz.(cok ta umrumuzda)
black eyed peas'ın my humps şarkısından ne kadar zevk alınabilirse,o kadar zevk alınabilecek şarkı.
Fazla abartıldığını düşündüğüm bir şarkıdır. ortalık neden böyle toz duman içindedir, anlamadım.
-seliiin baak tek taşımı kendim aldım.kampanya varmış bunuda yanında tek taşını kendisi alan herkese hediye ediyolarmış
-aa one bi fişe tak bakıyım.
(dzzzzzzttzttzt)
-ana kıpraşıyo bu napçaz ki bunu.
-aa anladım ben ne olduğunu bak kılavuz var.
-aa hiihihihhihih.sok bakiyim.
onunlada okeye döndüm
hadi oradan dedirten şarkı.
nil karaibrahimgil in bu sarkıyla gozumde uyandırdıgı sahne soyledır

etrafta bır suru aptal aptal danseden sozlerı cok sacma ama gercekten sacma bır sarkıyı bastacı eden bır bayan neslıne sahıbız.kendı yas ortalamamın bu kadına bayıldıgını dusunursem kendı yasıtım kızlarla kuracagım ılıskıler benı supheye dusurmektedır.
nil in kanımca saçmaladığı ama nedense çok sevilen şarkı
nil'in diğer 2 albümüne göre daha az enstruman kullanılan,bilgisayar çıktısı son albümü *
şarkılar daha bir olgun ama özellikle "kamikaze" ve "siz" diğerlerinden biraz daha öne çıkıyor
nil karaibrahimgil in sevilen şarkısı... fakat boyle bir olay pek gerçekleşmez.
gecenin 2sinde taksi şoförünün mırıldanma diyemeyeceğimiz bi tonda, "teekk taşıımııı kenndim aldımmm tekk başıımaa kendiimm taktımmmm" diye baya baya eşlik etmesiyle beni dumura uğratan, yücelerin yücesi şaheser!..
şampiyon fenerbahce dan dan dan dan dan dan tezahüratından alıntı şarkıdır..ritm aynıdır sözleri değiştirmiştir lakin tutmuştur aferindir.
imitasyon tek taş alan kadınların şarkısı. dinlenesi birşey değildir.